Početna | - Izdvojeno | Hrvatska izborila remi protiv razigranih “trikolora”!

Hrvatska izborila remi protiv razigranih “trikolora”!

U prvom dvoboju dodatnih kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo u Sloveniji, Hrvatska je u Francuskoj remizirala s domaćinom odigravši 1:1!

Vrsta utakmice: Kvalifikacije za EURO 2018.

Treći sudac: Norbert Szilágyi (HUN)

FRANCUSKA: Djamel Haroun, Kevin Ramirez, Azdine Aigoun, Abdessamad Mohammed, Adrien Gasmi, Sid Belhaj, Samir Alla, Michaël De Sa Andrade, Nassim Boudebibah, Landry N’Gala, Samba Kebe, Souheil Mouhoudine, Ba El Maarouf Kerroumi, Joévin Durot, trener: Pierre Jacky

HRVATSKA: Žarko Luketin, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Tihomir Novak, Josip Suton, Jakov Grcić, Saša Babić, Luka Perić, Kristijan Postružin, Davor Kanjuh, Matej Horvat, Toni Jelavić, Maro Đuraš, Ivo Jukić, trener: Mato Stanković

STRIJELCI: 1:0 Alla (7′), 1:1 Jelovčić (34′)

ŽUTI KARTONI: Alla (8′), Mohammed (40′) – FRANCUSKA
Grcić (8′) – HRVATSKA

U prvom dvoboju dodatnih kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo u Sloveniji, Hrvatska je u Francuskoj remizirala s domaćinom odigravši 1:1! Rezultat je to s kojim moramo u konačnici biti zadovoljni, jer Francuska je većim dijelom susreta imala rezultatsku prednost. Francuska se pokazala kao izuzetno čvrst suparnik, a čast naše reprezentacije spasio je Jelovčić zgoditkom u 34.minuti za konačnih 1:1!
Prvu veliku priliku bilježimo u 5.minuti kada u kontri 2 na 1 lopta dolazi desno do Belhaja čiji udarac fantastičnom intervencijom brani Luketin! U 7.minuti Francuska je povela. Nakon kornera s lijeve strane lopta dolazi pred gol do Alle koji zabija za erupciju oduševljenja gledatelja, 1:0! Nakon toga Hrvatska su budi, te u narednim minutama sreća okreće leđa našoj izabranoj vrsti. Unutar jedne minute vratnica je u 3 navrata spasila domaćina, kada Jelovčić dvaput, a Grcić jednom pogađaju okvir gola. Do kraja poluvremena gledamo inicijativu Hrvatske, dok je Francuska svoju priliku čekala iz kontre i polukontre. Bilježimo situaciju iz 14.minute kada Luketin sjajno brani udarac Mouhoudina, a ubrzo našu reprezentaciju spašava  okvir gola zaustavljajući udarac Mouhoudina. Nastojanja naših reprezentativaca da do odmora dođu do izjednačenja nisu urodila plodom, te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćina.
U nastavku gledamo stalnu inicijativu Hrvatske, no Francuska se disciplinirano brani. No ipak, otpor domaćina slomljen je u 34.minuti kada se Jelovčić leđima okrenut golu oslobodio Belhaja i s vrha kaznenog prostora zabio za 1:1! U 37.minuti probudila se Francuska. Najprije Luketin bravurozno brani udarac Mouhoudina s lijeve strane, da bi nekoliko trenutaka kasnije Gasmi nakon prekida uzdrmao gredu! Rezultat se do kraja nije mijenjao, te ostaje nada da će naša izabrana vrsta u Dubrovniku pokazati znatno bolju igru i osigurati plasman na EURO u Sloveniju.

Juan Puertas novo pojačanje zagrebačkog Nacionala!

Zagrebački Nacional danas je predstavio svoje novo pojačanje za predstojeću sezonu. Riječ je o Juanu …

Split Tommy pobjednik “Kupa grada Šibenika”!

Split Tommy pobjednik je “Kupa grada Šibenika”, malonogometnog turnira održanog u šibenskoj dvorani na Baldekinu …