Početna | - Izdvojeno | Novo Vrijeme kroz rulet penala preko Futsal Dinama do finala!

Novo Vrijeme kroz rulet penala preko Futsal Dinama do finala!

Delegat: Ivan Župan

FUTSAL DINAMO: Goran Škorić, Matija Capar, Ivan Šulentić, Vito Gagulić, Davor Kanjuh, Matija Đulvat, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Danijel Dekanić, Mihovil Prgomet, Vedran Matošević, Matija Rajh, Hrvoje Penava, Tomislav Hercigonja, trener: Mićo Martić

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Marin Musinov, Eduardo Farias de Souza, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Lucas Vinicius Brito de Santana, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 0:1 Kazazić (28′), 1:1 Đulvat (33′), 1:2 Musinov (39′), 2:2 Capar (40′)

Lucas – 5:6!

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 8 (4+4); Novo Vrijeme Apfel 7 (5+2)

ŽUTI KARTONI: Kanjuh (12′), Matošević (31′), Đulvat (40′) – FUTSAL DINAMO
Andrijašević (19′), Eduardo (27′) – NOVO VRIJEME APFEL

CRVENI KARTON: Matošević (38′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Filip Bašković (NOVO VRIJEME APFEL)

U odlučujućem susretu polufinala doigravanja Novo Vrijeme Apfel je nakon penala slavilo na gostovanju kod Futsal Dinama i izborilo plasman u finale, gdje će se protiv Split Tommyja boriti za naslov prvaka Hrvatske. Nakon prvih 20 minuta bez golova, u nastavku je uslijedilo znatno više uzbuđenja i na koncu prava drama.
Makarani su poveli u 28.minuti kada u kontri 2 na 1 Eduardo proigrava Kazazića koji s lijeve strane izlazi sam pred Škorića i zabija za 0:1! Futsal Dinamo je uzvratio u 33.minuti nakon velike pogreške Osredkara koji gubi loptu kao zadnji igrač, a iskusni Đulvat s desne strane izlazi sam pred Baškovića i zabija od suprotne vratnice za 1:1! U 38.minuti Matošević s leđa ruši Andrijaševića koji je izlazio sam Škorića, te mu sudac Soldatić pokazuje put u svlačionicu. S igračem više Makarani dolaze do nove prednosti odmjerenim udarcem Musinova s 10 metara za 1:2! Domaćin nakon toga prelazi na igru s golmanom-igračem, te se doimalo da će se gosti uspjeti obraniti, no 20ak sekundi prije kraja Grbeša sjajno proigrava Capara koji s desne strane ostaje sam pred Baškovićem i zabija za novo izjednačenje – 2:2!
Ušlo se tako u produžetke, gdje nije bilo golova, premda prilika nije manjkalo. Izdvajamo gredu Kanjuha u prvoj minuti prvog produžetka, te vratnicu Šulentića u prvoj minuti drugog produžetka. Pobjednika su na koncu odlučivali penali, gdje se ključnim pokazalo postavljanje na gol vratara Hercega kod gostiju, koji je stao na vrata u petoj i šestoj seriji, te obranio udarce Penave i Đulvata. Kod domaćina je mladi Hercigonja obranio udarac Eduarda, no time je samo odgodio slavlje gostiju. Lucas je u petoj seriji zabio i označio veliko slavlje Makarana u srcu metropole. U finalu ćemo tako gledati dalmatinsko finale velikih rivala – Split Tommyja i Novog Vremena Apfel.

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …