Početna | - Izdvojeno | Kup | Alumnus – Kijevo | Izvještaj

Kup | Alumnus – Kijevo | Izvještaj

2 hrvatska malonogometna liga1.HMNL

Alumnus  je teže no što bi rezultat mogao sugerirati došao do važne pobjede u Kup natjecanju koja je tim važnije ako se uzme da su se u utakmici dva puta vraćali u vodstvo nakon poravnanja rezultata. Utakmicu ste mogli gledati uživo putem našeg portala, a mi vam donosimo detalje s utakmice:

VRSTA UTAKMICE: Kup 1/8 finala
DATUM: 18.02.2014.
VRIJEME: 21:15
MJESTO: Zagreb, SD Martinovka
GLEDATELJA: 100

MNK ALUMNUS – MNK KIJEVO JAKO SPORT 6:3 (2:2)

PRVI SUDAC: Mario Vecko
DRUGI SUDAC: Marinko Čosić
TREĆI SUDAC: Ivica Blažević
DELEGAT: Željko Krešić

MNK ALUMNUS:  Mario Modrušan, Vlatko Brnić, Kristijan Postružin, Sadat Ziberi, Ivan Bašić, Matej Horvat, Kristijan Grbeša, Vedran Matošević, Antonio Vuk,  Matija Đulvat, Saša Ladinščak, Hrvoje Penava.
Trener:  Mićo Martić ; Pomoćni trener: Jakov Ungarov

MNK KIJEVO: Ivan Bralić, Ivan Tustonjić, Dražen Lovrić, Mladen Rožić, Marin Musinov, Josip Matić, Marinko Šamija, Anto Palavra, Ante Ramadža, Petar Knežević, Mario Sunko
Trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Matej Horvat (3′); 2:0 Hrvoje Penava (9′); 2:1 Josip Matić (-‘); 2:2 Marinko Šamija (18′); 3:2 Hrvoje Penava (29′), 3:3 Anto Palavra (33′), 4:3 Hrvoje Penava (40’), 5:3 Kristijan Grbeša (-‘), 5:3 Kristijan Grbeša (-‘).

OPOMENE: (Ž) Matija Capar (29′), (Ž) Hrvoje Penava (33′)

IGRAČ UTAKMICE: Hrvoje Penava

KOMENTAR UTAKMICE: prvo poluvrijeme kup utakmice između Alumnusa i Kijeva na vlas je izgledalo kao i prvo poluvrijeme prvenstvene utakmice sa Vrgorcem. Alumnus ulazi u utakmicu kako treba i postižu dva pogotka (Horvat sa 10ak metara gađa donji kut gola u trećoj minuti te Penava u 9 minuti susreta) da bi nakon toga potpuno stali i igrali beskrvno što gosti nisu propustili kazniti i sa dva gola ( Josip Matić nakon što se iz gužve pred golom domaćina lopta se odbija od vratnicu nakon čega ju samo treba pospremiti sa metar-dva udaljenosti te Šamija nakon što se prošetao obranom domaćina).

Na odmor se tako otišlo sa poravnatim rezultatom s tim da su gosti otišli podignute glave.

U drugom poluvremenu ipak se scenarij iz spomenute prvenstvene utakmice te nam drugo poluvrijeme donosi daleko više događanja i dinamičniju igru na oba kraja terena u Martinovci. Ipak novi gol čekamo 9 minuta kada nakon odlične obrane Bralića na drugoj vratnici Alumnus brzo izvodi korner i hvata obranu gostiju nespremnu za ponovno vodstvo. No odgovor Kijeva čekali smo samo 4 minute. Penava radi prekršaj za žuti karton na 11 metara od gola, Kijevo izvodi prekršaj tako da Musinov ne puca nego dodaje na drugu stranu za Palavru koji odličnim udarcem od vratnicu matira Modrušana.

No Alumnus po drugi puta na utakmici ne dopušta da padne u igri i sve dalje je bilo u znaku pritiska na gol gostiju. Ponovno se kao ključna figura pokazuje Hrvoje Penava koji zabija gol nakon dodavanja Horvata. Slijedeći gol dolazi nakon lijepe kombinacije gdje Matošević dodaje Penavi a ovaj na prvu prosljeđuje Grbeši  koji poentira za vodstvo od dva gola razlike. Do kraja još Kijevo radi 6 prekršaj na utakmici, a konkretan sa 10 metara je ponovno Grbeša za konačnih 6:3.

Alumnus je večeras napravio veliki posao za prolaz dalje u Kup natjecanju no pred njima je još uzvratni ogled u Kninu, a Alumnusu gostovanja nisu jača strana.

O nama Ivica Ojvan

Osnivač CROfutsal online futsal magazina. Na portalu radi kao tehnički administrator i novinar.

Josip Suton: “Splitu hvala na svemu, a Vrgorac je novi izazov!“

Josip Suton sredinom je srpnja predstavljen kao veliko pojačanje Vrgorca. Nakon dugih 9 sezona popularni …

Ivo Jukić nastavlja karijeru u nekadašnjem talijanskom prvaku!

Nakon epizode u belgijskom Mouscronu naš vratar Ivo Jukić vraća se u Italiju. Nekadašnji talijanski …