Početna | - Izdvojeno | Gruziji remi u Rumunjskoj, Mađarska minimalno protiv Poljske, Srbija nadigrala Češku!

Okončani su prvi dvoboji dodatnih kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se slijedeće godine održati u Sloveniji. Veliko iznenađenje riredila je Gruzija remijem u Rumunjskoj. Mađarska je ostvarila minimalnu pobjedu kod kuće protiv Poljske, dok je Srbija načinila velik korak prema EURO-u pobjedom na gostovanju kod Češke.

RUMUNJSKA – GRUZIJA  2:2 (0:2)
STRIJELCI: 0:1 Kurtanidze (10′), 0:2 Kakabadze (15′), 2:2 Pereira de Mendoca (25′), 2:2 Pereira de Mendoca (25′)

Gruzija je u rumunjskoj Devi bila na korak do pobjede, no na koncu su se gosti trebali zadovoljiti remijem koji im otvara velike mogućnosti uoči uzvrata na domaćem parketu. Nakon prvih 20 minuta Gruzija je imala velikih 0:2, no Rumunjska je ponajviše zahvaljujući naturaliziranom brazilskom pojačanju Pereiri izbjegla poraz.

MAĐARSKA – POLJSKA  2:1 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Horváth (12′), 2:0 Dróth (23′), 2:1 Lutecki (32′)

Uzbudljiv dvoboj odigrali su Mađarska i Poljska, a Mađarska je ostvarila minimalnu prednost uoči uzvrata. Izabranici Sita Rivere poveli su u 12.minuti golom Horváth , a u ranoj fazi nastavka Dróth iz penala zabija za 2:0! Po prikazanoj igri Poljska je zaslužila više, a gol koji budi nadu uoči uzvrata postiže Lutecki u 32.minuti za konačnih 2:1!

ČEŠKA – SRBIJA  3:4 (1:1)
STRIJELCI: 1:0 Seidler (4′), 1:1 Kocić (13′), 1:2 Perić (24′), 1:3 Rakić (27′), 1:4 Perić (28′), 2.4 Cupák (33′), 3:4 Seidler (36′)

Najzvučniji dvoboj dodatnih kvalifikacija je onaj između Češke i Srbije, a Srbija je pobjedom u gostima načinila korak bliže prema plasmanu na Europsko prvenstvo u Sloveniji. Konačnih 1:4 ne otkriva stvaran dojam jer je Češka u završnici susreta zaostatak 2:4 smanjila na minimalnih 3:4! Srbiju su predvodili raspoloženi Perić i Kocić, dok kod Češke vrijedi istaknuti učinak Seidlera koji je uz 2 postignuta zgoditka dvaput pogodio okvir gola.

Square savladao Brod 035 i prekinuo negativan niz!

U prvom susretu 7.kola 1.HMNL Square je na svo m parketu savladao momčad Brod 035 …

Splitsko-dalmatinska županijska liga | Solin i Trogir na vrhu!

Krajem listopada započela je Splitsko-dalmatinska županijska liga. Ove sezone u natjecanje je ušlo 12 momčadi, …