Početna | - Izdvojeno | ŠOK U DUBROVNIKU: Hrvatska bez EURO-a!

ŠOK U DUBROVNIKU: Hrvatska bez EURO-a!

Hrvatska malonogometna reprezentacija nije uspjela izboriti plasman na Europsko prvenstvo koje će se slijedeće godine održati u Sloveniji. U uzvratnom susretu dodatnih kvalifikacija Francuska je u Gospinom polju slavila rezultatom 4:5 i ostvarila povijesni uspjeh. “Tricolori” će tako po prvi put nastupiti na jednom velikom natjecanju, dok je Hrvatska nakon kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo upisala još jedan kvalifikacijski neuspjeh.

Vrsta utakmice: Kvalifikacije za EURO 2018.

Treći sudac: Ozan Soykan (TUR)

HRVATSKA: Žarko Luketin, Jakov Grcić, Kristijan Grbeša, Saša Babić, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Luka Perić, Tihomir Novak, Josip Suton, Kristijan Postružin, Davor Kanjuh, Matej Horvat, Maro Đuraš, Ivo Jukić, trener: Mato Stanković

FRANCUSKA: Djamel Haroun, Sid Belhaj, Kevin Ramirez, Michaël De Sa Andrade, Azdine Aigoun, Tarek Zoubir, Abdessamad Mohammed, Landry N’Gala, Samir Alla, Samba Kebe, Adrien Gasmi, Souheil Mouhoudine, Ba El Maarouf Kerroumi, Joévin Durot, trener: Pierre Jacky

STRIJELCI: 1:0 Suton (7′), 1:1 Kebe (9′), 2:1 Perić (16′), 2:2 Ramirez (26′), 2:3 N’Gala (33′), 2:4 N’Gala (34′), 3:4 Marinović (35′), 4:4 Novak (40′), 4:5 N’Gala (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hrvatska 7 (3+4); Francuska 5 (1+4)

ŽUTI KARTONI: Suton (39′) – HRVATSKA

IGRAČ UTAKMICE: Landry N’Gala (FRANCUSKA)

Hrvatska je vrlo dobro ušla u utakmicu. Već u 2.minuti bilježimo prvu ozbiljniju prijetnju kada Novak s 10ak metara pogađa vanjski dio mreže. U slijedećoj minuti Marinović je vrlo dobro pucao, no njegov udarac brani Haroun. Veiku priliku Hrvatska je propustila u 6.minuti, kada Marinović prolazi po desnoj strani, ubacuje na drugu vratnicu za Grcića koji iz sjajne prilike ne uspijeva zabiti. Dominaciju je Hrvatska okrunila vodećim zgoditkom u 7.minuti kada Novak s 10ak metara šalje loptu pred gol francuske, gdje Suton laganim dodirom vara vratara i donosi nam prednost, 1:0! No radost je kratko trajala jer već u 9.minuti Francuska dolazi do izjednačenja. Na ubačaj iz kornera s lijeve strane sjajno reagira Kebe i volejem zabija za 1:1! Primljeni zgoditak kao da je poljuljao samopouzdanje naše izabrane vrste, te Francuska počinje ozbiljnije prijetiti, a nakon jedne izuzetno opasne kontre u 11.minuti izbornik Stanković uzima time-out. Nakon predaha se budi Hrvatske, te ponovno preuzimamo inicijativu. U 14.minuti Marinović nakon povratnog proigravanja Perića puca pored gola, a u 16.minuti isti akteri nam donose novu prednost. Marinović je na lijevoj strani navukao na sebe vratara Harouna, dao povratnu loptu za Perića koji sa 7-8 metara zabija u prazan gol za 2:1! Nedugo zatim iz slične smo situacije mogli doći do povećanja prednosti, no Novak pogađa vanjski dio mreže. U 19.minuti Jelovčić iz kornera dodaje za Kanjuha čiji udarac s 10ak metara brani Haroun. Nedugo zatim Jelovčić je krano proigrao Sutona koji je na vrhu kaznenog prostora u obečavajućoj situaciji blokiran u poslijednji tren. U polijednjoj minuti Francuska je uz sudački previd umalo došla do izjednačenja. Suci su poklonili loptu gostima, Mohammed pored iznenađenih naših igrača izlazi sam pred Luketina, no puca pored gola. Na odmor smo tako otišli s minimalnom, ali posve zasluženom prednošću.
Već u prvoj minuti Francuska je u dva navrata opasno zaprijetila i tako kao da je dala do znanja što nas očekuje. U 26.minuti gosti još jednom zabijaju iz prekida. Ubačaj iz kornera s desne strane za Ramireza koji ostaje slobodan i zabija za 2:2! U slijedećoj minuti Francuzi još jednom prijete, no Kebe u kontri s 8-9 metara puca pored gola. U 29.minuti Mouhoudine koristi nesporazum Sutona i grbeše, izlazi sam pred Luketina koji brani njegov udarac. Hrvatska u nastavku nije bila prava, a izbornik Stanković mnogo je rotirao u potrazi za raspoloženim igračima. U 33.minuti dolazimo do ključnog razdoblja igre kada Francuska s 2 gola u 2 minute dolazi do velike prednosti. Najprije je nakon blokiranog udarca Marinovića sijevnula kontra iz koje N’Gala zabija za 2:3, da bi nedugo zatim isti igrač s desne strane izišao sam pred Luketina kojem kroz noge zabija za 2:4! Zaostatak od 2 gola ponukao je izbornika Stankovića na igru s golmanom-igračem (Novak), a brzi gol Marinovića na dodavanje Sutona probudio je nadu u preokret, 3:4! U igri s golmanom-igračem nastavljamo prijetiti. Tako bilježimo prilike Grbeše, Marinovića i Sutona, no uz vratara Harouna na gol-liniji su spašavali N’Gala i Aigoun. Gol nade dolazi ipak prekasno. Novak je s vrha kaznenog prostora zabio za 4:4 na samo 16 sekundi prije kraja. Francuska je krenula s centra, a naši igrači preuzimaju maksimalan rizik, te naivno primamo još jedan zgoditak za konačnih 4:5 i veliko slavlje Francuske. Hrvatska je tako ostala bez Europskog prvenstva, a Francuska je ostvarila najveći uspjeh u svojoj povijesti.

Hrvatska remizirala s Nizozemskom u utakmici bez golova!

Hrvatska malonogometna reprezentacija u drugom je kolu međunarodnog turnira u kineskom Changshu remizirala s Nizozemskom odigravši …

2.HMNL-jug | Odigrani prvi susreti 3.kola, Hajduk slavio u Vodicama!

Danas su odigrani prvi susreti 3.kola 2.HMNL-jug. Jezera su na svom parketu slavila protiv Torcide …