Početna | - Naslovna | Bruno Coelho junak Portugala – novog prvaka Europe!

Bruno Coelho junak Portugala – novog prvaka Europe!

Portugal je novi prvak Europe! Momčad Jorgea Braza konačno je slavila protiv Španjolske, te je tako ostvarila najveći uspjeh u svojoj povijesti! Junak Portugala zove se Bruno Coelho, igrač koji je pred kraj redovnih 40 minuta zabio za izjednačenje, a onda u poslijednjoj minuti produžetaka zabio za povijesni naslov prvaka.
Portugal je sjajno ušao u utakmicu i poveo već u prvoj minuti, kada Miguelín gubi loptu na svojoj polovici, a Ricardinho to kažnjava i zabija za 1:0! Španjolska je izjednačila pred odlazak na odmor. Igrala se 19.minuta kada po lijevoj strani Lin proigrava Tolràu koji majstorski pored Pedra Caryja savladava Sousu za 1:1! Na odmor se tako otišlo s izjednačenim rezultatom, 1:1!
U nastavku je Španjolska dominantna, a inicijativu je “furija” okrunila vodećim zgoditkom u 32.minuti kada Lin jednostavnu akciju iz prekida zaključuje golom za 1:2! U 36.minuti mogla je Španjolska odlučiti susret, no Miguelín iz slobodnog udarca pogađa gredu! U završne 3 minute Portugal ulazi igrajući s golmanom-igračem, a takva igra im se isplatila u 39.minuti kada Bruno Coelho na dodavanje Pedra Caryja zabija za 2:2! Rezultat je to s kojim je okončano 40 minuta, te se ušlo u produžetke.
U produžetcima gledamo inicijativu Španjolske, no Portugalci se uspješno brane. U 46.minuti i sreća je na strani Portugala kada udarac Alexa zaustavlja vratnica. Bez Ricardinha koji se ozlijedio u produžetku, Portugal ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti golu Španjolske, a onda u nevjerovatnom raspletu Portugal u poslijednjoj minuti dolazi do vodstva. Bruno Coelho je 55 sekundi prije kraja donio prednost Portugalu, a u poslijednjim sekundama utakmice André Sousa sjajno nogom brani udarac Bebea, te je Portugal sačuvao stečenu prednost i osvojio naslov prvaka Europe!

ČETVRTI SUDAC: Josip Barton (MKD)

PORTUGAL: André Sousa, André Coelho, Tunha, Nilson Miguel, Fábio Cecílio, Pedro Cary, Bruno Coelho, Márcio Moreira, João Matos, Ricardinho, Pany Varela, Tiago Brito, Bebe, Vítor Hugo, trener: Jorge Braz

ŠPANJOLSKA: Paco Sedano, Ortiz, Marc Tolrà, Bebe, Adolfo, Solano, Pola, Lin, Sergio Lozano, Rafa Usín, Miguelín, Alex, Joselito, Jesús Herrero, trener: José Venancio López

STRIJELCI: 1:0 Ricardinho (1′), 1:1 Tolrà (19′), 1:2 Lin (32′), 2:2 Bruno Coelho (39′), 3:2 Bruno Coelho (50′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Portugal 5; Španjolska 1

ŽUTI KARTONI: Nilson Miguel (32′) – PORTUGAL
Rafa Usín (47′) – ŠPANJOLSKA

IGRAČ UTAKMICE: Bruno Coelho (PORTUGAL)

Dobovec prvak; Kujtim Morina pokorio Sloveniju!

Dobovec Pivovarna Kozel novi je prvak Slovenije! Momčad Kujtima Morine u odlučujućoj je petoj utakmici …

Split Tommy rutinskom pobjedom nad Crnicom na korak do finala!

U prvom susretu polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske, Split Tommy je ostvario očekivanu pobjedu protiv …