Početna | - Naslovna | BiH na oproštaju od kvalifikacija slavila protiv Švedske!

BiH na oproštaju od kvalifikacija slavila protiv Švedske!

BiH-reprezentacija se pobjedom nad Švedskom oprostila od kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. U zanimljivom i obostrano otvorenom susretu momčad Ive Kreze je u prvih 20 minuta stekla ključnu prednost na putu ka pobjedi. Velikih 0-3 pokazalo se nenadoknadivo za momčad Matije Đulvata, koja je nakon blijedog prvog poluvremena u nastavku zaigrala znatno bolje, što ipak nije bilo dostatno da se izbjegne poraz.
Momčad Ive Kreze sjajno ulazi u utakmicu, te već u 2.minuti dolazi do prednosti kada Radmilović na dodavanje Srđana Ivankovića zabija za 0-1! Rezultat se nije mijenjao sve do 13.minute, kada Aladžić lijepo proigrava Kahvedžića koji donosi “zmajevima” 0-2! BiH-reprezentacija uoči odlaska na odmor postiže još jedan zgoditak. Alumnusov Nikola Perković lijepo je prošao po lijevoj strani, odigrao kratko s Džindićem i zabio za velikih 0-3 na poluvremenu.
U nastavak BiH ulazi s Milanovićem u ulozi golmana-igrača, što je rezultiralo golom Smajlovica sa svoje polovice u prazan gol za 1-3 u 33.minuti! Nedugo zatim Smajlovic je srusen u kaznenom prostoru od strane Milanovića, no suci se nisu oglasili. Nedugo zatim duel na rubu kaznenog prostora sudac Tschopp okarakterizirao je kao prekršaj za penal, uz negodovanje BiH-reprezentativaca. Odgovornost je preuzeo Kadivar, no vratar Dujmović brani njegov udarac. U 35.minuti otklonjene su sve dvojbe kada Bošković zabija za 1-4!  Do kraja smo vidjeli po dva gola sa svake strane za konačnih 3-6, zasluženu pobjedu BiH-reprezentacije.

Vrsta utakmice: Kvalifikacije za SP
Kolo: Glavna runda (Grupa 7), 3.kolo
Datum: 26.10.2019.
Vrijeme: 17:00
Dvorana: SD Gospino polje, Dubrovnik
Gledatelja: 50

ŠVEDSKA – BOSNA I HERCEGOVINA  3-6 (0-3)

Prvi sudac: Radim Cep (CZE)
Drugi sudac: Adrian Tschopp (SUI)
Treći sudac: Kamil Çetin (TUR)
Četvrti sudac: Vedran Babić (CRO)
Delegat: Gerard Behan (IRL)
Kontrolor suđenja: Antonio Jose Fernandes Cardoso (ESP)

ŠVEDSKA: Christopher Solberg, Pascal Elon Olsson, Sebastian Homquist, Mattin Atai Najafi, Albert Hiseni, Fehim Smajlović, Nima Kadivar, Kristian Legiec, Petrit Zhubi, Yanku Marrah, Adnan Cirak, Fredrik Söderqvist, Viktor Jansson, trener: Matija Đulvat

BOSNA I HERCEGOVINA: Stanislav Galić, Denis Isanović, Ivan Ivanković, Dejan Pavlović, Nikola Perković, Srđan Ivanković, Amer Džinić, Marijo Aladžić, Nermin Kahvedžić, Anel Radmilović, Josip Bošković, Bilal Jelić, Darko Milanović, Andrijano Dujmović, trener: Ivo Krezo

STRIJELCI: 0-1 Radmilović (2′), 0-2 Kahvedžić (13′), 0-3 Perković (20′), 1-3 Smajlovic (33′), 1-4 Bošković (35′), 1-5 Bošković (38′), 2-5 Kadivar (39′), 3-5 Smajlovic (40′), 3-6 Perković (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Švedska 6 (2+4); Bosna i Hercegovina 5 (3+2)

ŽUTI KARTONI: I.Ivanković (8′) – BOSNA I HERCEGOVINA; Smajlovic (22′), Hiseni (34′) – ŠVEDSKA

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Perković (BOSNA I HERCEGOVINA)

VIDEO | Novo Vrijeme na otvaranju turnira poraženo od Sportinga

Na otvaranju turnira Elitne runde UEFA Futsal Lige prvaka u ruskom Tyumenu, hrvatski prvak Novo …

Dobovec korak do Final Foura, Sparta tijesno poražena od Barcelone

Jučer je utakmicama u grupi “A” započelo natjecanje Elitne runde UEFA Futsal Lige prvaka. Dobovec …