Početna | - Izdvojeno | Reprezentativci složni: “Francuska je bila bolja i zasluženo ide na EURO!”

Reprezentativci složni: “Francuska je bila bolja i zasluženo ide na EURO!”

Po završetku dvoboja protiv Francuske hrvatski reprezentativci nisu imali razloga za zadovoljstvo. Nakon tri uzastopna nastupa na europskim prvenstvima, u Sloveniji neće biti Hrvatske! Izabranici Mate Stankovića u Dubrovniku su odigrali blijedu utakmicu protiv “tricolora”, te će smotru najboljih europskih reprezentacija pratiti iz udobnosti kučnih naslonjača. Francuska je pak ostvarila povijesni uspjeh i po prvi put osigurala nastup na velikom natjecanju.
“Francuska je bila bolja i zasluženo je izborila plasman na EURO!” – suukus je to razmišljanja naših reprezentativaca koje smo upitali za komentar dvoboja koji ćemo nastojati što prije zaboraviti. Svoj komentar za CROfutsal su dali Dario Marinović, Franco Jelovčić, Tihomir Novak i Žarko Luketin.

Slikovni rezultat za dario marinović Dario Marinović: “Ovo je jedan od tužnijih dana u mojoj karijeri. Nije mi bilo ni na kraju pameti da nećemo ići na Europsko prvenstvo, te sam stvarno razočaran. Gledajući današnju utakmicu nismo ni zaslužili ići na EURO. Izuzev prvih 6-7 minuta sve ostalo je bilo jako loše. Možemo pričati o nesreći kod njihova prva 2 gola, no činjenica je da su više željeli pobjedu i zasluženo izborili Europsko prvenstvo. Svi imamo svoj dio krivice za ovaj neuspjeh, od igrača do stručnog stožera. Činjenica je da u poslijednje vrijeme loše igramo i nemamo konstantu u igri kao nekad prije. Ne znam što je tome razlog, no trebamo se i to zapitati, jer ovo nije ni blizu Hrvatska kakva bi trebala biti. Zahvaljujem publici što je došla u ovako velikom broju, te im se ispričavam na blamaži koju smo im pružili.”

Slikovni rezultat za tihomir novak Tihomir Novak: “Nema opravdanja za ovaj nastup koji je bio ispod svake kritike. Nismo bili pravi ni fizički, ni taktički, ni tehnički… Francuska apsolutno zasluženo ide na EURO, a mi se moramo zapitati koliko vrijedimo, kako pojedinačno tako i kao ekipa. Čestitke Francuskoj na zasluženoj pobjedi i sretno na Europskom prvenstvu!”

Slikovni rezultat za franco jelovčić Franco Jelovčić: “Mislim da je prvo poluvrijeme bilo OK, da smo dominirali i stvarali šanse, dok su oni prijetili iz kontre. Vodili smo 2:1 i imali inicijtivu. U nastavku smo se nesvjesno povukli, oni su se razmahali, a mi smo počeli srljati. Nismo bili pravi. Nakon Bjelorusije u Osijeku opet smo zakazali u najvažnijim utakmicama. Ne treba tražiti alibi u nikome, već treba početi od sebe. Mislim da sam odigrao najlošiju utakmicu otkako igram za reprezentaciju, te preuzimamo dio odgovornosti na sebe. Danas nisam bio na potrebnom nivou i zaista nije lako kada se izgubi utakmica koja donosi plasman na Europsko prvenstvo.”

Slikovni rezultat za žarko luketin

Žarko Luketin: “Odigrali smo jako lošu utakmicu. Francuszi su pokazali više želje, žara i borbe. Imali smo i mi svoje šanse, borili smo se prvo poluvrijeme, no u nastavku smo pali sa snagom. Nastojim biti realan i mislim da mi dva gola idu na dušu, no to nije bio ključ ove utakmice. Svi smo kao ekipa podbacili i ovo je veliki neuspjeh svih nas. Ne bih rekao da smo podcijenili protivnika, jer smo znali da igramo protiv vrhunske ekipe. Ovo mi je možda i najteži poraz u karijeri, no valja iz ovog poraza izvući neke pouke i shvatiti da ne igraju imena, te da se treba potući protiv svih, jer mislim da je pristup ono što je rezultairalo time da oni idu na EURO, a mi ne.”

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …