Početna | - Izdvojeno | Izvještaj | MNK Alumnus – FC Balzan

Izvještaj | MNK Alumnus – FC Balzan

U maloj dvorani Doma sportova MNK Alumnus večeras je pisao svoju povijest. Na kraju se ispostavilo bila je to uvjerljiva prva europska pobjeda prvaka Hrvatske.

VRSTA UTAKMICE: UEFA Futsal Cup, Preliminarna skupina | Grupa F
DATUM: 27.08.2014
VRIJEME: 20:00
MJESTO: Zagreb, Dom sportova – Dvorana 2
GLEDATELJA: 1500

MNK ALUMNUS – FC BALZAN 7:2 (4:1)

PRVI SUDAC: Miguel Duarte Liveira Casthilo (POR)
DRUGI SUDAC: Toni Lehtinen (FIN)
TREĆI SUDAC: Juan Jose Cordero Gallardo (ESP)
DELEGAT: Sean Dipple (ENG)
MJERITELJ VREMENA: Saša Tomić (CRO)

MNK ALUMNUS:  Dragan Lukić, Matija Capar, Luka Perić, Vlatko Brnić, Bruno Šagud, Sadat Ziberi, Matej Horvat, Saša Ledinščak, Antonio Vuk, Hrvoje Penava, Matija Đulvat, Dario Markić, Anthony Peter Knezović, Kristijan Grebeša.
Trener:  Mićo Martić

FC BALZAN: Nicolas FarrugiaGabriel Dobre, Matthew Xerxen, Giancarlo Sammut, Mark Zammit, Boycho MarevAndrei Dan, Adrian Panzaru, Carlos Scicluna, Emil Răducu, Iliu Safar, Željko Aničić, Nicola Del’re, Glenn Bonello.
Trener: Gabriel Dobre

STRIJELCI: 1:0 Matija Đulvat (1′); 1:1 Emil Răducu (5′); 2:1 Saša Ledinščak (10′); 3:1 Sadat Ziberi (11′); 4:1 Kristijan Grebeša (16′); 5:1 Matija Capar (23′); 6:1 Kristijan Grebeša (35′); 6:2 Iliu Safar (36′); 7:2 Matija Capar (36′)

OPOMENE: 17′ Bruno Šagud (Ž)

IGRAČ UTAKMICE: Matija Capar (ALUMNUS)

Na samom početku gosti dosta loše ulaze u utakmicu i imaju dosta krivih dodavanja i neprisiljenih grešaka. Prvi udarac je ipak za goste gdje Dobre puca no Lukić siguran. No već u prvoj minuti Penava ide sam na vratara gdje ovaj istrčava i brani no lopta se odbija do Matije koji prati akciju i pogađa za 1:0. Veselje domaćih navijača kratko je trajlao jer u petoj minuti veliku grešku radi Horvat koji pokušava sa svog gola dodati kroz sredinu no gosti uzimaju tu loptu kratko kombiniraju i postižu pogodak preko Raducua. Alumnus nakon toga pogotka ima krizu u igri te gosti pritiskaju visoko osjećajući to na što odmah reagira Martić i poziva time out. Prva veća prilika Matija nakon izvođenja kornera ima udarac na prazan gol no na žalost lopta odlazi preko gola. No već u 10.minuti stiže i novo vodstvo domaćih nakon što Capar kombinira sa Penavom te ubaciva po podu ispred gola gdje jako loše reagira vratar gostiju i lopta mu se odbija na noge Ledinščaka koji ju lagano sprema u mrežu. Odmah minutu nakon ponovno velika greška vratara gostiju kojem ispada jedna visoka lopta na noge domaćih gdje se najbolje snalazi Ziberi koji postiže svoj europski prvijenac. U 16.minuti dolazi još jedan gol u mreži gostiju kada Brnić prolazi po desnoj strani i odlično pronalazi Grbešu koji prebaciva istrčalog vratara gostiju. U 17.minuti  gosti počinju igrati sa igračem vratarom, a minutu nakon Alumnus ulazi u bonus no do kraja poluvremena ostaje rezultat nepromijenjen. Ovdje treba napomenuti da momčad sa Malte nije na terenu djelovala tako kao što bi rezultat mogao sugerirati jer je njihova igra imala i glavu i rep a Lukić je sve bio samo ne nezaposlen. Ipak u prvom poluvremenu prevagu je ponajviše donijela kvaliteta odnosno nekvaliteta vratara.
Dvije minute u drugom poluvremenu Dan užasno griješi i direktno dodaje Caparu koji ima vremena naciljati i pogoditi za 5:1. Novi gol smo čekali punih 13 minuta iako su gosti gotovo cijelo vrijeme igrali sa igračem vratarem.  Na radost domaće publike novi gol dolazi ponovno u mrežu gostiju kada Grbeša ponovno matira solidnog drugog vratara gostiju. Ipak samo minutu nakon napokon malo sreće i za par navijača gostiju na tribinama kada gosti oštro proigravaju za Safara pred golom domaćih koji podmeće loptu i matira Lukića za smanjenje vodstva. No odgovor nije trebalo dugo čekati kada Capar uz samu liniju iz dosta teške situacije dugom loptom pogađa nebranjena vrata gostiju (gosti su i dalje igrali sa igračem vratarom).
Na kraju zaslužena pobjeda domaće momčadi koja je došla iz velikih grešaka igrača i vratara gostiju s Malte te objektivno bolje spremnosti našeg prvaka. Ipak igra Alumnusa nije impresivna no rijetko koji debi je takav pa vjerujemo da će se u utakmici sa danskim prvakom pokazati puno više.

O nama Ivica Ojvan

Osnivač CROfutsal online futsal magazina. Na portalu radi kao tehnički administrator i novinar.

KUP | Split uvjerljivom pobjedom u Puli izborio plasman u četvrtfinale!

Pobjedom Splita na gostovanju kod Futsal Pule doznali smo i poslijednjeg sudionika četvrtfinala kupa Hrvatske. …

2.HMNL-zapad | Prvi poraz Novog Marofa u Otočcu!

Odigrana je glavnina susreta 6.kola 2.HMNL-zapad, a prve ovosezonske pobjede ostvarili su Rab i Otočac. …