Početna | - Izdvojeno | Torcida kup 2014. | Četvrtfinale

Torcida kup 2014. | Četvrtfinale

Odigrani su četvrtfinalni susreti ovogodišnjeg Torcida kupa, a CROfutsal Vam donosi kratki pregled odigranih susreta.

KONOBA PIZZERIA DALMATINO – RADUNICA = 2:3 (0:2)

U prvom i ujedno najzanimljivijem susretu četvrtfinala Radunica je slavila protiv konobe pizzerie Dalmatino rezultatom 3:2 i izborila polufinale. Dalmatino je u susret ušao kao blagi favorit; momčad je to za koju su nastupala brojna poznata imena: Stanković, Lalić, Novoselac, Radmilović, Pervan… S druge strane, i Radunica ima svoje jake adute (Tomičić, Pavić, Troskot, Brnabić, Lončar…). U 12.minuti Pavić je doveo Radunicu u vodstvo, a do odmora Troskot zabija za 0:2! U nastavku Lalić sjajnim golom s 10ak metara vraća nadu Dalmatinu, no u 24.minuti Banić nakon lijepog solo-prodora vraća osjetniju prednost Radunici. Do kraja je Dalmatino golom Guše došao do smanjenja rezultata, no Radunica je sačuvala vodstvo i proslavila ulazak u polufinale!

MNK USTANIK ĐANI RENT A CAR – EKO SELO GRABOVICA = 2:5 (2:1)

U drugom susretu gledali smo zanimljiv susret i pobjedu momčadi iz Livna. Pod imenom “Ustanik” ne igra drugoligaš s juga, nego samo dio igrača navedenog kluba uz prvoligaška pojačanja. Tako su u dresu Ustanika zaigrali Andrijašević, Juras, Jelavić, Martinović i Vuković. S druge strane, tu su poznata imena “Seljaka” iz Livna, gdje bilježimo i nekoliko igrača koji su igrali u 1.HMNL (Semren, Kvesić, Ćorluka, Duvnjak). U 1.poluvremenu Andrijašević je s 2 pogotka donio prednost Ustaniku, a Krišto je privremeno smanjio na 1:1. U nastavku smo vidjeli potpuni preokret Grabovice, koja je golovima Brčića, Duvnjaka, Perkovića i Crnjaka došla do velike pobjede. Susret su obilježile pogreške vratara na obe strane kod nekoliko golova. Naročito se to odnosi na Ustanikovog vratara Novaka koji je s nekoliko loših intervencija “pogurao” svoju momčad prema porazu.

TORCIDA MERTOJAK – MATENDA I SOČO = 4:0 (2:0)

Nakon dvije neizvijesne utakmice uslijedila su dva susreta u kojima nije bilo većih neizvijesnosti. Torcida Mertojak je poslijednje 2 godine poražena u finalu, a sada su na najboljem putu prema još jednom velikom rezultatu. “Matenda i Sočo” je u 1.poluvremenu opasno prijetila, no gol Čukelja u 12.minuti usmjerio je susret u drugom pravcu. Od tada je “Torcida Mertojak” znatno bolja momčad i na koncu bilježi uvjerljivu pobjedu. Golovima Aničića, Kusture i Pintara “Torcida Mertojak” dolazi do velikih 4:0, a rezultatska prednost im je omogućila da glavne vedete odmore za sutrašnje polufinale. U momčadi “Torcida Mertojak” glavnu ulogu imaju Gudelj-Velaga, Jurjević, Dubovac i Pintar, mahom igrači s prvoligaškim iskustvom.

AJMO OPET PRUGOVO – TORCIDA RAŽINE = 1:4 (0:2)

U poslijednjem susretu četvrtfinala momčad “Torcida Ražine” je uvjerljivom pobjedom došla korak bliže obrani naslova! Momčad koju koju s klupe vodi Robertino Jelovčić ima jake adute za obranu naslova: Jelovčić, Protega, Grcić, Kovač, Radman, Jezidžić i brojna druga poznata imena, zasigurno stavljaju momčad “Torcida Ražine” u status prvog favorita. Protega i Jelovčić u 1.poluvremenu, te Protega i Radman u nastavku donose ekipi “Torcida Ražine” veliku prednost (0:4). U završnici susreta Jukić je tek smanjio rezultat na konačnih 1:4!