Početna | - Izdvojeno | VIDEO | Rusija bolja od Irana u prvom polufinalu!

VIDEO | Rusija bolja od Irana u prvom polufinalu!

Rusija je prvi finalist Svjetskog prvenstva u Kolumbiji! Momčad Sergeya Skorovicha slavila je protiv Irana rezultatom 3:4, osiguravši tako medalju. Plasman u finale najbolji je rezultat Rusije u povijesti Svjetskih prvenstava, a u finalu će igrati s goljim iz dvoboja Portugala i Argentine.

IRAN – RUSIJA  3:4 (1:1)

STRIJELCI: 0:1 Lyskov (14′), 1:1 Esmaeilpour (17′), 1:2 Abramov (23′), 2:2 Hassan Zadeh (30′), 2:3 Shayakhmetov (30′), 2:4 Chiskala (40′), 3:4 M.Javid (40′)

Prvi sudac: Nurdin Bukuev (KGZ)
Drugi sudac: Marc Birkett (ENG)
Treći sudac: Christopher Sinclair (NZL)
Četvrti sudac: Carlos Gonzalez (GUA)

Rusija je povela sjajnim golom Lyskova koji s 12 metara silovito zabija za 0:1! U 17.minuti Iran je izjednačio novim prekrasnim golom Esmaeilpoura koji se na ovom turniru specijalizirao za projektile s distance. Esmaeilpour je iskoristio loše postavljen “živi zid” Rusije i s 15ak metara iz slobodnog udarca zabio za 1:1! U 22.minuti mogao je Esmaeilpour dovesti Iran u vodstvo, no njegov udarac sa 7 metara zaustavlja vratnica! Rusija je povela u 23.minuti kada je lopta iz kornera ubačena na suprotnu stranu za Abramova koji volejem sa 7-8 metara lijepo zabija za 1:2! Na novi zgoditak čekali smo do 30.minute kada Hassan Zadeh zabija za 2:2, no radost Irana kratko je trajala jer samo 15ak sekundi kasnije Rusija golom Shayakhmetova dolazi do nove prednosti. Rezultat se nije mijenjao sve do same završnice kada Iran u nastojanju da dođe do izjednačenja prelazi na igru s golmanom-igračem. U takvoj igri jedno slabije dodavanje Hassana Zadeha presjekao je Chiskala i zabio sa svoje polovice u prazan gol za 2:4! Do kraja su ostale samo 42 sekunde, premalo da bi se nadoknadila 2 gola zaostatka. Iran je golom Javida 11 sekundi prije kraja došao do 3:4, no više se nije moglo. Rusija je zasluženo izborila veliko finale, ostvarivši tako najbolji rezultat u svojoj povijesti na svjetskim prvenstvima. Rusija je 1996.godine osvojila broncu, što im je jedina medalja osvojena na svjetskim prvenstvima, a sada su u prilici doći do trona. Iran će pak igrati susret za 3.mjesto, što im je također najveći uspjeh na svjetskim prvenstvima, te su u prilici prvi put osvojiti medalju.Video-sažetak susreta donosimo u nastavku.

Heroji 2007 i Split u finalu juniorskog prvenstva Hrvatske!

Heroji 2007 i Split igrat će u finalu juniorskog prvenstva Hrvatske! Nakon uvjerljivih pobjeda u …