Početna | - Izdvojeno | VIDEO | Iran u završnici produžetka slomio Paragvaj!

VIDEO | Iran u završnici produžetka slomio Paragvaj!

Novu veliku pobjedu ostvarila je reprezentacija Irana i ostvarila plasman u polufinale Svjetskog prvenstva! U susretu četvrtfinala Iran je nakon produžetaka slavio protiv Paragvaja rezultatom 4:3! Gol odluke postigao je Esmaeilpour u poslijednjoj minuti produžetka za povijesni uspjeh azijskog prvaka!

PARAGVAJ – IRAN  3:4 (2:1)

STRIJELCI: 1:0 F.Martinez (13′), 1:1 Esmaeilpour (16′), 2:1 J.G.Salas (20′), 2:2 M.Javid (23′), 2:3 M.Javid (36′), 3:3 Villalba (36′), 3:4 Esmaeilpour (50′)

Prvi sudac: Marc Birkett (ENG)
Drugi sudac: Saša Tomić (HRV)
Treći sudac: Fernando Gutierrez Lumbreras (ESP)
Četvrti sudac: Ondrej Černy (CZE)

Paragvaj je poveo u 13.minuti kada J.G.Salas sjajnim proigravanjem s desne strane na drugoj vratnici pronalazi slobodnog Martineza koji zabija za 1:0! Iran je izjednačio u 16.minuti fantastičnim zgoditkom Esmaeilpoura koji nakon kornera zabija s 12-13 metara za 1:1! U završnim sekundama prvog poluvremena Paragvaj dolazi do novog vodstva. Preslika je to njihovog prvog zgoditka, samo s druge strane. Ovoga puta asistent je Villalba a strijelac je kapetan J.G.Salas za 2:1! U nastavku Iran novim lijepim zgoditkom dolazi do izjednačenja. Javid je s 12ak metara lijepo zabio za 2:2! U 36.minuti G.Ayala gubi loptu kao poslijednji igrač, te ruši Tavakolija koji je išao sam prema vrataru Gimenezu. Naš Saša Tomić nije oklijevao te isključuje paragvajskog igrača, a s igračem više Javid na asistenciju Tavakolija zabija za 2:3! U završnici susreta Paragvaj igra s golmanom-igračem, a neoprezno igranje rukom Sangsefidija ponudilo im je priliku iz slobodnog udarca s 8-9 metara. Villalba uspijeva zabiti “kroz” vratara Samimija i odvesti utakmicu u produžetke. Utakmica je odlučena u poslijednjoj minuti produžetka. Paragvajci su imali loptu u svojim nogama pola minute prije kraja, no neoprezno je gube, udarac Javida s 12ak metara vratar Gimenez nespretno odbija do Esmaeilpoura koji zabija za veliko slavlje Irana.
Video-sažetak susreta donosimo u nastavku.

Bačvice uvjerljive u splitsko-dalmatinskoj županijskoj ligi!

Splitsko-dalmatinska županijska liga je u punom jeku! Odigrana su dva proljetna kola, a nakon 11 …

1.HMNL | Raspored i delegiranje utakmica 16.kola

Poznat je raspored i delegiranje službenih osoba za utakmice 16.kola 1.HMNL! Glavnina susreta na rasporedu …