VIDEO | Egipat senzacionalno slavio protiv Italije!

U susretu osmine-finala Svjetskog prvenstva u Kolumbiji bilježimo još jedno veliko iznenađenje. Egipat je senzacionalno nakon produžetaka slavio protiv Italije i izborio plasman u četvrtfinale! Reprezentacija koja je u skupini poražena od Rusije i Tajlanda plasman u osminu-finala izborila kao jedna od najboljih trećeplasiranih reprezentacija. S druge strane Italija je u skupini s Vijetnamom, Gvatemalom i Paragvajom imala maksimalan učinak, no porazom od Egipta ostaju još jednom bez medalje nakon poraza u četvrtfinalu EURO-a u Srbiji.

ITALIJA – EGIPAT  3:4 (3:3, 2:2) p.p

STRIJELCI: 0:1 Elashwal (7′), 1:1 Murilo (7′), 1:2 Elashwal (19′), 2:2 Ercolessi (20′), 2:3 Essam (34′), 3:3 Murilo (35′), 3:4 Elashwal (48′)

Prvi sudac: Carlos Gonzalez (GUA)
Drugi sudac: Daniel Rodriguez (URU)
Treći sudac: Elvis Pena (PAR)
Četvrti sudac: Henrry Gutierrez (BOL)

Egipat slavi veliku pobjedu i plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva! Na krilima trostrukog strijelca Elashwala “faraoni” su priredili prvorazrednu senzaciju eliminiravši jednog od kandidata za medalju, Italiju. Italija je neugodno iznenadila, ne samo porazom već i činjenicom da u susretu nikada nisu vodili! Uvijek su Egipćani bili ti koji su dolazili do prednosti, da bi Talijani vrlo brzo dolazili do izjednačenja.
Egipat je poveo u 7.minuti kada Elashwal s pozicije sidruna lijepo zabija za 0:1! Italiji je za izjednačenje trebalo samo 10 sekundi. Honorio je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu gdje Murilo neometan zabija za 1:1! Egipat je zbilja djelovao jako dobro u ovom susretu. U 15.minuti Mostafa Eid prolazi po lijevoj strani, izlazi sam pred Mammarellu, no njegov udarac zaustavlja vratnica. U 19.minuti Egipat dolazi do novog vodstva. Ahmed Moza je lijepo prošao po lijevoj strani, dao loptu na vrh kaznenog prostora za Elashwala koji zabija za 1:2! Nepunu minutu kasnije Talijani dolaze do izjednačenja. Ercolessi je s 10ak metara pucao ne odveć snažno, a lopta prolazi kroz moge neopreznom vrataru Gamalu za 2:2! Prvu priliku u nastavku bilježimo u 26.minuti kada Merlim s 12-13 metara pogađa vratnicu. U 34.minuti Egipat dolazi do nove prednosti. Ahmed Moza je u kontri prošao po desnoj strani i na drugoj vratnici proigrao slobodnog Essama koji zabija za 2:3! No i ovoga puta Talijanima je trebalo manje od minute da dođu do izjednačenja. Murilo je sovojio loptu na protivničkoj polovici, odigrao za Honoria koji se oslobodio svog čuvara i nesebično dao loptu Murilu koji zabija za 3:3! Utakmica je tako otišla u produžetke gdje prvu priliku bilježimo u 44.minuti, kada Fortino iskosa s desne strane pogađa suprotnu vratnicu. Gol odluke Egipćani postižu u 48.minuti kada na dugu loptu kapetana Miza poprilično naivno iz igre ispada Romano, a Elashwal u situaciji 1 na 1 obilazi Mammarellu i zabija za 3:4! Talijani su do kraja pokušali s golmanom-igračem doći do izjednačenja, ali bez uspjeha. Egipat je ostvario veliki uspjeh, najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela natjecanja u Kolumbiji!

Delegiranje službenih osoba polufinalnih susreta

Poznati su termini i delegiranje službenih osoba za polufinalne susrete doigravanja za prvaka Hrvatske. Dvoboj …

Robert Grbić: ”Možemo do trijumfa u Omišu i do naslova prvaka”

Ususret polufinalnm dvoboju između Olmissuma i Futsal Dinama, razgovarali smo s Robertom Grbićem. Grbić je …