Početna | - Naslovna | EURO 2016. | 1/4-finale | Kazahstan – Italija 5:2 (2:0)

EURO 2016. | 1/4-finale | Kazahstan – Italija 5:2 (2:0)

Kazahstan je senzacionalno izborio polufinale Europskog prvenstva! Momčad čiju je snagu iskusila i Hrvatska, slavila je u četvrtfinalu protiv aktualnog prvaka Italije, te će se u polufinalu susresti s još jednom europskom i svjetskom velesilom Španjolskom!

Delegat: Sean Dipple (ENG)
Kontrolor suđenja: Pedro Ángel Galán Nieto (ESP)

KAZAHSTAN: Higuita, Arnold Knaub, Aleksandr Grebonos, Serik Zhamankulov, Leo, Nikolay Pengrin, Dinmukhambet Suleimenov, Aleksandr Dovgan, Chingiz Yesenamanov, Mikhail Pershin, Pavel Taku, Dauren Nurgozhin, Douglas Jr., Grigori Shamro, trener: Cacau

ITALIJA: Stefano Mammarella, Marco Ercolessi, Gabriel Lima, Sergio Romano, Luca Leggiero, Humberto Honorio, Massimo De Luca, Alessandro Patias, Fortino, Alex Merlim, Mauro Canal, Daniel Giasson, Murilo, Michele Miarelli, trener: Roberto Menichelli

STRIJELCI: 1:0 Leo (16′), 2:0 Zhamankulov (20′), 2:1 Fortino (23′), 3:1 Yesenamanov (23′), 3:2 Canal (37′), 4:2 Nurgozhin (37′), 5:2 Leo (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Kazahstan 5 (1+4); Italija 1 (1+0)

ŽUTI KARTONI: Murilo (20′) – ITALIJA, Higuita (33′) – KAZAHSTAN

IGRAČ UTAKMICE: Chingiz Yesenamanov (KAZAHSTAN)

U prvom poluvremenu gledali smo obostrano opreznu igru, gdje su se prave prilike jako teško stvarale. Prvu kakvu-takvu priliku bilježimo u 12.minuti kada Leo i Douglas prijete golu Mammarelle, no Talijani su se uspjeli obraniti. U 14.minuti Kazahstan još jednom prijeti kada je u situaciji 4 na 3 ostavljeno mnogo slobodnog prostora Leu, a njegov udarac prolazi za malo pored gola. Kazahstanci su bili konkretniji, te u 16.minuti bilježimo novu njihovu priliku. Lijepo je proigran Douglas koji se oslobodio svog čuvara i s desne strane izišao sam pred Mammarellu kojeg efektno prebacuje, no obrambeni igrač izbacuje loptu pred gol linijom. Iz kornera Kazahstan ipak dolazi do vodstva! Odigrana je povratna lopta za Lea koji s 12ak metara silovito zabija za 1:0! Dojam je kako je Mammarella prekasno vido loptu koja je prošla između dvojice njegovih suigrača. U 18.minuti bilježimo novu veliku priliku Kazahstana. Na vrhu kaznenog prostora ostao je sam Nurgozhin, ali Mammarella krajnjim naporom brani njegov udarac. Bolju igru Kazahstan je okrunio novim zgoditkom u 19.minuti! Lijepo je pred golom proigran Zhamankulov koji pogađa gredu, a nakon odbijene lopte u duelu s vratarom Mammarellom uspijeva ugurati loptu u mrežu za iznenađujućih 2:0! Talijani u prvih 20 minuta praktički nisu zaprijetili golu Kazahstana koji je tako na odmor otišao s apsolutno zasluženom prednošću, 2:0!
U 23.minuti Talijani iz prve prilike na utakmici dolaze do zgoditka. Velik dio posla obavio je Ercolessi koji je sjajno prošao po desnom boku, s desne strane izlazi pred Higuitu i na drugoj vratnici pronalazi slobodnog Fortina koji zabija za 2:1! No radost Talijana nije dugo trajala jer samo pola minute kasnije Kazahstan dolazi do novog zgoditka. Giasson je izgubio loptu na svojoj polovici, a Yesenamanov udarcem s 10ak metara zabija kroz ruke Mammarelle za 3:1! Nakon toga se igra malo umrtvila, a slijedeću priliku bilježimo u 30.minuti kada prizemni udarac Lime s 10ak metara zaustavlja vratnica! U 34.minuti Kazahstanci gube loptu duboko u vlastitoj polovici, odigrana je povratna lopta za Canala koji sa 8-9 metara silovito trese gredu, a odbijenu loptu Fortino ne uspijeva pospremiti u mrežu. U istoj minuti bilježimo još jednu priliku Italije kada Patias s desne strane vrlo dobro puca, no Higuita je na mjestu. Od 35.minute Talijani igraju s golmanom-igračem (Lima), a u 37.minuti nakon krasno odigrane akcije dolaze do smanjenja vodstva. Fortino je s desne strane vratio loptu na vrh kaznenog prostora s druge strane gdje Canal zabija za 3:2! Ali samo 8 sekundi kasnije Kazahstan vraća prednost od 2 gola! Yesenamanov je pucao iskosa s lijeve strane, a lopta se od suprotne vratnice odbija u Nurgozhina i završava u mreži za 4:2! Nakon toga povratka više nije bilo. Talijani su pokušali s golmanom-igračem, ali nije išlo. Štoviše, u poslijednjoj minuti Leo je duboko sa svoje polovice zabio u prazan gol za konačnih 5:2! Nakon dvije uvjerljive pobjede bez primljenog zgoditka, Italija je tako pretrpjela uvjerljiv poraz kojim ostaju bez polufinala, te se opraštaju od naslova europskog prvaka!

Danas u Čileu započinje COPA AMERICA 2019.

Danas u Čileu započinje COPA AMERICA 2019., trinaesto po redu izdanje ovog prestižnog turnira na …

Sutra započinje Glavna runda kvalifikacija za SP!

Sutra započinje Glavna runda kvalifikacija za SP! Uz Grupu 7 kojoj je Hrvatska domaćin u …