Delegat: Hideki Kato
Kontrolor suđenja: Shinichi Hirano

JAPAN: Yushi Sekiguchi, Toru Sato, Matias Hernan Maedonchi, Akira Minamoto, Nobuya Osodo, Manabu Takita, Kaoru Morioka, Kazuhiro Nibuya, Shota Hoshi, Jun Fujiwara, Tomoaki Watanabe, Ryosuke Nishitani, Tomoki Yoshikawa, Ryuma Kato, trener: Miguel Rodrigo

HRVATSKA: Ivo Jukić, Goran Ugarković, Jakov Grcić, Kristijan Grbeša, Matej Horvat, Saša Babić, Franco Jelovčić, Maro Đuraš, Alen Protega, Andrej Pandurević, Josip Suton, Marin Stojkić, Saša Subotić, trener: Mato Stanković

STRIJELCI: 1:0 Morioka (14′), 2:0 Hoshi (15′), 3:0 Nibuya (15′), 4:0 Osodo (24′), 4:1 Jelovčić ((25′), 5:1 Osodo (25′), 5:2 Grbeša (30′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Japan 3 (1+2); Hrvatska 9 (6+3)

ŽUTI KARTONI: Grcić (21′)

KOMENTAR SUSRETA:
Hrvatska je u Kobeu pretrpjela poraz od reprezentacije Japana rezultatom 5:2! Ionako oslabljenu momčad dodatno su oslabile ozljede Grcića i Sutona koji su nastupili pod injekcijama.
Već u 5.minuti naš je izbornik uzeo time-out, što je dovoljan pokazatelj igre naše reprezentacije na otvaranju susreta. Nakon 10ak minuti igre pri rezultatu 0:0, naš je izbornik Stanković prešao na igru s golmanom-igračem, s ciljem da se pokuša razbiti tok igre, jer je domaćin uspostavio inicijativu, te je naša reprezentacija imala problema već u iznošenju lopte s naše polovice terena. Uz sve to, suci su nas već u prvih 10 minuta opteretili s 5 akumuliranih prekršaja… Japanci su praktički susret prelomili u drugoj polovici 1.poluvremena, kada su ostvarili velikih 3:0! Morioka je u 14.minuti doveo Japan u vodstvo golom iz akumulacije za 1:0, a nevjerovatna serija domaćina nastavljena je u slijedećoj minuti kada Japan koristi velike propuste u našoj obrani i s 2 brza gola dolaze do 3:0! Strijelci su bili Hoshi i Nibuya.
U nastavku smo vrlo često prakticirali igru s golmanom-igračem! Japan je u 24.minuti došao do novog gola, kada Osodo zabija za velikih 4:0!  Minutu kasnije Jelovčić zabija za 4:1, no radost naših nije dugo trajala jer domaći su brzo uzvratili novim golom Osoda za 5:1! Konačnih 5:2 postavio je Grbeša u igri s golmanom-igračem u 30.minuti susreta!
Spomenimo kako je i u ovom susretu izbornik Stanković pružio priliku svim igračima. Izuzetak je tek pričuvni vratar Stojkić koji nije ulazio u igru, što je i razumljivo s obzirom na igru s golmanom-igračem, čime smo pokušali doći do povoljnijeg rezultata. U igru zbog ozljede nije ulazi ni Ugarković.
Nakon remija 1:1 u prvom susretu, ovim je porazom pokvaren dojam u Japanu, no valja imati na umu kako smo uz silne izostanke danas nastupili s ozljeđenima Grcićem i Sutonom, a sigurno je da je i umor nakon dugog puta, vremenske razlike i prve naporne utakmice učinio svoje. U punom sastavu sigurni smo da bi se Hrvatska u Japanu predstavila u znatno boljem izdanju, no i ovako ostaje dobar dojam ostvaren nakon prvog susreta gdje smo izvukli pozitivne zaključke i uvidjeli da u mladim snagama imamo potencijal za A-reprezentaciju!