Početna | - Izdvojeno | Reprezentacija | Hrvatska – Belgija | Izvještaj

Reprezentacija | Hrvatska – Belgija | Izvještaj

Hrvatska je reprezentacija u Opatiji remizirala s Belgijom u drugoj pripremnoj utakmici uoči Futsal Eura koje se igra u Belgiji od 28. siječnja do 8. veljače 2014. godine. Susret je odigran pred gotovo tisuću gledatelja.

Drugi sudac: Josip Dujmić (Hrvatska)
Treći sudac:  Robi Stojaković (Hrvatska)
Delegat: Nenad Ristić (Hrvatska)

HRVATSKA: Jukić, Grcić, Grbeša, Pavić, Babić, Jelovčić, Duvančić, Protega, Capar, Suton, Mladina, Matošević, Bilić
Izbornik: Mate Stanković

BELGIJA: Morant, Dujacquier, Dendane, Rahou, Sababti, Rosalima, Chaibai, Pires De Carvalho, Salhi, Hitou, El Ghaadaoui, Benetti, Harram, Dahbi Reda
Izbornik: Alain Dopchie

STRIJELCI: 1:0 Grbeša (16′), 1:1 Dujacquier (18′), 1:2 Rahou (38′), 2:2 Grcić (40′)

ŽUTI KARTONI: Hrvatska: Suton (12′) Belgija: Rosalima (28′), Benetti (30′)

ISKLJUČENJE:  /

KOMENTAR:

Ekipe su u susret ušle sa izmijenjenim sastavima u odnosu na utakmicu u Novigradu. Za Hrvatsku je u početnoj petorci umjesto Capara zaigrao Grbeša, dok su kod Belgijaca novi igrači u početnoj petorci bili Rahou i vratar Benetti. Malonogometni klub Gorovo zajedno sa vodstvom reprezentacije napravilo je pravi futsal spektakl pa se na tribini u novoj dvorani u Opatiji okupilo gotovo tisuću gledatelja koji su mogli uživati u potezima igrača obje reprezentacije. Hrvatska je bolje otvorila susret, a pogodak je pao u šesnaestoj minuti preko Grbeše koji je sa dva metra pospremio loptu u gol Belgijanaca. Samo dvije minute kasnije Belgija izjednačuje preko igrača Dujacquiera koji je i u Novigradu bio strijelac čak dva puta. Gotovo istu akciju iz kornera preslikali su gosti i u Opatiji te na isti način dolaze do izjednačenja. U drugom poluvremenu obje reprezentacije imale su prilike za postizanje pogodaka no isti padaju u zadnje dvije minute utakmice. Treba napomenuti da je drugo poluvrijeme umjesto vratara Jukića izbornik Stanković u igru uveo Franka Bilića koji je svoj dio odradio na visini. Utakmica je bila više natjecateljskog nego prijateljskog naboja te su podijeljena čak tri žuta kartona. U više navrata gosti su se bunili na sudačke odluke, a u tridesetosmoj minuti ponovno su bili u prednosti nakon akcije iz kornera po drugi put, četvrti put u dva dana. Pogodak je postigao Rahou, a samo minutu i pol kasnije nakon što je Hrvatska uvela golmana-igrača (Capar) dolazimo do izjednačenja preko Grcića kojeg na drugoj stativi nalazi Jelovčić. U prvome poluvremenu Hrvatska je imala četiri akumulirana prekršaja, dok su gosti u drugome dijelu bili na rubu sa gotovo pet akumuliranih prekršaja. Vidljivo je iz ova dva susreta da moramo poraditi na prekidima iz kojih smo dobili sva četiri pogotka u dva dana. Nakon što se vrate dva standardna reprezentativca Dario Marinović i Tihomir Novak stavri bi se trebale konsolidirati te bi se u dvije pripremne utakmice (zatvorenog tipa) koje igramo sa Slovenijom u Novigradu i Kopru trebali dodatno uigrati da ponovimo bar uspjeh iz 2012. godine, osvajanje četvrtog mjesta na Euru koji se igrao u Hrvatskoj. Igrači poput Jukića, Capara, Novaka, Marinovića, Grcića, Jelovčića, Sutona, Grbeše, Matoševića mogu napraviti puno samo se trebaju sve kockice posložiti kako treba.

O nama Igor Dundara

Renato Čupić za Nogometplus.net o uspjehu U19-reprezentacije

Hrvatska U19-reprezentacija je u finalu Europskog prvenstva koje se održava u Latviji. Senzacionalni uspjeh naših …

Hrvatska kroz rulet penala do finala EURO-a!

Hrvatska U19-reprezentacija je u finalu Europskog prvenstva! Izabranici Marinka Mavrovića su u dramatično susretu nakon …