Početna | - Izdvojeno | KUP | Finale | Analiza nakon pobjede Split Tommy-a

KUP | Finale | Analiza nakon pobjede Split Tommy-a

Polako se sliježu dojmovi nakon završetka “Final-8”, završnice malonogometnog kupa Hrvatske. Split Tommy je proslavio veliki trijumf pobjedom u finalu protiv domaćeg Squarea, a mi Vam donosimo analizu finalnog dana.

Fešta SplitaFOTO: Boris Kera

Split Tommy pobjednik je malonogometnog kupa Hrvatske! Splićani su tako ušli u povijest kao prva drugoligaška momčad koja je osvojila ovaj trofej. Naravno, Split ima momčad prvoligaške kvalitete, no sudbina je takva da Splićani ove sezone igraju u drugoligaškom društvu. Pobjedama nad Alumnusom (4:3), Osijekom (3:2) i na koncu Squareom (4:3), Split Tommy je potpuno zasluženo došao do naslova pobjednika pred oko 1200 gledatelja, koliko ih se u nedjeljnom finalu skupilo na tribinama Gospinog polja.

NavijačiFOTO: Tonći Vlašić

Splićani su bili najbolji kad je bilo najpotrebnije. U finalu su odigrali na iznimno visokom nivou, od prvog do poslijednjeg igrača. Vratar Tešija tijekom čitava turnira bio je pouzdan na golu i veliki motivator za cijelu ekipu. Laura je odigrao kapetanski; odgovorno u obrani, vrlo dobro u napadu. Jelovčić je davao sigurnost u obrani, te je razigravao cijelu momčad. Naročito je za istaknuti njegov učinak u finalu gdje je s 3 asistencije trasirao put prema trijumfu. Suton je odigrao na visokom nivou, a u finalu je zaigrao usprkos neugodnoj ozljedi koja zahtjeva 15ak dana mirovanja. Što tek reći za Subotića koji je u Dubrovnik došao ozlijeđen, te je čitav turnir odigrao pod injekcijama, a prometnuo se u istinskog junaka. Velik obol trijumfu dao je i vrijedni Protega koji je uz besprijekoran učinak u fazi obrane, zabio bitan gol u polufinalu protiv Osijeka. Svoj doprinos trijumfu Splita dali su i Bogdanović i Ćorluka, a ostatak momčadi ubilježio je zanemarivu minutažu ili nije nastupao, no sve je to dio skladnog mehanizma koji je vrsni strateg Mato Stanković doveo do izuzetnog ostvarenja.

Laura, Bogdanović i BurilovićFOTO: Boris Kera

Što reći o samom finalu? Split je u tom susretu pokazao da je bolja momčad od domaćina, koji kao da je izgorio u velikoj želji. Kako inače objasniti da je domaćin na prvu veliku priliku čekao sve do 14.minute…? Splićani su tada već imali 2:0, a po prikazanoj igri mogli su imati i veću prednost. Sjajna publika davala je snagu domaćinu da se vrati u utakmicu. Nakon gola Micevskog domaćin je pritisnuo Splićane, no propušteno je nekoliko sjajnih prilika za izjednačenje. Splićani su na odmor otišli s minimalnom prednošću, a u nastavku su opet preuzeli inicijativu i otišli na velikih 4:1! Gledamo isti scenarij kao i u 1.poluvremenu; Splićani su mogli doći i do uvjerljivije prednosti, a domaćin se kasnije budi i preuzima inicijativu, no na žalost prepunih tribina, do izjednačenja nisu stigli. Ostali su za korak prekratki, te je mogla početi velika i zaslužena fešta Splita!

Laura diže trofejFOTO: Boris Kera

Splićani tako u velikom stilu najavljuju svoj povratak u vrh Hrvatskog futsala; uz stopostotni učinak u prvenstvu drugoligaškog juga, Splićani su sada i u konkurenciji renomiranih prvoligaša došli do pobjedničkog trofeja. Splićani već sada imaju vrlo dobru momčad, a Zoran Mamić je po završetku finala kupa za CROfutsal izjavio kako ćemo u slijedećoj sezoni gledati još bolji i jači Split. Square pak nije uspio ponoviti prošlosezonski podvig Kijeva, koji je kao domaćin došao do trofeja kupa. Pune tribine i sjajna atmosfera obilježile su završnicu ovosezonskog kupa, uz već spomenuti trijumf Splita. Nadamo se da ste uživali u našim izvještajima sa završnice kupa; donosili smo Vam najave susreta, tekstualne prijenose uživo, komentare susreta i izjave aktera. Bili smo na licu mjesta od početka do kraja natjecanja, a Vaša podrška je ono što nas obvezuje da budemo još bolji, za Vas! Hvala Vam!

Večeras je fešta!FOTO: Tonći Vlašić

Olmissum preokretom do trijumfa kod Uspinjače Gimke!

Omiški Olmissum je ostvario izuzetno vrijednu pobjedu na gostovanju kod Uspinjače-Gimke. Momčad Duje Maretića je …

Podjela bodova u dvoboju Alumnusa i Futsal Dinama

U prvom današnjem prvoligaškom dvoboju Alumnus i Futsal Dinamo su podijelili bodove odigravši 3-3. Uzbudljiv …