KUP | 1/4-finale | Split Tommy – Futsal Dinamo 6:4 (4:2)

U iznimno uzbudljivom susretu Split Tommy je pobjedom protiv Futsal Dinama izborio plasman u polufinale kupa Hrvatske. U utakmici koja je pokazala svu draž futsala Splićani su nakon 10 minuti igre imali velikih 4:0, da bi na koncu do same završnice strahovali za konačan ishod. Utakmicu je uz rezultatski “comeback” Futsal Dinama obilježio velik broj žutih kartona, isključenja i sve ono zbog čega volimo futsal.

Delegat: Željko Franić

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Mate Tešija, Jakov Grcić, Ivan Gotovac, Dovenir Domingues Neto, Davi Trindade, Nikola Pavić, Josip Suton, Marin Stojkić, Stjepan Perišić, Duje Bajrušović, Genario Genicio Peixoto, trener: Mladen Perica-Štrla

FUTSAL DINAMO: Goran Škorić, Matija Capar, Ivan Šulentić, Matija Đulvat, Sadat Ziberi, Antonio Franja, Matej Horvat, Nikola Perković, Kristian Čekol, Filip Pezelj, Davor Kanjuh, Ivan majić, Hrvoje Penava, Danijel Bešlić, trener: Mićo Martić

STRIJELCI: 1:0 Suton (6′), 2:0 Suton (6′), 3:0 Neto (8′), 4:0 Grcić (10′), 4:1 Capar (16′), 4:2 Penava (17′), 4:3 Perković (22′), 4:4 Penava (29′), 5:4 Grcić (29′), 6:4 Bajrušović (34′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 7 (4+3); Futsal Dinamo 11 (6+5)

ŽUTI KARTONI: Perišić (15′), Stojkić (31′), Grcić (33′) – SPLIT TOMMY
Perković (8′), Capar (16′), Pezelj (17′), Ziberi (31′), Kanjuh (33′) – FUTSAL DINAMO

CRVENI KARTON: Perišić (16′) – SPLIT TOMMY
Ziberi (33′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Josip Suton (SPLIT TOMMY)

U uvodnim minutama bilježimo inicijativu Splita, no bez ozbiljnijih prilika. Prvu veliku priliku bilježimo u 5.minuti kada na ubačaj Ziberija s desne strane Perković s 3-4 metra ne uspijeva proslijediti loptu u prazan gol. Već u slijedećoj minuti Splićani su uzvratili i došli do vodstva. Ubacio ja Davi na drugu vratnicu gdje kapetan Suton zabija za 1:0! U istoj minuti Suton još jednom zabija. Kapetan Split Tommyja oslobodio se pažnje Capara i s 9-10 metara zabio za 2:0! U 8.minuti Perković je s lijeve strane osvanuo sam pred Jukićem koji brani njegov udarac. Splićani su uzvratili brzo i učinkovito. Perković je na 10ak metara od gola skrivio prekršaj, a Neto iz slobodnog udarca zabija za visokih 3:0! Potop Dinama nastavljen je u 10.minuti kada Grcić izlazi sam pred Škorića i od grede zabija za 4:0!Slijedeću priliku bilježimo u 13.minuti kada se Čekol našao sam pred Jukićem s desne strane, no splitski vratar još je jednom očuvao svoju mrežu netaknutom. U 16.minuti Penava pada u kaznenom prostoru nakon duela s Perišićem, a sudac Dujmić pokazuje drugi žuti karton Perišiću i dosuđuje penal za Futsal Dinamo. Iz penala je Capar siguran za 4:1! Na krilima postignutog zgoditka Futsal Dinamo izlazi u presing i već u slijedećoj minuti dolazi do novog zgoditka. Splićani gube loptu duboko u svojoj polovici, a Penava ostaje sam pred Jukićem i zabija za 4:2! na isteku iste minute Pezelj čini šesti prekršaj Futsal Dinama, te se Splićanima ponudila prilika iz akumulacije. Odgovornost je preuzeo Davi čiji udarac vratar Škorić skreće u vratnicu! U 18.minuti još jednom Davi prijeti golu Futsal Dinama, a Škorić još jednom izlazi kao pobjednik obranivši njegov udarac sa 7-8 metara. Rezultat se do poluvremena nije mijenjao, te su Splićani na odmor otišli s 2 gola prednosti.
Već u 2.minuti nastavka Futsal Dinamu se ponudila velika prilika iz prekida s vrha kaznenog prostora, no Kanjuh je pucao visoko preko gola. No samo nekoliko trenutaka kasnije Futsal Dinamo dolazi do minimalnog zaostatka kada Perković s lijeve strane izlazi pred Jukića, obilazi ga i šalje loptu u prazan gol za 4:3! U 29.minuti Futsal Dinamo dolazi do izjednačenja. Penava je primio loptu na vrhu kaznenog prostora, te pored Bajuršovića i Jukića uspijeva zabiti za 4:4! Trener Split Tommyja Mladen Perica-Štrla reagira s time-outom nakon kojeg se Splićani vrlo brzo vraćaju u rezultatsku prednost. Neto je prošao po desnom boku i ubacio na drugu vratnicu gdje ostaje slobodan Grcić i zabija za 5:4! U 31.minuti burno je reagirala klupa Splita nakon jedne sudačke odluke, a na intervenciju trećeg suca Janoševića, Sudac Jelić na tribine je poslao trenera Mladena Pericu-Štrlu! U 33.minuti zbog drugog žutog kartona isključen je Ziberi, a u slijedećoj minuti Splićani su iskoristili brojčanu prednost kada na dodavanje Grcića za 6:4 zabija Bajrušović. Od 35.minute Futsal Dinamo igra s Horvatom u ulozi golmana-igrača, no Splićani su koncentrirani u obrani. U 38.minuti sreća spašava Splićane kada silovit udarac Kanjuha izvana zaustavlja vratnica! U poslijednjoj minuti Futsal Dinamo je dvaput ozbiljno zaprijetio golu Splićana, no rezultat se nije mijenjao. Split Tommy je zasluženo izborio pobjedu za plasman u polufinale!

Nova odgoda kvalifikacija za futsal EURO za žene!

Iako su prvotno naše futsal reprezentativke trebale u rujnu igrati kvalifikacije za EURO došlo je …

Olmissum porazom u Sesvetama ostao bez 1.mjesta!

U susretu poslijednjeg kola ligaškog dijela natjecanja, Alumnus je nadigrao goste iz Omiša i pobjedom …