Početna | - Izdvojeno | KUP | 1/8-finala | Rezultati i komentar

KUP | 1/8-finala | Rezultati i komentar

Krajem prošlog i početkom ovoga tjedna odigrani su susreti 1/8-finala malonogometnog kupa Hrvatske. Osijek i Square su odigrali “dvostruki program” s Porto Tolerom i Petrinjčicem, te su osigurali plasman na završni turnir “Final 8”. Ostali parovi su odigrali tek 1.rundu, te ćemo nakon uzvrata saznati konačan popis sudionika završnog turnira.
U nastavku Vam donosimo pregled odigranih susreta uz kratak komentar:

CROfutsal Hrvatski Nogometni Savez logo thumbnail Kup
KUP

PETRINJČICA – SQUARE = 2:4 (1:1)
SQUARE – PETRINJČICA = 4:4 (1:3)

Petrinjčica i Square su u Petrinji u 2 dana odigrali 2 susreta za odluku o prvom sudioniku završnog turnira. U prvom susretu dubrovčani su stekli prednost koja im je na koncu donijela trijumf. Dvostruki strijelac za domaćine bio je Pešker, dok su za goste zabijali Micevski, Šimunović, Rezo i Galić.
Uzvrat je donio uzbuđenje, jer su petrinjci nakon samo 7 minuti igre anulirali prednost dubrovčana iz prvog susreta; golovima Bačana i Marjanovića Petrinjčica je došla do prednosti 0:2! Do odmora je Benić smanjio na 1:2, no raspoloženi Marjanović svojim drugim golom postavlja 1:3! No dubrovčani u ranoj fazi nastavka golovima Benića i Reze dolaze do izjednačenja, 3:3! Petrinjci su još jednom došli do prednosti, no golom Šimunovića za 4:4 Square je potvrdio plasman na zvršni turnir!

SQUARE (Facebook)

OSIJEK – PORTO TOLERO = 5:1 (3:0)
PORTO TOLERO – OSIJEK = 4:2 (2:2)

U Osijeku su također u 2 dana odigrana 2 susreta u kojima je domaćin osigurao završni turnir. Favorizirani prvoligaš poveo je već u 1.minuti golom Čavara, a do odmora je domaćin golovima Lukende i Čavara došao do velikih 3:0! U nastavku Duvančić nastavlja seriju domaćina za 4:0, a utješni pogodak za goste postiže Korljan. Konačnih 5:1 postavio je Kajfeš.
Drugi je susret bio formalnost, a Osijek je upisao još jednu pobjedu iako su pločani dvaput vodili. Golovima Džeke i Krilića Porto Tolero je vodio 1:0 i 2:1, no Osijek je na koncu izborio pobjedu. Dvostruki strijelci za osječkog prvoligaša bili su Čavar i Pandurević.

osijek

GOROVO SALLER TEAM – NACIONAL = 0:4 (0:1)

Prvi susret osmine-finala kupa odigrali su u Opatiji domaćin Gorovo i zagrebački Nacional. Evidentna razlika u kvaliteti rezultairala je uvjerljivom pobjedom gostiju, koji su tako već nakon susreta u gostima jednom nogom u četvrtfinalu. U 1.poluvremenu domaćin se vrlo dobro branio, te su gosti golom Kubovića ostvarili minimalnu prednost. Početkom nastavka Korab Morina zabija za 0:2, a dileme oko konačnog ishoda razrješene su u završnici susreta kada gosti golovima Horvatha i Ugarkovića dolaze do velikih 0:4! Iako je u sportu sve moguće, teško je ne reći da je uzvrat u Zagrebu samo pitanje formalnosti.

nacional

VRGORAC GTP – MEJAŠI = 1:0 (0:0)

U vrgoračko Domu športova domaćin je ostvario minimalnu prednost uoči uzvrata na Mejašima. Pogodak odluke djelo je Denisa Mijatovića u nastavku. Zanimljivo, Vrgorac i Mejaši su se susreli i prošle sezone u ovoj fazi natjecanja. Mejaši su tada slavili u Vrgorcu (3:4), no Vrgorac je trijumfom u uzvratu izborio plasman na završni turnir. Nakon minimalne pobjede Vrgorca kod kuće, očito nas čeka još jedan uzbudljiv susret u splitskom predgrađu.

Vrgorac GTP

NAŠICE – SPLIT TOMMY = 1:8 (1:3)

Velik korak prema plasmanu na završni turnir napravio je i Split Tommy. U dvoboju drugoligaša, splitska je momčad protutnjala Našicama i ostvarila uvjerljivu pobjedu. Podsjetimo, premda Split ove sezone igra 2.HMNL-jug, na klupi je izbornik reprezentacije Mato Stanković, a igrački kadar predvode Jelovčić, Suton, Protega, Laura, Subotić, Bogdanović i druga poznata malonogometna imena. Četverostruki strijelac za splićane bio je Franco Jelovčić, 2 je gola pridodao Bogdanović, dok su po jedan zabili Subotić i Suton. Split je tako nastavio svoj stopostotni učinak ove sezone, te je uzvrat u Splitu pitanje formalnosti.

Split Tommy

ALUMNUS – KIJEVO JAKO SPORT = 6:3 (2:2)

U uzbudljivom susretu koji ste mogli uživo pratiti na našem portalu, Alumnus je slavio protiv Kijeva rezultatom 6:3! Bila je to dobrim dijelom izjednačena utakmica, no domaćin na koncu koristi pad u igri gostiju, te u završnici dolazi do lijepe prednosti pred uzvrat. Horvat i Penava donijeli su domaćinu 2:0, no do odmora gosti golovima Matića i Šamije dolaze do izjednačenja, 2:2! U nastavku je Penava vratio prednost domaćinu, a Palavra izjednačio na 3:3 nakon lijepe kombinacije iz prekida. Uslijedio je već spomenuti pad u igri gostiju, što Alumnus koristi i golovima Grbeše (2) i Penave dolazi do pobjede 6:3!

ALUMNUS

MURTER – USPINJAČA = 4:2 (0:0)

U još jednom dvoboju prvoligaša, Murter je kod kuće slavio protiv zagrebačke Uspinjače rezultatom 4:2! Nakon 0:0 na poluvremenu, u nastavku je uslijedio festival golova. Dvaput je zabio Vedrić, te po jednom Pavić i Perišić za visokih 4:0 domaćina. Nakon toga kod gostiju je isključen Bartolucci, no domaćin nije naplatio pogotkom brojčanu prednost. Štoviše, Uspinjača je s 2 gola došla do rezultata koji im ostavlja nadu da u Zagrebu izbore završnicu kupa.

MURTER

GROBNIK – POTPIĆAN 98 ABS = 5:0 (2:0)

Pregled parova 1/8-finala kupa završavamo susretom drugoligaškog dvojca sa zapada. Grobnik je uvjerljivom pobjedom protiv Potpićana napravio velik korak prema završnom turniru kupa. Prednost 5:0 ne ostavlja velike nade Potpićanu uoči uzvrata, a u prilog tome ide i činjenica da je Grobnik ove sezone bez poraza i s punim bodovnim učinkom predvodi drugoligašku karavanu na zapadu.

MOmčad MNK Grobnik

O nama Marija Šimac

Square pobjedom nad Universitasom zaključio sjajnu jesen!

Dubrovački Square je u susretu poslijednjeg jesenskog kola nadigrao oslabljenu momčad splitskog Universitasa. Momčad Antuna …

Split porazom od Novog Vremena zaključio polusezonu za zaborav

U susretu 9.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je pobjedom na splitskim Gripama osvojilo naslov jesenskog …