Početna | - Naslovna | Dobovec korak do Final Foura, Sparta tijesno poražena od Barcelone

Dobovec korak do Final Foura, Sparta tijesno poražena od Barcelone

Jučer je utakmicama u grupi “A” započelo natjecanje Elitne runde UEFA Futsal Lige prvaka. Dobovec je rezultatom 3-1 slavio protiv belgijskog Halle-Gooika, dok je domaćin skupine moskovski KPRF s uvjerljivih 7-2 nadigrao Mostar SG. Danas je slovenski Dobovec ostvario uvjerljivu 6-1 pobjedu protiv BiH-prvaka, a dvostruki strijelac za Dobovec koji vodi Kujtim Morina bio je hrvatski reprezentativac Vedran Matošević. KPRF je preokrenuo zaostatak 0-1 u pobjedu 2-1 protiv belgijskog Halle-Gooika, te će u dvoboju poslijednjeg kola KPRF i Dobovec odlučivati o 1.mjestu i plasmanu na Final Four. Slovenskom je prvaku zbog bolje gol-razlike za konačan trijumf dovoljan i remi.
Danas je pak započelo natjecanje u grupi D. Sparta iz Praga za koju nastupaju naši Tihomir Novak i Kristijan Grbeša je igrala protiv Barcelone, te je doživjela minimalan poraz 1-2. Sparta je povela golom slovačkog reprezentativca Drahovskog već u 3.minuti, Dyego je izjednačio u poslijednjoj minuti prvog poluvremena, a pobjedu “blaugrani” donosi Aicardo u 27.minuti susreta. Istim je rezultatom (2-1) ukrajinski Kherson slavio protiv domaćina bjeloruske Stalitse Minsk, te bi već sutra nakon dvoboja Barcelone i Khersona mogli imati riješenu situaciju u ovoj grupi.
Sutra započinje natjecanje u grupama B i C. U Grupi C koja se igra u kazahstanskom Almatyju “pravdu dijele” hrvatski arbitri Saša Tomić i Nikola Jelić, a u izuzetno jakoj konkurenciji plasman na Final Four traže Kairat Almaty, ElPozo Murcia, Benfica i Pesaro. S velikom ćemo pažnjom pratiti grupu B u kojoj se natječe hrvatski prvak novo Vrijeme Apfel. Hrvatski prvak u ruskom Tyumenu sutra otvara natjecanje protiv aktualnog europskog prvaka Sportinga iz Lisabona, a uz ruskog prvaka tu je i kazahstanski Ayat. Pobjednici skupina osigurat će plasman na završni turnir Final Four, koji će se održati krajem travnja.

2.HMNL-zapad | Poraz vodećeg dvojca, Jesenju jesenski naslov!

Okončan je jesenski dio natjecanja 2.HMNL-zapad! U susretima poslijednjeg jesenskog kola bilježimo neočekivane poraze vodećeg …

INTERVJU | Martina Španjol (predsjednica MNK Rab)

Žene u muškom futsalu nisu učestala pojava, no kada je žena na čelu jednog malonogometnog …