Početna | - Izdvojeno | VIDEO | Oslabljena Hrvatska tijesno poražena od Kazahstana!

VIDEO | Oslabljena Hrvatska tijesno poražena od Kazahstana!

U prvom prijateljskom dvoboju odigranom u kazahstanskom Almatyju, Hrvatska je tijesno poražena od domaćina rezultatom 2:1! Izabranici Mate Stankovića nastupili su u “krnjem” sastavu, bez nekoliko standardnih prvotimaca (Marinović, Novak, Suton, Grcić, Grbeša, Matošević…), te su pružili iznenađujuće dobar otpor jednoj od najboljih europskih reprezentacija.

Kazahstan je većim dijelom susreta imao inicijativu, a premda Cacau više nije na klupi, Kazahstanci ne odustaju od svoje prepoznatljive igre s vratarem Higuitom u fazi napada. Žarko Luketin bio je jedan od istaknutijih naših reprezentativaca, te je sjajno čuvao svoju mrežu sve do 16.minute kada kazahstanski kapetan Esenamanov zabija za 1:0! Rezultat je to s kojim se otišlo na odmor, a u ranoj fazi nastavka Hrvatska dolazi do izjednačenja. Igrala se 21.minuta kada Luketin kažnjava igru domaćina s golmanom-igračem i zabija za 1:1! Hrvatska je u nastavku jako dobro parirala favoriziranom domaćinu, imala je nekoliko prilika i za vodstvo, no Kazahstan je u završnici susreta ipak došao do pobjede. Igrala se 39.minuta kada je lijepu kaciju domaćina zgoditkom za konačnih 2:1 okrunio Orazov. Hrvatska je do kraja pokušala s Jelovčićem u ulozi golmana-igrača doći do pobjede, no bez uspjeha. Kazahstan se uspješno obranio, te je ostvario pobjedu u prvom od dva zakazana prijateljska dvoboja.

KAZAHSTAN – HRVATSKA  2:1 (1:0)

STRIJELCI: 1:0 Esenamanov (16′), 1:1 Luketin (21′), 2:1 Orazov (39′)

KAZAHSTAN: Leo Higuita, Dinmukhambet Suleimenov, Dauren Nurgozhin, Chingiz Esenamanov, Birzhan Orazov, Dauren Tursagulov, Douglas Junior, Serik Zhamankulov, Tynan Rego Da Silva, Albert Akbalikov, Kairat Imanalin, Nurbek Karagulov, Nursultan Piyaly, Azat Valiullin, Salauat Bayraliev, trener: Paulo Ricardo Figueira Silva Kaka

HRVATSKA: Žarko Luketin, Kristian Čekol, Filip Kosor, Vedran Kazazić, Luka Suton, Maro Đuraš, Franco Jelovčić, David Mataja, Luka Perić, Duško Martinac, Ante Ćorluka, Stjepan Perišić, Matej Horvat, Zoran Primić, trener: Mato Stanković

Ukoliko ste propustili pogledati susret u izravnom prijenosu na HNTV-u, u nastavku Vam donosimo snimku cijelog susreta.

JUNIORI | Pobjede Uspinjače Gimke, Futsal Dinama i Splita

Prvog dana završnog turnira juniorskog prvenstva Hrvatske koji se održava u Puli, uvjerljive pobjede ostvarili …

VIDEO | Pratimo uživo završnicu juniorskog prvenstva Hrvatske

U trenutku objave ovog članka, u Puli započinje završni turnir juniorskog prvenstva Hrvatske. Na našim …