Početna | - Izdvojeno | Nacional Zagreb osigurao plasman u TOP-16 Europe!

Nacional Zagreb osigurao plasman u TOP-16 Europe!

Zagrebački Nacional je u 2.kolu glavne runde UEFA Futsal Cupa ostvario novu pobjedu čime je osigurao plasman u elitnu rundu natjecanja. Pobjedom nad kosovskim Liburnom (8:4), momčad Roberta Grdovića osigurala je plasman među 16 najboljih momčadi Europe, jer su prethodno francuski Garges Djibson i armenski Leo podijelili bodove odigravši 4:4!

Fotografija Nacional Zagreb FC.

U dvoboju protiv kosovskog Liburna Nacional je poveo u 10.minuti kada Puertas atraktivnim potezom petom na drugoj vratnici zabija za 1:0! Gosti su uzvratili u 13.minuti kada Mejzini iz kontre zabija za 1:1, no radost gostiju nije dugo trajala. Već u slijedećoj minuti Gomes s desne strane iz okreta zabija u suprotni kut za novu prednost “novinara”, 2:1! U 19.minuti ponovno se trese mreža gostiju. Postružin je iz slobodnog udarca s desne strane proigrao na suprotnoj strani Puertasa koji odmjerenim udarcem savladava Prenquija za lijepu prednost na odmoru, 3:1! Već u prvoj minuti nastavka Nacional povećava prednost golom Soaresa za 4:1! Nadu gostima vraća Mejzini već u slijedećoj minuti svojim drugim zgoditkom zabija za 4:2! No Gomes u 24.minuti vraća 3 gola prednosti domaćinu golom za 5:2! Rezultat se nije mijenjao sve do 34.minute kada Matan najprije zabija za 6:2, da bi samo pola minute nakon gola Dabroshija još jednom zabio Matan za 7:3! Do kraja se i Matheus upisao u listu strijelaca, da bi konačan omjer postavio Alibegu u 39.minuti za 8:4!
Nacional je tako već nakon 2 odigrana kola osigurao plasman među 16 najboljih momčadi Europe. Hrvatskog prvaka mnogi su otpisali još prije početka sezone, no sudeći prema svemu viđenom momčad Roberta Grdovića imat će što za reći kada je u pitanju borba za vrh u Hrvatskoj. Momčad se okupila doslovno pred sami početak prvenstva, stoga je ovaj rezultat vrijedan pažnje i svake pohvale. Čestitamo!

NACIONAL ZAGREB FC – FC LIBURN  8:4 (3:1)

STRIJELCI: 1:0 Puertas (11′), 1:1 Mejzini (13′), 2:1 Gomes (14′), 3:1 Puertas (19′), 4:1 Soares (21′), 4:2 Mejzini (22′), 5:2 Gomes (24′), 6:2 Matan (34′), 6:3 Dobroshi (36′), 7:3 Matan (36′), 8:3 Matheus (37′), 8:4 Alibegu (39′)

Split Tommy protutnjao metropolom – potop Uspinjače!

Split Tommy je uvjerljivom pobjedom nad zagrebačkom Uspinjačom nastavio pozitivan niz, te se vratio na …

VIDEO | Square – Brod 035 5:3 (1:1)

U sinoć odigranom dvoboju 7.kola 1.HMNL Square je na svom parketu slavio protiv momčadi Brod …