KUP | 1/4-finale | Nacional Zagreb – Osijek Kelme 6:3 (3:2)

U četvrtfinalnom susretu kupa Hrvatske, Nacional je znatno teže od očekivanog došao do pobjede protiv gostiju iz Osijeka. Premda je Nacional tijekom čitava susreta bio bolja momčad, Osijek se pokazao kao tvrd orah održavši rezultatski priključak tijekom čitava susreta.
Opširnije o susretu donosimo u nastavku.

Gledatelja: 200

NACIONAL ZAGREB – OSIJEK KELME  6:3 (3:2)

Prvi sudac: Andrej Topić
Drugi sudac: Vedran Babić
Treći sudac: Mario Vecko
Četvrti sudac: Mario Blažin
Delegat: Vojislav Aladžić

NACIONAL ZAGREB: Ivan Pavlić, Vedran Matošević, Kristjan Čujec, Mislav Banek, Dominik Antonio Viher, Marko Jularić, Mladen Kocić, Renato Koturović, Tihomir Novak, Luka Perić, Borko Surudžić, Josip Vuzem, Igor Osredkar, Žarko Luketin, trener: Robert Grdović

OSIJEK KELME: Ivan Mladina, Franjo Varga, Antonio Jamičić, Josip Jurić, Anton Gaši, Andrej Pandurević, Ante Ćurković, Josip Šalaj, Ivica Majić, Nikola Eror, Goran Dakić, trener: Marin Smoje

STRIJELCI: 1:0 Kocić (8′), 1:1 Jamičić (14′), 1:2 Jurić (16′), 2:2 Koturović (19′), 3:2 Koturović (20′), 3:3 Pandurević (21′), 4:3 Kocić (23′), 5:3 Perić (30′), 6:3 Matošević (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Nacional Zagreb 10 (5+5); Osijek Kelme 8 (4+4)

IGRAČ UTAKMICE: Renato Koturović (NACIONAL ZAGREB)

Nakon uvodnih nekoliko minuta bez ozbiljnijih prilika, Nacional je poveo u 8.minuti sjajnim golom Kocića koji je s 11-12 metara zabio za 1:0! Nakon postignutog pogotka nastavila se inicijativa Nacionala, no bez ozbiljnijih prilika, a onda je Osijek iz prve ozbiljnije prilike došao do izjednačenja. Igrala se 14.minuta kada je Jamičić fantastičnim udarcem s 12ak metara zabio od vratnice za 1:1! U 16.minuti Osijek dolazi do vodstva. Jurić je blokirao udarac Kocića i sa svoje se polovice sjurio sam prema vrataru Pavliću i zabio za 1:2! Nacional je u 19.minuti izjednačio sjajnim udarcem Koturovića koji je gotovo s 15 metara od grede zabio za 2:2! Već u slijedećoj minuti opet je u glavnoj ulozi Koturović koji s 10ak metara s desne strane pogađa suprotni kut vratara Mladine za 3:2! Nacional je tako ipak otišao na odmor s minimalnom prednošću.
U nastavak Nacional ulazi vrlo dobro i već u 1.minuti ozbiljno prijete golu gostiju, no Mladina jedan opasan udarac nogom skreće u vratnicu. Odgovor gostiju bio je brz i učinkovit; na isteku 21.minute Pandurević je primio loptu pred Pavlićem, obišao ga i zabio za 3:3! Već u slijedećoj minuti Nacional se mogao vratiti u rezultatsku prednost, no Koturović iz izgledne prilike ne uspijeva savladati Mladinu. Inicijativa Nacionala urodila je plodom u 23.minuti kada Kocić iskosa s lijeve strane zabija kroz noge Mladine za 4:3! U 30.minuti Nacional dolazi do 2 gola prednosti; gosti su izgubili loptu duboko u svojoj polovici, a Perić na dodavanje Čujeca zabija za 5:3! Uslijedilo je razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika sve do 38.minute kada na lijepu asistenciju Čujeca zabija Matošević za 6:3! Pogodak je to koji je definitivno prelomio susret, te se rezultat do kraja nije mijenjao. Nacional je zasluženo, ali teže od očekivanog izborio plasman u polufinale.