Početna | - Naslovna | KUP | 1/2-finale | Nacional – Novo Vrijeme 8:2 (6:1)

KUP | 1/2-finale | Nacional – Novo Vrijeme 8:2 (6:1)

U drugom susretu polufinala kupa Hrvatske, Nacional je potpuno nadigrao Novo Vrijeme i zasluženo izborio plasman u finale. Momčad Kujtima Morine sve je dvojbe otklonila još u prvih 20 minuta, koje je okončano velikom prednošću gostiju iz Zagreba, 6:1!

Vrsta utakmice: Kup
Kolo: 1/2-finale
Datum: 11.03.2017.
Vrijeme: 21:00
Dvorana: GSD Makarska, Makarska
Gledatelja: 1000

NACIONAL ZAGREB – NOVO VRIJEME APFEL  8:2 (6:1)

Prvi sudac: Josip Dujmić
Drugi sudac: Sendi Soldatić
Treći sudac: Vedran Babić
Četvrti sudac: Andrej Topić
Delegat: Marinko Tadić-Šutra

NACIONAL ZAGREB: Ivan Pavlić, Rok Mordej, Kristjan Čujec, Dario Šestić, Silvio Toth, Tihomir Novak, Kristijan Postružin, Slobodan Rajčević, Tino Čirjak, Franco Jelovčić, Carlos Eduardo Nesello Espindola, trener: Kujtim Morina

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Ivan Buljan, Igor Osredkar, Nejc Hozjan, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Toni Pašalić, Lovre Tomaš, Marin Musinov, Eduardo Farias de Souza, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Elvis Perković, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 0:1 Osredkar (6′), 1:1 Jelovčić (7′), 2:1 Rajčević (8′), 3:1 Čujec (10′), 4:1 Rajčević (18′), 5:1 Postružin (19′), 6:1 Novak (20′), 7:1 Jelovčić (24′), 7:2 ag-Postružin (40′), 8:2 Postružin (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Nacional Zagreb 11 (5+6); Novo Vrijeme 15 (9+6)

Postružin (7′), Čujec (16′), Jelovčić (18′), Mordej (22′), Čirjak (26′), Rajčević (31′) -NACIONAL
Osredkar (6′), Kazazić (11′), Bajrušović (19′), Bašković (24′), Vuković (26′) – NOVO VRIJEME

CRVENI KARTON: Kazazić (20′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE: Slobodan Rajčević (NACIONAL ZAGREB)

Prvu priliku bilježimo na isteku 1.minute kada Musinov s 9 metara puca za malo pored gola. Uslijedilo je razdoblje obostrano čvrste igre, a onda u 6.minuti Novo Vrijeme dolazi do prednosti. Eduardo je osvojio loptu u protivničkoj polovici, te s desne strane ubacio u kazneni prostor gdje utrčava Osredkar i zabija za 0:1 i erupciju oduševljenja prepunog gledališta. Na odgovor Nacionala nismo dugo čekali. U 7.minuti nakon prekida lopta dolazi do Jelovčića koji s 9 metara zabija za 1:1! Nedugo zatim mogao je Nacional i do vodstva, no Bašković lijepo brani udarac Novaka. U 8.minuti Nacional dolazi do prednosti. Rajčević je s desne strane izišao pred Baškovića i sjajno pogodio suprotni kut za 2:1! U 10.minuti još se jednom trese mreža domaćina. Čujec je s 9 metara pucao, a lopta vrataru Baškoviću bježi s ruke u gol za 3:1! Suočeni s rezultatskim zaostatkom Makarani vrlo brzo prelaze na igru s Musinovom u ulozi golmana-igrača. U 13.minuti domaći čine 6.akumulirani prekršaj, te nude Nacionalu priliku iz akumulacije, no udarac Mordeja brani vratar Bašković. Nedugo zatim velika prilika se ukazala domaćinu, no Bajrušović iz blizine ne uspijeva poslati loptu u nebranjenu mrežu. Uzvratili su gosti velikom prilikom preko Čirjaka koji ne uspijeva zabiti pored Musinova koji je kao golman-igrač ostao na golu. U 18.minuti nova prilika za Nacional iz akumulacije, a Rajčević je precizan i donosi Nacionalu veliku prednost, 4:1! U slijedećoj minuti Bajrušović nesmotreno starta na Rajčevića, kojem se tako ponudila nova prilika iz akumulacije, no njegov udarac brani Nižetić koji je za tu prigodu na golu zamijenio Baškovića. Nekoliko trenutaka kasnije Rajčević s desne strane izlazi sam pred Baškovića i pogađa gredu, no na odmijenu loptu natrčava Postružin i zabija u prazan gol za 5:1! U poslijednjoj minuti Kazazić duboko u protivničkoj polovici starta na Mordeja, te dobiva drugi žuti karton. Iz akumulacije je Novak izuzetno precizan i pod gredu zabija za visokih 6:1! Nacional je tako na odmor otišao s velikom prednošću.
U nastavak Novo Vrijeme ulazi s golmanom-igračem, no bez ozbiljnijih prilika sve do 24.minute kada Jelovčić gubi loptu na centru, a Eduardo u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati Pavlića. U nastavku akcije s druge strane, Novak proigrava Jelovčića koji sa 7-8 metara zabija za 7:1! U slijedećoj minuti Rajčević je pucao iz slobodnog udarca s 10ak metara s desne strane, lopta se od Osredkara odbija u gredu! Uslijedilo je dulje razdoblje bez izrazitijih prilika, sve do 32.minute kada pored već savladanog Pavlića udarac Eduarda na gol-liniji zaustavlja Šestić. Do kraja se igra razvodnila, a Kujtim Morina nije želio riskirati sa stožernim igračima, te su susret priveli kraju igrači koji uglavnom imaju manju minutažu. Rezultat se nije mijenjao sve do poslijednje minute kada najprije Postružin nesmotreno šalje loptu u vlastiti gol, da bi isti igrač postavio konačan omjer golom za konačnih 8:2!
Nacional je na koncu potpuno zasluženo ostvario uvjerljivu pobjedu, dokazavši tako da su trenutno najsnažnija hrvatska momčad, te će sutra u velikom finalu nastojati uzvratiti Split Tommyju za prošlosezonski poraz u zagrebačkom finalu.

2.HMNL-jug | Odigrani susreti 2.kola, Trogir i Ombla na vrhu

Odigrani su susreti 2.kola 2.HMNL-jug, a Trogir i Ombla ostaju kao jedine momčadi s maksimalnim …

Poznato svih 16 sudionika Elitne runde UEFA Futsal Lige prvaka

Poznato je svih 16 sudionika Elitne runde UEFA Futsal Lige prvaka. Danas je popis 16 …