Početna | - Izdvojeno | Hrvatska porazila Slovačku na otvaranju “Turnira 4 nacije”!

Hrvatska porazila Slovačku na otvaranju “Turnira 4 nacije”!

Vrsta utakmice: Prijateljska
Kolo: Turnir 4 nacije, 1.kolo
Datum: 22.01.2018.
Vrijeme: 15:30
Dvorana: SD Debrecen (HUN)

HRVATSKA – SLOVAČKA  1:0 (1:0)

HRVATSKA: Žarko Luketin, Kristian Čekol, Josip Jurlina, Duško Martinac, Marinko Šamija, Andrej Pandurević, Kristijan Postružin, Dario Marinović, Luka Perić, Davor Kanjuh, Josip Suton, Matej Horvat, Antonio Sekulić, Pave Mudronja, trener: Mato Stanković

SLOVAČKA: Milan Herko, Adam Zdráhal, Marek Paštrnák, Gabriel Rick, Marek Belaník, Marián Hudek, Jozef Halás, Robert Greško, Adam Bombicz, Martin Dóša, Tomáš Drahovský, Richard Oberman, trener: Marián Berky

STRIJELCI: 1:0 Suton (13′)

CRVENI KARTON: Milan Herko (SLOVAČKA)

U prvom susretu “Turnira 4 nacije” u mađarskom Debrecenu Hrvatska je slavila protiv Slovačke s minimalnih 1:0! Pogodak vrijedan 3 boda postigao je Josip Suton još u prvom dijelu, a po prikazanoj igri Hrvatska je pobjedu zaslužila. Štoviše, mogla je naša izabrana vrsta i uvjerljviije slaviti.
Izgledne prilike su se jako teško stvarale, no većim dijelom susreta Hrvatska je bila bolji i konkretniji suparnik. Trenutak odluke dogodio se u 13.minuti kada Suton krasnim zgoditkom s 10ak metara neobranjivo zabija za 1:0! Do kraja poluvremena naša je reprezentacija imala inicijativu, no rezultat se nije mijenjao. Izdvajamo prilike Marinovića i Kanjuha, no u oba je navrata protivnički vratar dobrim intervencijama spašavao svoju mrežu.
U nastavku Hrvatska ima inicijativu, no prave se prilike teško stvaraju. Slovačka nije ozbiljnije zaprijetila sve do završne faze susreta kada prelaze na igru s golmanom-igračem. U 38.minuti mogli smo prelomiti susret u svoju korist, no udarac Perića s desne strane zaustavlja suprotna vratnica. Nedugo zatim Marinovićev pokušaj loba vratar Herko zaustavlja rukom izvan kaznenog prostora, te je opravdano isključen. Tu je susret definitivno odlučen, jer Slovačka s igračem manje do kraja nije uspjela ugroziti gol Luketina. Naši reprezentativci nisu pokazivali namjere s igračem više novim golom potvrditi pobjedu, te su čuvali loptu i tako sačuvali minimalnih ali posve zasluženih 1:0!

Dobovec prvak; Kujtim Morina pokorio Sloveniju!

Dobovec Pivovarna Kozel novi je prvak Slovenije! Momčad Kujtima Morine u odlučujućoj je petoj utakmici …

Split Tommy rutinskom pobjedom nad Crnicom na korak do finala!

U prvom susretu polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske, Split Tommy je ostvario očekivanu pobjedu protiv …