Početna | - Naslovna | Divisione Calcio a 5 | Asti slavi naslov prvaka!

Divisione Calcio a 5 | Asti slavi naslov prvaka!

Asti je novi prvak Italije! U četvrtoj utakmici finala doigravanja Asti je nakon penala slavio protiv Real Rietia čime je ostvario treću pobjedu vrijednu naslova prvaka! Asti je mogao slaviti još nakon regularnih 40 minuta, no gosti su od zaostatka 4:1 došli do 4:4 postigavši 2 zgoditka u poslijednjoj minuti.

ASTI – REAL RIETI  4:4 (2:1), nakon penala 7:6

Gosti su poveli već u 1.minuti kada Zanchetta lijepim lobom prebacuje istrčalog vratara Espindolu. U slijedećim minutama mogli su gosti povećati vodstvo, no Espindola je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama spašavao svoj gol. Asti do izjednačenja dolazi u 7.minuti kada nakon kornera De Oliveira zabija za 1:1, no dojam je da je kod prijema lopte igrao rukom. U 14.minuti Asti dolazi do vodstva kada na dodavanje Bertonija na drugoj vratnici za 2:1 zabija De Luca! Do odmora su gosti u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili, no Espindola je bio izuzetno raspoložen. U nastavku gledamo dominaciju domaćina, koja je okrunjena golom Chimanguinha na drugoj vratnici na dodavanje Ramona za 3:1 u 31.minuti! Gosti nakon toga prelaze na igru s golmanom-igračem, a domaći to koriste i golom Bertonija u 36.minuti dolaze na korak do naslova, 4:1! No gosti se ipak vraćaju u igru. Samo 15ak sekundi kasnije Zanchetta sjajnim zgoditkom zabija za 4:2, a u poslijednjoj minuti gosti s dva zgoditka dolaze do izjednačenja. najprije je Zanchetta iz akumulacije zabio za 4:3, da bi samo 15 sekundi kasnije Hector na dodavanje Saula zabio za 4:4! U ruletu penala odluka je pala u poslijednjoj seriji kada udarac Hectora zaustavlja vratnica, a Ramon zabija za veliko slavlje i naslov prvaka domaćina.

KUP | Split uvjerljivom pobjedom u Puli izborio plasman u četvrtfinale!

Pobjedom Splita na gostovanju kod Futsal Pule doznali smo i poslijednjeg sudionika četvrtfinala kupa Hrvatske. …

2.HMNL-zapad | Prvi poraz Novog Marofa u Otočcu!

Odigrana je glavnina susreta 6.kola 2.HMNL-zapad, a prve ovosezonske pobjede ostvarili su Rab i Otočac. …