Početna | - Izdvojeno | EURO | Španjolska-Italija | Izvještaj

EURO | Španjolska-Italija | Izvještaj

U drugom polufinalnom susretu nakon poraza Hrvatske tribine su se poprilično ispraznile te je susret Španjolske i Italije pratilo oko 6000 gledatelja. Susret je to dvaju svjetskih velesila. Španjolska ima 4 naslova prvaka Europe na poslijednjih 5 prvenstava. Španjolsku dominaciju narušila je upravo Italija 2003.godine osvojivši naslov na domaćem terenu. Ostat će to zapisano kao jedino europsko prvenstvo gdje se domaćin okitio naslovom. Napomenimo, 1999.godine Španjolska je kao domaćin pokleknula u finalu od Rusije nakon ruleta sa 6 metara.

Mjeritelj vremena: Ivan Shabanov (RUS)

ŠPANJOLSKA: Luis Amado, Ortiz, Sergio Lozano, Jordi Torras, Kike, Rafael Usin, Borja, Lin, Cristian, Alemao, Miguelin, Aicardo, trener: Jose Venancio

ITALIJA: Stefano Mammarella, Marcio Forte (kap.), Sergio Romano, Humberto Honorio, Vampeta, Alessandro Patias, Fortino, Luca Ippoliti, Saad Assis, Valerio Barigeli, Gabriel Lima, Marco Torcivia, trener: Roberto Menichelli

STRIJELCI: 1:0 Aicardo (7.min.),

IGRAČ UTAKMICE: Aicardo (ESP)
———————————————————————————————————————————-

Već u 1.minuti bilježimo po jednu prijetnju sa svake strane. Najprije vrlo dobar udarac Usina s 8-9 metara s desne strane Mammarella brani nogom, da bi već u slijedećem napadu udarac Fortea s 10 metara s lijeve strane obranio Luis Amado. U 4.minuti nova prijetnja Španjolske, no ovoga puta Mammarella nogom brani udarac Kikea sa 8 metara s lijeve strane. Minutu kasnije velika prilika za Italiju. Španjolska gubi loptu na svojoj polovici, a Gabriel Lima izlazi sam pred Luisa Amada s desne strane, elegantnim udarcem vara vratara ali ne pogađa u okvir gola. U 7.minuti Španjolska je povela kada loptu iz auta Kike propušta kroz noge za Aicarda koji sa 7-8 metara s lijeve strane zabija u bliži kut Mammarelle za 1:0! Uz vrlo dobru igru nedostajalo je tek  konkretnije završnice. Tako bilježimo tek u 15.minuti udarac Kikea s 8-9 metara koji prolazi tik uz vratnicu. U 19.minuti Assis sjajno driblingom prolazi no njegov udarac sa 7-8 metara s desne strane nogom brani Luis Amado. U poslijednjim sekundama 1.poluvremena Kike je propustio zabiti udarcem s 8 metara nakon kratke povratne lopte Usina, te se na odmor otišlo minimalnom prednošću Španjolske.
U 22.minuti Španjolska ima obećavajuću kontru 2 na 1, no Alemao se odlučuje sve riješiti sam te mu u završnici Fortino požrtvovnim uklizavanjem blokira udarac. Minutu kasnije Alemao iz kornera ubacuje na suprotnu stranu za Kikea čiji volej brani Mammarella. U 24.minuti Borja se lijepo oslobodio Fortea, s lijeva izlazi sam prema Mammarelli koji mu pravovremeno ulazi u udarac. U 30.minuti vidjeli smo sjajnu kontru Španjolske kada u završnici Rafaus s desne strane ubacuje na 3-4 metra gdje u naletu Sergio Lozano ne uspijeva zabiti. U 31.minuti talijani su tražili najstrožu kaznu kada je u kaznenom prostoru srušen Patias, no suci se nisu oglasili. Već u slijedećem napadu Alemao udarcem izvana pogađa gredu. U 32.minuti Sergio Lozano lijepo prolazi po lijevoj strani i ubacuje na drugu vratnicu gdje je sam Alemao, ali iz sjajne prilike potpuno sam sa 5-6 metara pogađa suprotnu vratnicu. U 35.minuti Ippoliti dobro puca iz slobodnog udarca s 10ak metara s desne strane, no Luis Amado je na mjestu. Minutu kasnije veliki promašaj Torrasa koji na ubačaj Alemaoa iz kornera sa 2-3 metra pogađa gredu. Minutu kasnije novi veliki promašaj španjolaca; ovoga puta Alemao na povratnu loptu sa 5-6 metara promašuje prazan gol. Od 37.minute Italija igra s Ippolitijem u ulozi golmana-igrača, no nisu ozbiljnije zaprijetili. Španjolska je tako izborila plasman u finale, dok će se Italija suprotstaviti Hrvatskoj u susretu za 3.mjesto.

Reprezentativci složni: “Zadovoljni smo ždrijebom, no nema lakih suparnika!”

Nakon što smo doznali suparnike Hrvatske u Elitnoj rundi kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, kontaktirali smo …

SP 2020. | Hrvatska protiv Rusije, Azerbajdžana i Slovačke!

U sjedištu UEFA-e u švicarskom Nyonu održan je ždrijeb Elitne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo …