Početna | - Naslovna | KUP | Olmissum kroz rulet penala do pobjede na Murteru!

KUP | Olmissum kroz rulet penala do pobjede na Murteru!

Omiški Olmissum pobjednik je kupa Hrvatske za regiju “Jug”! U finalnom susretu odigranom na Murteru momčad Duje Maretića je nakon penala slavila protiv vrlo dobrog Murtera, izborivši tako plasman u osminu-finala kupa Hrvatske. Imali su Omišani prednost 1-3 u 29.minuti, no otočani su do kraja došli do izjednačenja, te su o pobjedniku odlučivali penali. Tu su ipak spretniji bili gosti, te su na koncu ipak zasluženo izborili pobjedu koja im uz prestižni naslov donosi i nastavak natjecanja za prvi veliki ovosezonski trofej.
Olmissum je poveo u 13.minuti kada iz slobodnog udarca lopta dolazi desno do Horvata koji pogađa nebranjenu mrežu za 0-1! Uoči odlaska na odmor Murter ipak dolazi do izjednačenja. Igrala se 18.minuta kada nakon kornera Erlić u sredini zabija iz blizine za 1-1! U 23.minuti Olmissum dolazi do nove prednosti. Perišić je iz kornera s lijeve strane ubacio na 12 metara za Pavića, koji iz voleja šalje loptu na samu vratnicu, gdje utrčava Perišić i iz blizine zabija za 1-2! U 29.minuti Omišani dolaze na prag pobjede, kada Pavić lijepo prolazi po lijevoj strani i ubacuje loptu pred gol Baričića, gdje Troskot nesmotreno šalje loptu u vlastitu mrežu za 1-3! Dva gola prednosti doimalo se nedostižnim, no domaći se nisu predavali, te u 31.minuti dolaze do smanjenja vodstva. Gostujući vratar Bilandžić grubo je pogriješio dodavši loptu u noge Popovu, a napadač Murtera koristi taj poklon i šalje loptu u prazan gol za 2-3! U 36.minuti Murter dolazi do izjednačenja. Iz kornera opta dolazi do Vukovića koji s 12 metara puca prema golu, a lopta zahvaća nekog od igrača pred golom i vara Bilandžića za 3-3! Do kraja se rezultat nije mijenjao, te se otišlo u raspucavanje penala. Pobjednik je odlučen u trećoj seriji, kada Bilandžić brani udarac Erlića, a Horvat zabija za veliko slavlje Omišana. Olmissum je uz pobjednički naslov izborio nastup u osmini-finala kupa Hrvatske, gdje će kao i prošle sezone igrati protiv aktualnog prvaka Hrvatske – Novo Vrijeme Apfel.

Delegat: Željko Šimunac

MURTER: Rafael Baričić, Dominik Nadoveza, Damir Znaor, Marko Kovačev, Vojko Pervan, Toni Katalinić, Alen Vuković, Šimun Popov, Denis Remšak, Mateo Erlić, Marko Troskot, Mate Markov, Duje Žilić, Vito Markov, trener: Mirko Vrcan

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Nikola Badrov, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Mateo Kolobarić, Antonio Sekulić, Božidar Baučić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0-1 Horvat (13′), 1-1 Erlić (18′), 1-2 Perišić (23′), 1-3 ag-Troskot (29′), 2-3 Popov (31′), 3-3 Vuković (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Murter 6 (4+2); Olmissum 10 (5+5)

ŽUTI KARTONI: Kustura (14′), Sekulić (23′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Pavić (OLMISSUM)

KUP | Raspored i najava 1/8-finala kupa Hrvatske

Ovog tjedna na rasporedu su susreti 1/8-finala kupa Hrvatske. Nastup u 1/8-finala osiguralo je 13 …

2.HMNL-jug | Odigrani susreti 6.kola

U subotu i nedjelju odigrani su susreti 6.kola 2.HMNL-jug. Murter je pobjedom protiv Konobe Tomić …