Početna | - Izdvojeno | VIDEO | Rusija nadigrala Španjolsku za polufinale SP!

VIDEO | Rusija nadigrala Španjolsku za polufinale SP!

Veliu pobjedu ostvarila je Rusija protiv Španjolske u susretu četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Kolumbiji! U susretu velikih rivala Rusija je konačno slavila protiv Španjolske, ostavivši ih tako bez medalje, te se momčadi Sergeja Skorovicha nudi velika prilika da konačno dođe do svjetskog trona. Španjolska je nastupila bez ozlijeđenih Aicarda i Jose Ruiza, te Lozana koji zbog kartona nije imao pravo nastupa, a izostanak trojice vrlo bitnih igrača zaista nije bilo lako nadoknaditi.

RUSIJA – ŠPANJOLSKA  6:2 (3:2)

STRIJELCI: 1:0 Chishkala (3′), 1:1 Rivillos (3′), 1:2 Miguelin (6′), 2:2 Chishkala (15′), 3:2 Eder Lima (19′), 4:2 ag-Fernandao (27′), 5:2 Eder Lima (31′), 6:2 Gustavo (39′)

Prvi sudac: Gean Telles (BRA)
Drugi sudac: Dario Santamaria (ARG)
Treći sudac: Daniel Rodriguez (URU)
Četvrti sudac: Carlos Gonzalez (GUA)

Rusija je povela na pomalo bizaran način. Ortizovo proigravanje pred golom blokirao je Chishkala, od čije se noge lopta odbija iza leđa Paca Sedana za 1:0! Samo 10ak sekundi kasnije Španjolska je izjednačila lijepim zgoditkom Rivillosa koji zabija s 10 metara za 1:1! U 6.minuti Romulo rukom blokira jedan udarac te zavređuje žuti karton, a iz slobodnog udarca Miguelin zabija za 1:2! Do odmora Rusija preokretom dolazi do prednosti. Najprije je Eder Lima s pozicije sidruna lijepo vidio utrčavanje Chishkale koji iz blizine zabija za 2:2, da bi u 19.minuti Eder Lima sjajno iskosa s lijeve strane zabio pored Paca Sedana i Ortiza na gol-liniji za 3:2! U 27.minuti ubacivanje iz auta Romula pred golom Fernandao neoprezno skreće u vlastitu mrežu za 4:2! No istog se trena Španjolcima pružila velika prilika za izjednačenje, jer je sudac zbog pretjeranog veselja isključio Romula nakon postignutog gola. No s igračem više Španjolska ne uspijeva zabiti, a u 31.minuti Eder Lima novim zgoditkom odlučuje pitanje pobjednika. Shayakhmetov je s lijeve strane ubacio u sredinu, gdje Eder Lima između trojice suparničkih igrača uspijeva zabiti za 5:2! Do kraja je zabio i vratar Gustavo za konačnih 6:2 i veliko slavlje Rusije koja će u polufinalu igrati s Iranom.