Početna | - Naslovna | KUP | Olmissum i Torcida u četvrtfinalu kupa regije “Jug”!

KUP | Olmissum i Torcida u četvrtfinalu kupa regije “Jug”!

Nakon što su u utorak plasman u četvrtfinale kupa regije “Jug” izborili Crnica i Jezera, jučer su im se pridružili Olmissum i Torcida. Olmissum je drugi put u razmaku od 4 dana savladao splitske Mejaše, dok je Torcida bila bolja od Šibenika 1983. Oba susreta odigrana su na splitskim Gripama, a više detalja o odigranim susretima donosimo u nastavku.

MEJAŠI – OLMISSUM  1:12 (0:9)
STRIJELCI: 0:1 Pavić (4′), 0:2 Pavičić (7′), 0:3 Gotovac (7′), 0:4 Kustura (10′), 0:5 J.Juretić (11′), 0:6 Perišić (11′), 0:7 Pavičić (14′), 0:8 Kustura (19′), 0:9 Mišerda (20′), 0:10 J.Kolobarić (24′), 0:11 M.Kolobarić (33′), 1:11 Olujić (39′), 1:12 J.Juretić (40′)

TORCIDA – ŠIBENIK 1983  7:3 (4:1)
STRIJELCI: 0:1 Milanović (1′), 1:1 Družijanić (12′), 2:1 Kuzmanić (15′), 3:1 Kuzmanić (15′), 4:1 Laura (20′), 4:2 Prolić (23′), 5:2 Družijanić (27′), 6:2 Družijanić (30′), 7:2 Laura (34′), 7:3 Španja (37′)

Nakon što su u nedjelju Omišani u ligaškom dvoboju nadigrali Mejaše na svom parketu (10:1), novu uvjerljivu pobjedu protiv “Diva iz predgrađa” Olmissum je upisao i na splitskim Gripama. U jednosmjernoj utakmici gosti su već na poluvremenu imali uvjerljivu prednost, te su na koncu očekivano izborili plasman u polufinale.
Ulogu favorita opravdala je i Torcida koja je na svom parketu savladala Šibenik 1983. Prošlosezonski pobjednik regionalnog kupa nije dobro ušao u utakmicu, no do odmora je Torcida preokrenula početni zaostatak u sigurnu prednost. U nastavku su gosti golom Prolića vratili nadu, no Torcida je predvođena Družijanićem osigurala sigurnu pobjedu. Družijanić je postigao 3 zgoditka, dok su Kuzmanić i Laura zabili dvaput.

U polufinalu kupa regije “Jug” plasirali su se tako Crnica, Jezera, Torcida i Olmissum.

Hrvatska u uzvratu slavila u Ukrajini!

U drugom prijateljskom dvoboju u ukrajinskom Čerkasyju, Hrvatska je slavila protiv Ukrajine rezultatom 3-4 uzvrativši …

Slovačka remizirala s Iranom, pa izgubila od Bjelorusije!

U mnoštvu prijateljskih međunarodnih dvoboja koji su na rasporedu ovih dana izdvajamo dvoboje Slovačke, protivnika …