Početna | - Naslovna | EURO 2016. | 1/2-finale | Španjolska – Kazahstan 5:3 (3:1)

EURO 2016. | 1/2-finale | Španjolska – Kazahstan 5:3 (3:1)

U drugom polufinalnom dvoboju Europskog prvenstva, Španjolska je bez većih problema slavila protiv Kazahstana, te će se u subotnjem finalu susresti s reprezentacijom Rusije, dok Kazahstanu predstoji borba za broncu s domaćinom Srbijom.

Prvi sudac: Saša Tomić (CRO)
Drugi sudac: Eduardo Fernandes Coelho (POR)
Treći sudac: Pascal Lemal (BEL)
Mjeritelj vremena: Alessandro Malfer (ITA)
Delegat: Sean Dipple (ENG)
Kontrolor suđenja: Massimo Cumbo (ITA)

ŠPANJOLSKA: Paco Sedano, Ortiz, José Ruiz, Mario Rivillos, Bebe, Rafa Usín, Pola, Lin, Alex, Andresito, Miguelín, Raúl Campos, Jesús Herrerotrener: José Venancio López

KAZAHSTAN: Grigori Shamro, Arnold Knaub, Aleksandr Grebonos, Serik Zhamankulov, Leo, Nikolay Pengrin, Dinmukhambet Suleimenov, Aleksandr Dovgan, Mikhail Pershin, Pavel Taku, Dauren Nurgozhin, Douglas Jr., trener: Cacau

STRIJELCI: 0:1 Dovgan (4′), 1:1 Bebe (8′), 2:1 Miguelín (17′), 3:1 Raúl Campos (18′), 4:1 Alex (27′), 4:2 Leo (36′), 4:3 Zhamankulov (38′), 5:3 Raúl Campos (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Španjolska 3 (1+2); Kazahstan 7 (3+4)

ŽUTI KARTONI: Pola (38′) – ŠPANJOLSKA

IGRAČ UTAKMICE: Raúl Campos (ŠPANJOLSKA)

U drugom polufinalnom dvoboju Europskog prvenstva, Španjolska je slavila protiv Kazahstana, te će se u subotnjem finalu susresti s reprezentacijom Rusije, dok Kazahstanu predstoji borba za broncu s domaćinom Srbijom.
Kazahstan je nastupio oslabljen neigranjem kartoniranog vratara Higuite, te jednog od ponajboljih igrača Yesenamanova koji se ozlijedio u četvrtfinalnom dvoboju s Italijom. Bez navedenog dvojca Kazahstan se odlučio od početka zaigrati s golmanom-igračem (Pershin), no brzo su odustali od te ideje.
Kazahstan je poveo u 4.minuti! Douglas je lijepo prošao po desnoj strani i ubacio na drugu vratnicu gdje utrčava Dovgan i zabija za 0:1! Španjolska je u 8.minuti izjednačila iskoristivši lošu reakciju kazahstanske obrane nakon kornera, te je Bebe zabio za 1:1! No već u slijedećoj minuti Kazahstan je mogao do novog vodstva. Dovgan je sjajno proigrao Douglasa koji izlazi sam pred protivničkog vratara, no Paco Sedano brani njegov udarac. U obostrano čvrstoj i discipliniranoj igri teško su se stvarale prave prilike. U 15.minuti bilježimo po jednu veliku priliku na obe strane. Najprije Kazahstanci gube loptu na vlastitoj polovici, no Miguelín u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati Shamroa. IZ obrane kazahstanskog vratara izrodila se kontra u kojoj Douglas s lijeve strane izlazi sam pred Paco Sedana, ali pogađa vanjski dio mreže. U 17.minuti Španjolska dolazi do vodstva. Velik dio posla obavio je Rivillos navukavši na sebe dva igrača, proigrava u sredini Miguelína koji s 10ak metara silovito zabija za 2:1! No već u slijedećoj minuti Kazahstan je mogao do izjednačenja, ali ne koriste 3 vrlo dobre prilike. Najprije je Paco Sedano obranio udarce Lea i Zhamankulova, da bi nekoliko trenutaka kasnije Leo pogodio vratnicu! Odgovor Španjolaca bio je brz i efikasan. Rivillos je s desne strane ubacio pred gol gdje utrčava Raúl Campos i zabija za 3:1! Do odmora nismo više vidjeli izglednijih prilika, te je Španjolska na odmor otišla s osjetnom prednošću, 3:1!
U nastavku Kazahstan s golmanom-igračem ide u lov 2 gola zaostatka, no teško pronalaze rješenja na vrlo dobru obranu Španjolske. Utakmica je prelomljena u 27.minuti kada Alex sa svoje polovice pogađa prazan gol za velikih 4:1! U nastavku je ulogu golmana-igrača kod Kazahstana preuzeo Leo, no i dalje su se teško stvarale prilike pored disciplinirane obrane Španjolaca. U 34.minuti José Ruiz gubi loptu u svojoj polovici, no udarac Zhamankulova brani Paco Sedano. Nekoliko trenutaka kasnije Douglas je vrlo dobro pucao s 10ak metara, a Paco Sedano upisao novu dobru obranu. U 36.minuti Kazahstan ipak dolazi do zgoditka. Pershin je s desne strane pucao prema golu, a loptu u sredini zahvaća Leo i vara vratara za 4:2! U 38.minuti Kazahstan se potpuno vraća u igru! Udarac Douglasa s 11-12 metara vratar Paco Sedano odbija, a lopta pred njim zahvaća Lea i dolazi do Zhamankulova koji iz blizine zabija u prazan gol za 4:3! U istoj minuti Kazahstan je još jednom ozbiljno zaprijetio preko Suleimenova i Pershina, no prvom Paco Sedano brani udarac, dok drugi puca pored gola. U 39.minuti Španjolska je ipak potvrdila pobjedu! Prelako je izigrana obrana Kazahstana, a na dodavanje Pole za 5:3 zabija Raúl Campos. Do kraja je još Ortiz sa svoje polovice pogodio vratnicu. Španjolska je na koncu zasluženo slavila i izborila finale u kojem ih očekuje Rusija, dok će se Kazahstan u susretu za 3.mjesto igrati protiv domaćina Srbije.

2.HMNL-zapad | Poraz vodećeg dvojca, Jesenju jesenski naslov!

Okončan je jesenski dio natjecanja 2.HMNL-zapad! U susretima poslijednjeg jesenskog kola bilježimo neočekivane poraze vodećeg …

INTERVJU | Martina Španjol (predsjednica MNK Rab)

Žene u muškom futsalu nisu učestala pojava, no kada je žena na čelu jednog malonogometnog …