Početna | - Izdvojeno | Hrvatska pregazila Belgiju i osigurala minimalno “baraž”!

Hrvatska pregazila Belgiju i osigurala minimalno “baraž”!

Hrvatska je uvjerljivom pobjedom protiv Belgije osigurala u najmanju ruku dodatne kvalifikacije! Razigrana Hrvatska bila je dominantna tijekom čitava susreta, te je u konačnici ostvarila zasluženu pobjedu, 6:1! Susret je to koji ste u izravnom prijenosu mogli pratiti i na našim stranicama, a u nastavku Vam donosimo izvještaj.

Treći sudac: Ondřej Černý (Češka)
Mjeritelj vremena: Hennadiy Hora (Ukrajina)

HRVATSKA: Ivo Jukić, Vedran Matošević, Jakov Grcić, Kristijan Grbeša, Saša Babić, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Tihomir Novak, Josip Suton, Kristijan Postružin, Davor Kanjuh, Matej Horvat, Toni Jelavić, Ivan Mladina, trener: Mato Stanković

BELGIJA: Bilal Zemmouri, Marvin Ghislandi, Illias Kaddouri, Omar Rahou, Sadek El Ouamari, Karim Chaibai, Ibrahim Adnane, Jawad Yachou, Yassine Qoli, Aziz Hitou, Hamza Zaaf, Mohamed Dahbi Reda, David Morant, trener: Luca Cragnaz

STRIJELCI: 1:0 Suton (5′), 2:0 Novak (11′), 3:0 Marinović (13′), 4:0 Grcić (16′), 4:1 Adnane (20′), 5:1 Marinović (26′), 6:1 Matošević (37′)

ŽUTI KARTONI: Rahou (27′), Yachou (32′), Hitou (33′) – BELGIJA

IGRAČ UTAKMICE: Dario Marinović (HRVATSKA)

Hrvatska je uvjerljivom pobjedom protiv Belgije osigurala u najmanju ruku dodatne kvalifikacije! Razigrana Hrvatska bila je dominantna tijekom čitava susreta, te je u konačnici ostvarila zasluženu pobjedu, 6:1!
Hrvatska je od prve minute uspostavila dominaciju, te Belgijci u uvodnim minutama ne uspijevaju niti prijeći u fazu napada. S druge strane, Hrvatska je već u 1.minuti u dva navrata ozbiljno zaprijetila preko Jelovčića. Inicijativu je Hrvatska okrunila zgoditkom u 5.minuti! Udarac Novaka s lijeve strane vratar Zemmouri je samo odbio, a Suton iz blizine posprema loptu u mrežu za 1:0! Slijedeću ozbiljniju situaciju bilježimo u 9.minuti kada Suton iz auta proigrava Matoševića koji neometan s vrha kaznenog prostora ne uspijeva uputiti kvalitetan udarac prema golu protivnika. U slijedećoj minuti isti dvojac u sličnoj situaciji prijeti Belgiji, no ovoga puta na ubačaj Sutona iz kornera Matošević puca za malo pored gola. Dominaciju je Hrvatska okrunila zgoditkom u 11.minuti! Suton je iznudio prekršaj na 10ak metara od gola, a iz prekida Jelovčić odigrava lijevo za Novaka koji pogađa bliži kut za 2:0! U 12.minuti Jelovčić je sjajno prošao po desnoj strani, dao povratnu loptu za Grcića koji s 5 metara ne uspijeva savladati Zammourija. U 13.minuti još se jednom trese mreža Belgije. Novak je iz auta odigrao u srce kaznenog prostora za Marinovića koji s 5 metara zakucava loptu u mrežu za 3:0! Suočeni s rezultatskim zaostatkom Belgijci već od 14.minute prelaze na igru s golmanom-igračem. No ni taj način igre nije dao po Belgijce željeni rezultat. Štoviše, Grcić je u 16.minuti duboko sa svoje polovice zabio u prazan gol za visokih 4:0! Do odmora Belgija ipak dolazi do smanjenja vodstva. Igrala se poslijednja minuta kada Adnane ostaje sam s lijeve strane pred Jukićem i šalje loptu u sprotni kut za 4:1! Na odmor se tako otišlo s lijepom prednošću naše reprezentacije i igrom koja ulijeva vjeru u novu pobjedu.
U nastavku je Hrvatska mirno privela susret kraju, uz još dva zgoditka u mreži Belgije. Igrala se 26.minuta kada Belgijci gube loptu u svojoj polovici, a Marinović to kažnjava i sa 7-8 metara s lijeve strane zabija za 5:1! Nakon toga izbornik Stanković pružio je priliku i igračima s manjom minutažom, a rezultat se nije mijenjao sve do 37.minute kada u igri protivnika s golmanom-igračem Matošević osvaja loptu i zabija u prazan gol za konačnih 6:1!
Hrvatska je tako ostvarila veliku i izuzetno vrijednu pobjedu kojom su osigurane minimalno dodatne kvalifikacije. Sutra je dan odmora, a u utorak odlučujuća utakmica protiv Ukrajine u kojoj će Hrvatska tražiti izravan plasman na EURO. Prema svemu viđenom u prva dva nastupa u Kijevu, imamo razloga za optimizam.

Reprezentacija se u Dubrovniku okuplja za sraz s Francuskom!

Hrvatska malonogometna reprezentacija okuplja se u Dubrovniku, gdje će se pripremati za uzvratni dvoboj dodatnih …

Na Murteru 60.izdanje malonogometnog turnira!

Ove nedjelje na Murteru će se održati jubilarni 60. po redu malonogometni turnir MURTER 2017.! …