Početna | - Izdvojeno | VIDEO | Portugal bolji od Azerbajdžana za polufinale SP!

VIDEO | Portugal bolji od Azerbajdžana za polufinale SP!

Portugal je poslijednji polufinalist Svjetskog prvenstva u Kolumbiji! U poslijednjem četvrtfinalnom susretu Portugal je slavio protiv Azerbajdžana (3:2), te tako ponovio uspjeh iz 2000.godine kada je u Gvatemali izborio plasman u polufinale i na poslijetku osvojio broncu.
Portugal u polufinalu očekuje dvoboj s Argentinom, dok Azerima i četvrtfinale ostaje kao velik uspjeh na njihovom prvom nastupu na svjetskim prvenstvima.

AZERBAJDŽAN – PORTUGAL  2:3 (1:2)

STRIJELCI: 0:1 Djo (8′), 1:1 Bolinha (13′), 1:2 Joao Matos (18′), 1:3 Ricardinho (28′), 2:3 Eduardo (35′)

Prvi sudac: Sergio Cabrera (CUB)
Drugi sudac: Jose Katemo (ANG)
Treći sudac: Khalid Hnich (MAR)
Četvrti sudac: Khamis Hassan Alshamsi (UAE)

Prvu veliku priliku propustili su Azeri kada su lijepo izigrali portugalsku obranu, no udarac Bolinhe brani Bebe. Portugal je poveo u 8.minuti kada Djo iskosa s lijeve strane savladava Kurdova koji je na golu zamijenio ozlijeđenog Huseynlija. U 13.minuti Azeri dolaze do izjednačenja kada u kontri Atayev na drugoj vratnici proigrava Bolinhu koji zabija za 1:1! Do novog vodstva Portugal dolazi u 18.minuti na netipičan način kada je u pitanju futsal. Lopta je iz kornera ubačena u kazneni prostor gdje Joao Matos neometan glavom zabija za 1:2! Najljepši potez utakmice vidjeli smo u 28.minuti kada ubačaj pred gol Joao Matosa u kaznenom prostoru Ricardinho leđima okrenut golu petom skreće u mrežu za 1:3! Majstorija portugalskog virtuoza koju svakako vrijedi vidjeti. Azerbajdžan je u 35.minuti igrom s golmanom-igračem uspio smanjiti preko Eduarda, a u 39.minuti mogli su i do izjednačenja nakon velike pogreške vratara Beba, no udarac Poletta zaustavlja greda!

1.HMNL | Raspored i delegiranje uzvratnih dvoboja četvrtfinala

Poznati su termini i delegiranje službenih osoba za uzvratne dvoboje četvrtfinala doigravanja za prvaka Hrvatske. …