Početna | - Izdvojeno | Brazil se poigrao s “klokanima”, Ukrajina teško s Mozambikom!

Brazil se poigrao s “klokanima”, Ukrajina teško s Mozambikom!

U susretima 2.kola grupe “D” Brazil i Ukrajina ostvarili su očekivane pobjede. I dok je Brazil očekivano lako slavio protiv Australije, Ukrajina se poprilično namučila protiv Mozambika.

AUSTRALIJA – BRAZIL  1:11 (1:4)

Prvi sudac: Marc Birkett (ENG)
Drugi sudac: Mohamed Hassan Ahmed Youssef (EGY)
Treći sudac: Henrry Gutierrez (BOL)
Četvrti sudac: Jorge Antonio Flores Hernandez (SLV)

STRIJELCI: 0:1 Rodrigo (2′), 1:1 Giovenali (4′), 1:2 Fernandinho (8′), 1:3 Falcao (12′), 1:4 Bateria (19′), 1:5 Falcao (23′), 1:6 Dieguinho (25′), 1:7 Fernandinho (26′), 1:8 Je (28′), 1:9 ag-Lockhart (39′), 1:10 Falcao (39′), 1:11 Dieguinho (40′)

Brazil je poveo u 2.minuti kada Xuxa iz auta ubacuje na suprotnu stranu za Rodriga koji iz voleja zabija za 0:1! Australija je izjednačila u 4.minuti kada iz kontre 3 na 2 Giovenali zabija za 1:1! Brazil se vraća u rezultatsku prednost u 8.minuti kada Fernandinho efektno zabija iskosa s lijeve strane za 1:2! U 12.minuti Falcao nakon ubačaja sa strane spretno reagira u kaznenom prostoru i zabija za 1:3, a uoči odlaska na odmor Bateria zabija za 1:4! U nastavku Brazil postiže čak 7 zgoditaka za na koncu uvjerljivu pobjedu 1:11! Falcao je zabio još 2 zgoditka kompletiravši hattrick, a vrijedi spomenuti i namjerno dobivanje žutog kartona od strane Rafaela koji će tako propustiti poslijednji susret u skupini, ali je “očistio” kartone uoči eliminacijske faze natjecanja.

UKRAJINA – MOZAMBIK  4:2 (2:2)

Prvi sudac: Rex Camusu (SOL)
Drugi sudac: Dario Santamaria (ARG)
Treći sudac: Ronny Castro Zumbado (CRC)
Četvrti sudac: Christopher Sinclair (NZL)

STRIJELCI: 1:0 O.Sorokin (1′), 2:0 Mykh.Grytsyna (8′), 2:1 Dino (19′), 2:2 Calo (19′), 3:2 Ovsiannikov (25′), 4:2 Koval (37′)

Ukrajina je jako teško došla do prvih bodova protiv Mozambika! Povela je Ukrajina već u 1.minuti kada Dmytro Sorokin s desne strane lijepo proigrava Oleksandra Sorokina, koji zabija za 1:0! U 8.minuti pod pritiskom protivničkih igrača Carlao dodaje loptu u noge Grytsyne koji s vrha kaznenog prostora zabija za 2:0! Dominantna Ukrajina u jednoj je minuti ostala bez prednosti. Najprije je Dino lijepo odigrao s Carlaom i zabio za 2:1, da bi pola minute kasnije vratar Nelson dugom loptom proigrao Cala koji glavom savladava Ivanyaka za 2:2! U 25.minuti Ovsiannikov donosi novu prednost Ukrajini, no u završnici gledamo nova uzbuđenja. Ivanyak je u 36.minuti neoprezno startao na Dina izvan kaznenog prostora, čime je zavrijedio crveni karton. U situaciji kada imaju igrača više u polju, u Mozambiku se nepotrebno odlučuju na igru bez vratara, a to koristi Koval i u 37.minuti zabija u prazan gol za konačnih 4:2! Carlao je kao golman-igrač izgubio loptu na centru, te Kovalu nije bilo teško zabiti u prazan gol i potvrditi pobjedu svoje momčadi.

2.HMNL-istok | Osijek Kelme trijumfom u derbiju korak bliže naslovu

Trijumfom u derbiju protiv momčadi Brod 035, Osijek Kelme se učvrstio na vrhu ljestvice 2.HMNL-istok. …

Započeo treći turnir 1.HMNL za žene u “Kutiji šibica”

U zagrebačkoj dvorani “Kutiji šibica” započeo je treći ovosezonski turnir 1.HMNL za žene u sklopu …