Početna | - Naslovna | KUP | Torcida – Novo Vrijeme 1:1 (0:0), na penale 4:5

KUP | Torcida – Novo Vrijeme 1:1 (0:0), na penale 4:5

U uzbudljivom susretu 2.kola kupa regije “Jug”, Novo Vrijeme je nakon penala slavilo protiv Torcide! Vrlo dobra momčad Torcide pružila je čvrst otpor favoriziranom prvoligašu iz Makarske, a susret je odlučen u 5.seriji ruleta penala.

Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

TORCIDA: Josip Bilandžić, Tomislav Džeko, Ante Sočo, Josip Juretić, Antonio Grubelić, Mijo Mišerda, Ante Mijić, Slaven Alebić, Luka Kovač-Levantin, Dean Banić, Slobodan Gudelj-Velaga, Marko Dubovac, trener: Petar Matenda

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Elvis Perković, Mate Vuković, Renato Koturović, Igor Osredkar, Ivan Buljan, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Kristijan Zor, Darijo Agić, Mirko Jurjević, Saša Babić, Dario Martinović, trener: Armando Škorlić

STRIJELCI: 0:1 Jurjević (28′), 1:1 Dubovac (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Torcida 6 (2+4); Novo Vrijeme 7 (3+4)

IGRAČ UTAKMICE: Igor Osredkar (NOVO VRIJEME)

Osredkar – 4:5!

Pred 60ak gledatelja na Gripama, gosti iz Makarske su u uzbudljivoj utakmici došli do pobjede tek nakon izvođenja kaznenih udaraca, te se plasirali u slijedeće kolo kupa južne regije.
Prvu priliku su imali gosti u 4.minuti, kada Bajrušović s lijeve strane ulazi prema sredini i udarcem s 10ak metara pogađa desnu vratnicu vratara Bilandžića. Uzvratio je Alebić u 8.minuti kada lijepim udarcem s 12 metara tjera gostujućeg vratara Baškovića na paradu. U 12.minuti Sočo je prošao po lijevoj strani, ali mu vratar fino ulazi u udarac. Minutu kasnije gosti uzvraćaju lijepom akcijom kada Osredkar izbacuje Kazazića u priliku gdje je sam i neometan pucao sa 8 metara, ali njegov udarac ispred vratara blokira Juretić. U posljednjoj minuti 1.poluvremena velika prilika na svakoj strani; najprije je Sočo sam sebi izradio poziciju za udarac sa 10 metara koji je odsjeo na gredi, da bi se iz odbijene lopte pokrenula kontra gostiju koju je završio Jurjević udarcem s desne strane, ali vratnica je sačuvala gol domaćih.
U nastavak bolje ulazi Torcida; Gudelj-Velaga je pripremio šansu Mijiću, ali njegov udarac sa 6 metara brani vratar Bašković. Nakon toga gosti preuzimaju inicijativu, što im je donijelo plod u 28.minuti. Osredkar je fino proigrao Babića na desnoj strani, čiji se udarac odbija od vratnice do Jurjevića, kojemu nije bilo teško iz blizine zabiti za vodstvo – 0:1! Novu šansu gosti su imali u 30.minuti kada Osredkar gura u šansu Kazazića, koji iz izgledne prilike sa 6 metara puca za malo pored gola. U 35.minuti nova prilika za goste; Alebić gubi loptu od Osredkara na svojoj polovici, koji dodaje za Zora na 8 metara, ali njegov udarac Bilandžić odbija u vratnicu. Vidjevši da mu je momčad fizički pala, te da ne mogu ugroziti gol gostiju, domaći trener Matenda od 37.minute kreće u igru sa golmanom-igračem (Banić). Na tu igru gosti odgovaraju presingom, da ne dozvole prelazak vratara u fazu napada. Ipak u 38.minuti domaćin se sjajno otvara, Juretić je poslao finu dugu loptu za Dubovca koji se s desne strane sjurio prema protivničkom vrataru i savladao ga za veliko slavlje domaćih- 1:1! Do kraja je ostalo malo vremena za promjene, pa smo pobjednika dobili nakon izvođenja kaznenih udaraca. Od ove natjecateljske sezone izmjenjeno je pravilo o dobivanju pobjednika nakon neodlučenog ishoda, tako da pucaju po 3 igrača sa svake strane. Seriju su otvorili domaći, a redom su pogađali Dubovac, Mišerda, Gudelj-Velaga i Banić, dok su kod gostiju uspješni bili Bajrušević, Vuković, Babić i Zor. Nakon toga Bašković je obranio udarac Alebića, a Osredkar je pogodio za slavlje gostiju i prolazak u sljedeće kolo natjecanja.

O nama Marija Šimac

VIDEO | Square – Alumnus 4:2 (2:1)

U susretu 3.kola 1.HMNL dubrovački Square je na svom parketu slavio protiv zagrebačkog Alumnusa rezultatom …

Šibenik 1983 bolji od Mejaša, Kijevu protiv Heroja prvi bodovi!

Odigrane su poslijednje dvije utakmice 3.kola 2.HMNL-jug! Šibenik 1983 je u premijernom drugoligaškom nastupu pred …