Početna | - Izdvojeno | Uspinjača Gimka u golijadi preko Alumnusa do kupa Hrvatske!

Uspinjača Gimka u golijadi preko Alumnusa do kupa Hrvatske!

Uspinjača Gimka pobjednik je kupa Hrvatske! U izuzetno uzbudljivom finalu momčad Koraba Morine slavila je protiv Alumnusa rezultatom 6:7! Nakon početnog vodstva Alumnusa momčad Koraba Morine ostvarila je značajnu prednost, te se doimalo da će glatko doći do pobjede. No ipak, Alumnus se nije predavao, te je momčad Jakova Ungarova u završnici susreta došla do minimalnog zaostatka. U triler-završnici vratar Vuković spasio je Uspinjaču Gimku maestralno obranivši udarac Ivana Matana, za veliko slavlje momčadi Koraba Morine.

Delegat: Stipo Perić

ALUMNUS: Mario Modrušan, Domagoj Durlen, Ivan Matan, Dražen Ilić, Dario Markić, Hrvoje Žuvela, Luka Davidović, Ante Matan, Nikola Perković, Ivan Herceg Filip Pezelj, Dario Šestić, Saša Ledinščak, Ivan Soldo, trener: Jakov Ungarov

USPINJAČA GIMKA: Marko Vuković, Nikola Gudasić, Mislav Banek, Matija Uremović, Silvio Toth, Antonio Jamičić, Renato Koturović, Franjo Matković, Tino Čirjak, Gordan Duvančić, Ivan Pavlić, trener: Korab Morina

STRIJELCI: 1:0 Perković (11′), 1:1 Uremović (12′), 1:2 Koturović (18′), 1:3 Koturović (23′), 1:4 Matković (24′), 1:5 Toth (25′), 2:5 Pezelj (27′), 2:6 Toth (29′), 3:6 ag-Koturović (30′), 3:7 Gudasić (31′), 4:7 Pezelj (32′), 5:7 Markić (32′), 6:7 Perković (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus 7 (4+3); Uspinjača Gimka 7 (5+2)

ŽUTI KARTONI: –

IGRAČ UTAKMICE: Renato Koturović (USPINJAČA GIMKA)

U uvodnim minutama Uspinjača Gimka je imala inicijativu, a najizgledniju priliku bilježimo u 5.minuti kada oštar udarac Koturovića brani vratar Modrušan. Veliku priliku propustio je Gudasić u 8.minuti kada izlazi sam pred Modrušana, no u pokušaju driblinga lopta mu bježi u gol-aut. Nedugo zatim Gudasić s lijeve strane ubacuje na drugu vratnicu, gdje Toth za malo kasni. U 9.minuti bilježimo prvu ozbiljniju priliku Alumnusa. Perković je iz slobodnog udarca s 12 metara s lijeve strane silovito pucao, no Vuković je spreman. U slijedećoj minuti Durlen je s lijeve strane tražio na drugoj vratnici Perkovića, lopta se odbila od Totha i završila na vratnici. U 11.minuti Alumnus je poveo sjajnim zgoditkom Nikole Perkovića koji je provukao loptu kroz noge Uremovića, “rolicom” obišao Duvančića i na koncu vratara Vukovića, te se ušetao s loptom u gol za 1:0! Maestralan zgoditak Perkovića izmamio je velik pljesak publike. Nismo dugo čekali na odgovor Uspinjače-Gimke. Najpije je na jednu dugu loptu vratar Modrušan otišao u prazno, no udarac Markovića na putu prema praznom golu zaustavlja Ivan Matan, da bi nedugo zatim uremović sjajno pogodio sa 7 metara od grede za 1:1! U 16.minuti Alumnus je propustio veliku priliku kada Perković iz auta ubacuje pred gol za Markića, no Vuković fantastično brani! Uzvratio je Banek kada iskosa s lijeve strane puca za malo pored suprotne vratnice. U 18.minuti Uspinjača-Gimka dolazi do prednosti. Uremović je s desne strane ubacio pred gol, gdje utrčava Koturović i zabija za 1:2! Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću Uspinjače Gimke.
Iz prve velike prilike u nastavku Uspinjača Gimka dolazi do povećanja prednosti. Igrala se 23.minuta kada Toth prolazi po lijevoj strani i ubacuje na drugu vratnicu gdje utrčava Koturović i zabija za 1:3! U 24.minuti Uspinjača-Gimka je novim zgoditkom ostvarila značajnu prednost. Vuković je sjajnom dugom loptom prebacio Ledinščaka i proigrao Matkovića koji u srcu kaznenog prostora prima loptu na prsi i zabija za 1:4! Minutu kasnije novi zgoditak Uspinjače Gimke po sličnom scenariju. Duga lopta Vukovića za Totha koji glavom zabija za velikih 1:5! Malu nadu Alumnusu donosi Pezelj kada u 27.minuti preciznim udarcem s 12 metara zabija za 2:5, a nekoliko trenutaka kasnije mogli su ”studenti” potpuno vratiti u utakmicu, no udarac Matana s 10ak metara s desne strane zaustavlja vratnica! Nada Alumnusa nije dugo trajala. U 29.minuti Banek je iz kornera dodao za Totha koji s 8 metara zabija za 2:6! Alumnus tada prelazi na igru s golmanom-igračem, te već u prvom napadu dolazi do zgoditka. Ante Matan je s desne strane ubacio oštro pred gol, gdje Koturović nesmotreno šalje loptu u vlastitu mrežu za 3:6! Nedugo zatim Gudasić sa svoje polovice zabija za 3:7, no Alumnus se ne predaje, te u jednoj minuti s dva zgoditka hvata rezultatski priključak. Najprije je Pezelj još jednim udarcem s distance smanjio na 4:7, da bi nedugo zatim Pezelj pogodio vratnicu, a odbijenu loptu Markić pred golom posprema u mrežu za 5:7! U 36.minuti Alumnus se potpuno vratio u utakmicu. Perković je s 10 metara maestralno zabio za 6:7 i unio potpunu neizvijesnost u završnicu susreta. Do kraja bilježimo još veliku priliku Alumnusa na samom isteku vremena, no udarac Ivana Matana sjajno je obranio Vuković. Uspinjača Gimka ostvarila je veliku pobjedu vrijednu trofeja pobjednika kupa Hrvatske.