Početna | - Izdvojeno | Španjolska i dalje stopostotna, Azerbajdžan i Iran remijem u osminu finala!

Španjolska i dalje stopostotna, Azerbajdžan i Iran remijem u osminu finala!

Odigrani su susreti 3.kola grupe “F” Svjetskog prvenstva u Kolumbiji! Španjolska je protiv Maroka ostvarila novu pobjedu, te s maksimalnim učinkom nastavlja natjecanje. U drugom susretu Azerbajdžan i Iran su u međusobnom susretu odlučivali o 2.mjestu! Konačan remi 3:3 vodi i jedne i druge u osminu finala. Azerbajdžan je zbog bolje gol-razlike drugi, dok Iran kao jedna od najboljih trećeplasiranih reprezentacija nastavlja natjecanje.

ŠPANJOLSKA – MAROKO  4:3 (3:1)

STRIJELCI: 1:0 Lozano (8′), 1:1 Adil Habil (14′), 2:1 Aicardo (17′), 3:1 Raul Campos (19′), 3:2 El Mazray (24′), 4:2 Lozano (33′), 4:3 Adil Habil (34′)

Prvi sudac: Yuri Ferney Garcia Sanchez (COL)
Drugi sudac: Gean Telles (BRA)
Treći sudac: Elvis Pena (PAR)
Četvrti sudac: Saša Tomić (HRV)

Španjolska je bez kartoniranih Jose Ruiza i Ortiza tijesno slavila protiv otpisanog Maroka. U 8.minuti Rivillos osvaja loptu na protivničkoj polovici, dodaje za Lozana koji s 10ak metara prizemnom loptom zabija za 1:0! U 15.minuti Maroko je izjednačio iz lijepe kontre 2 na 1 gdje je glavninu posla obavio El Mazray, u završnici dodao za Adil Habila koji zabija za 1:1! U 17.minuti vidjeli smo najljepši zgoditak na utakmici. Aicardo je s 15ak metara fantastično pogodio za 2:1, a 2 minute kasnije Raul Campos na asistenciju Bebea zabija za 3:1 na poluvremenu. U nastavku El Mazray vraća nadu Maroku u 24.minuti, lijepo zabivši nakon brze akcije u kaznenom prostoru. Rezultat se nije mijenjao do 33.minute kada Lozano iz kontre zabija za 4:2, a konačnih 4:3 postavlja Adil Habil u slijedećoj minuti maestralnim lobom sa svoje polovice! Imali suu marokanci prilike i za remi, no rezultat se ipak nije mijenjao. Španjolska je ostvarila i treću pobjedu, te s maksimalnim učinkom nastavlja natjecanje.

AZERBAJDŽAN – IRAN  3:3 (1:1)

STRIJELCI: 0:1 Esmaeilpour (1′), 1:1 Bolinha (2′), 1:2 Tavakoli (21′), 2:2 Gallo (22′), 3:2 Gallo (32′), 3:3 Tayebi (36′)

Prvi sudac: Cesar Malaga (PER)
Drugi sudac: Christopher Sinclair (NZL)
Treći sudac: Alessandro Malfer (ITA)
Četvrti sudac: Rey Ritaga (PHI)

Azerbajdžan i Iran remizirali su 3:3, a ishod je to koji na koncu zadovoljava i jedne i druge, jer su obe momčadi osigurale osminu-finala. Iran je poveo već u 1.minuti kada lijepu akciju golom zaključuje Esmaeilpour. Radost Irana nije bila dugog vijeka. Samo pola minute kasnije Vassoura je iz kornera ubacio na 10ak metara za Galla, čiji udarac u sredini Bolinha skreće u gol za 1:1! Nakon furioznog početka rezultat se do odmora nije mijenjao, a onda opet 2 gola na samom otvaranju. U 21.minuti Hassan Zadeh iz kornera ubacuje za Esmaeilpoura čiji udarac s 10ak metara brani vratar Huseynli, no odbivenu loptu Tavakoli posprema u gol za 1:2! No i ovoga puta Azeri brzo uzvraćaju iz kornera. Vassoura je iz kornera dao povratnu loptu za Galla koji s 15ak metara savladava neopreznog Mohammadija za 2:2! U 32.minuti Azeri dolaze do prve prednosti u susretu. Vassoura je osvojio loptu na protivničkoj polovici, te dodao za Galla koji zabija za 3:2! Konačan omjer postavljen je u 36.minuti kada Sangsfeidi u kontri proigrava Tayebija koji zabija za 3:3! Azeri su na koncu slavili remi poput pobjede, no vjerujemo kako i kod Irana nije bilo razloga za nezadovoljstvo, te će kao trećeplasirana reprezentacija u osminu-finala.

Danas u Čileu započinje COPA AMERICA 2019.

Danas u Čileu započinje COPA AMERICA 2019., trinaesto po redu izdanje ovog prestižnog turnira na …

Sutra započinje Glavna runda kvalifikacija za SP!

Sutra započinje Glavna runda kvalifikacija za SP! Uz Grupu 7 kojoj je Hrvatska domaćin u …