Početna | - Naslovna | KUP | Alumnus pobjedom u Pločama izborio četvrtfinale!

KUP | Alumnus pobjedom u Pločama izborio četvrtfinale!

U dvoboju osmine-finala kupa Hrvatske, zagrebački Alumnus je pobjedom u Pločama kod Porto Tolera izborio plasman u četvrtfinale. Očekivana je to pobjeda momčadi Jakova Ungarova, jer ipak su za protivnika imali momčad koja se ove sezone ne natječe u seniorskoj konkurenciji. Podsjetimo, Porto Tolero je prošle sezone ispao iz 2.HMNL-jug, no Pločani se nisu na vrijeme prijavili za natjecanje u Dubrovačko-neretvanskoj županijskoj ligi. Pokušalo se nakon toga ući u natjecanje Splitsko-dalmatinske županijske lige, no ni to nije urodilo plodom, te Pločani tako ove sezone nastupaju samo u natjecanju mladeži, što im daje legitimitet za nastup u kupu.
Porto Tolero je dobro ušao u utakmicu. Domaćin je poveo u 5.minuti golom Barbira, no gosti do poluvremena preko Markića i Šestića dolaze do preokreta. U nastavku gosti golom Ante Matana dolaze do povećanja vodstva, a rezultat se nije mijenjao sve do same završnice susreta kada svoj drugi zgoditak postižu Markić s jedne i Barbir s druge strane za konačnih 2:4!

PORTO TOLERO – ALUMNUS  2:4 (1:2)
STRIJELCI: 1:0 Barbir (5′), 1:1 Markić (10′), 1:2 Šestić (11′), 1:3 A.Matan (26′), 1:4 Markić (38′), 2:4 Barbir (38′)

Alumnus je tako nakon dugo vremena ostvario pobjedu. Podsjetimo, momčad Jakova Ungarova u prvenstvenom je natjecanju bez pobjede još od sredine listopada kada je na svom parketu slavila protiv Osijeka Kelme (4:3). Pobjeda u Pločama, makar protiv niželigaša izvan natjecateljske sezone, može biti prekretnica za “studente” koje već danas očekuje nova utakmica, kada u poslijednjem susretu 15.kola gostuju u Vrgorcu.

Josip Suton: “Splitu hvala na svemu, a Vrgorac je novi izazov!“

Josip Suton sredinom je srpnja predstavljen kao veliko pojačanje Vrgorca. Nakon dugih 9 sezona popularni …

Ivo Jukić nastavlja karijeru u nekadašnjem talijanskom prvaku!

Nakon epizode u belgijskom Mouscronu naš vratar Ivo Jukić vraća se u Italiju. Nekadašnji talijanski …