Divisione Calcio a 5 | Odigrani prvi susreti četvrtfinala

U Italiji su odigrani prvi susreti četvrtfinala doigravanja. Vodeća momčad nakon regularnog dijela natjecanja Asti poražen je kod Carlisport Cogianca, kao i drugoplasirana Pescara (inače aktualni prvak) na gostovanju kod Luparensea. Trećeplasirani Real Rieti je jedini ostvario pobjedu u gostima deklasiravši Montesilvano s uvjerljivih 2:7, dok su Acqua&Sapone i Kaos Futsal remizirali odigravši 1:1!

ČETVRTFINALE (1.utakmice):
Carlisport Cogianco – Asti  6:4 (1:0)
Acqua&Sapone Emmegross – Kaos Futsal  1:1 (0:1)
Montesilvano – Real Rieti  2:7 (0:3)
Gruppo Fassina Luparense – Pescara  5:4 (3:0)

Asti je poražen na gostovanju kod Carlisporta, a konačnih 6:4 još je i dobar rezultat za suverenog lidera nakon regularnog dijela sezone. Domaćin je u 28.minuti imao visokih 4:0, u 33.minuti bilo je i 5:2, no Asti je na koncu ostvario podnošljiv poraz.
U susretu najsiromašnijem golovima Acqua&Sapone i Kaos Futsal su remizirali odigravši 1:1! Prošlosezonski finalist je poveo u 11.minuti golom Viniciusa, a remi domaćinu donosi Schiochet u 37.minuti!
Najuvjerljiviju pobjedu ostvario je Real Rieti na gostovanju kod Montesilvana. Favorizirani gosti su već nakon prvih 20 minuta imali osjetnu prednost (0:3), da bi na koncu slavili s uvjerljivih 2:7! Trostruki strijelci kod gostiju bili su Ghiotti, Saul i Hector.
Luparense nastavlja s izvrsnim proljetnim igrama. Prvak od prije 2 sezone je slavio protiv aktualnog prvaka Pescare rezultatom 5:4, a za goste je rezultat još i dobar s obzirom na tijek zbivanja na parketu. Domaćin je na poluvremenu imao prednost 3:0, u ranoj fazi nastavka i 4:0, no gosti se uspijevaju vratiti i u 36.minuti doći do izjednačenja (4:4). Minimalnu pobjedu domaćinu ipak donosi Giasson u 39.minuti susreta!
Spomenimo i kako je u prvom susretu razigravanja za opstanak Napoli slavio protiv Lazia rezultatom 5:3! Pobjedu je Napoli ostvario s dva postignuta zgoditka u 39.minuti susreta.

Nova odgoda kvalifikacija za futsal EURO za žene!

Iako su prvotno naše futsal reprezentativke trebale u rujnu igrati kvalifikacije za EURO došlo je …

Olmissum porazom u Sesvetama ostao bez 1.mjesta!

U susretu poslijednjeg kola ligaškog dijela natjecanja, Alumnus je nadigrao goste iz Omiša i pobjedom …