Početna | - Naslovna | Uspinjača-Gimka preko Futsal Dinama do četvrtfinala kupa!

Uspinjača-Gimka preko Futsal Dinama do četvrtfinala kupa!

U uzbudljivom dvoboju osmine finala kupa Hrvatske, Uspinjača Gimka je u Sutinskim vrelima slavila protiv Futsal Dinama rezultatom 5:4 i izborila plasman u četvrtfinale. Futsal Dinamo je imao odlično otvorio utakmicu; imali su gosti prednost 0:2 i 1:3, no momčad Koraba Morine je u nastavku preokrenula rezultat i izborila vrijednu pobjedu. u 5.minuti Mužar je lijepim zgoditkom doveo Futsal Dinamo u vodstvo, a u 8.minuti ponovno se trese mreža domaćina. Matošević je prošao po desnoj strani i prebacio Vukovića za 0:2! U 14.minuti lijepim zgoditkom Gudasića vraća se domaćin u igru, no s druge je strane odgovorio čekol i vratio gostima lijepu prednost na odmoru, 1:3! Do odmora vrijedi spomenuti i kazneni udarac Totha koji zaustavlja vratara Maloševac. u nastavku se domaći vrlo brzo vraćaju u igru, te golovima Koturovića i Baneka dolaze do izjednačenja, 3:3! Utakmicu je obilježila i sudačka pogreška kod zgoditka domaćina za 4:3, nakon čega su uslijedili burni prosvjedi gostiju. Epilog svega je fair-play domaćina, koji su dopustili Grciću pogodak za izjednačenje, 4:4! Gol vrijedan pobjede postigao je Matković u 34.minuti iskoristivši nesporazum obrane gostiju i vratara. Gosti su nakon toga bacili sve karte u napad; pokušali su i igrom s golmanom-igračem doći do izjednačenja, ali bez uspjeha. Najbliže izjednačenju Futsal Dinamo je bio u poslijednjoj minuti kada udarac Kanjuha zaustavlja vratnica. Uspinjača Gimka je tako ostvarila pobjedu vrijednu četvrtfinala, a već slijedećeg vikenda isti će suparnici odmjeriti snage još jednom, kada u “Kutiji šibica” igraju za prvenstvene bodove.

Fotografija Futsal Dinamo.

Vrsta utakmice: Kup
Kolo: 1/8-finala
Datum: 13.02.2019.
Dvorana: SD Sutinska vrela, Zagreb
Gledatelja: 150

USPINJAČA GIMKA – FUTSAL DINAMO  5:4 (1:3)

Prvi sudac: Mislav Džeko
Drugi sudac: Boris Stanić
Treći sudac: Mario Blažin
Četvrti sudac: Stjepan Harastija
Delegat: Ivan Župan

USPINJAČA GIMKA: Marko Vuković, Nikola Gudasić, Mislav Banek, Matija Uremović, Silvio Toth, Antonio Jamičić, David Mataja, Franjo Matković, Tino Čirjak, Renato Koturović, Gordan Duvančić, Ivan Pavlić, trener: Korab Morina

FUTSAL DINAMO: Karlo Maloševac, Jakov Grcić, Ivan Šulentić, Davor Kanjuh, Matija Đulvat, Mateo Mužar, Vito Gagulić, Kristian Čekol, Danijel Dekanić, Mihovil Prgomet, Vedran Matošević, Matija Rajh, Hrvoje Penava, Tomislav Hercigonja, trener: Mićo Martić

STRIJELCI: 0:1 Mužar (5′), 0:2 Matošević (8′), 1:2 Gudasić (14′), 1:3 Čekol (17′), 2:3 Koturović (21′), 3:3 Banek (23′), 4:3 Mataja (25′), 4:4 Grcić (26′), 5:4 Matković (34′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Uspinjača Gimka 8 (5+3); Futsal Dinamo 7 (6+1)

Matković (13′), Gudasić (14′), Mataja (25′), Duvančić (30′), Banek (40′) – USPINJAČA GIMKA
Dekanić (7′), Kanjuh (25′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Renato Koturović (USPINJAČA GIMKA)

Josip Suton: “Splitu hvala na svemu, a Vrgorac je novi izazov!“

Josip Suton sredinom je srpnja predstavljen kao veliko pojačanje Vrgorca. Nakon dugih 9 sezona popularni …

Ivo Jukić nastavlja karijeru u nekadašnjem talijanskom prvaku!

Nakon epizode u belgijskom Mouscronu naš vratar Ivo Jukić vraća se u Italiju. Nekadašnji talijanski …