Početna | - Naslovna | KUP | Crnica u trileru na penale slavila protiv Squarea!

KUP | Crnica u trileru na penale slavila protiv Squarea!

Šibenska Crnica izborila je plasman u četvrtfinale kupa Hrvatske, nakon što je u izuzetno uzbudljivom susretu nakon boljeg izvođenja penala slavila protiv dubrovačkog Squarea. Šibenčani su propustili još u redovnih 40 minuta izboriti pobjedu. Imala je Crnica prednost 3-0, no gosti su se vratili u susret i odluku o pobjedniku prolongirali za kaznene udarce. Tada na scenu stupa sjajni vratar Savolainen, koji je obranio 3 od 4 kaznena udarca gostiju i odveo svoju momčad u četvrtfinale.
Prvih 20 minuta mreže se nisu tresle. Vrijedi izdvojiti situaciju iz sredine prvog poluvremena kada Pele s 10ak metara špicem pogađa gredu! Na prvi zgoditak čekali smo sve do 23.minute kada iz prekida Stojković ubacuje na drugu vratnicu, gdje utrčava Perić i zabija za 1-0! U 27.minuti već je 2-0! Šamija se driblingom oslobodio svog čuvara i odmjerenim udarcem zabio za povećanje prednosti svoje momčadi, a dvije minute kasnije Stojković maestralno proigrava Vukovića koji sa 5-6 metara zabija za velikih 3-0! U slijedećoj minuti uzvraćaju gosti koji iz polukontre lijepo odigravaju i golom Daničića dolaze do 3-1! U 33.minuti gosti se potpuno vraćaju u igru lijepim zgoditkom Kuraje za 3-2, a isti se igrač u 37.minuti prometnuo u junaka gostiju zabivši za izjednačenje, 3-3! Vrijedi spomenuti i situaciju iz 34.minute kada je sudac Vulić dosudio penal za domaćina, da bi nakon prosvjeda gostiju poništio svoju odluku, a trener Mladen Perica-Štrla je zbog burnih prosvjeda udaljen s klupe. Na kraju ipak sretan svršetak za Crnicu, ponajviše zahvaljujući sjajnom Savolainenu, koji je maestralno obranio čak tri kaznena udarca gostiju. Subotićev kazneni udarac za pobjedu u trećoj seriji zaustavila je vratnica, no nakon što je Savolainen obranio udarac Pelea, Škugor je zabio za pobjedu i veliko slavlje Šibenčana.

Delegat: Antonijo Pejić

CRNICA: Juha Matti Savolainen, Josip Vukičević, Niko Škugor, Saša Subotić, Alen Protega, Robert Vinko Pavičić, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Tony Rubelj, Antonio Perić, Josip Radić, Filip Radaj, trener: Mladen Perica-Štrla

SQUARE: Alen Turuk, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Marko Kuraja, Andre Thiago Grahl Keko, Antonio Konsuo, Josip Nebergoj, Blago Gašpar, Leonardo Dos Santos Pele, Mirko Hrkač, Zoran Primić, trener: Antun Bačić

STRIJELCI: 1-0 Perić (23′), 2-0 Šamija (27′), 3-0 Vuković (29′), 3-1 Daničić (30′), 3-2 Kuraja (33′), 3-3 Kuraja (37′)

Škugor – 5:4!

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 8 (3+5); Square 8 (3+5)

Škugor (19′), Vuković (19′), Stojković (22′), Pavičić (24′), Subotić (30′), Perić (30′) – CRNICA
Gašpar (30′); Hrkač (38′), Turuk (40′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Juha-Matti Savolainen (CRNICA)

2.HMNL-zapad | Poraz vodećeg dvojca, Jesenju jesenski naslov!

Okončan je jesenski dio natjecanja 2.HMNL-zapad! U susretima poslijednjeg jesenskog kola bilježimo neočekivane poraze vodećeg …

INTERVJU | Martina Španjol (predsjednica MNK Rab)

Žene u muškom futsalu nisu učestala pojava, no kada je žena na čelu jednog malonogometnog …