Početna | - Naslovna | EURO 2016. | Finale | Rusija – Španjolska 3:7 (1:4)

EURO 2016. | Finale | Rusija – Španjolska 3:7 (1:4)

Španjolska je novi prvak Europe! U velikom finalu Španjolske je potpuno nadigrala Rusiju, te je rezultatom 3:7 proslavila povratak na europski tron!

Drugi sudac: Bogdan Sorescu (ROM)
Treći sudac: Eduardo Fernandes Coelho (POR)
Mjeritelj vremena: Ondřej Černý (CZE)
Delegat: Sean Dipple (ENG)
Kontrolor suđenja: Ivan Novak (CRO)

RUSIJA: Gustavo, Vladislav Shayakhmetov, Nikolai Pereverzev, Dmitri Lyskov, Sergei Sergeev, Danil Kutuzov, Sergei Abramov, Robinho, Ivan Milovanov, Romulo, Renat Shakirov, Daniil Davydov, Sergey Vikulov, trener: Sergei Skorovich

ŠPANJOLSKA: Paco Sedano, Ortiz, José Ruiz, Mario Rivillos, Bebe, Rafa Usín, Pola, Lin, Alex, Andresito, Miguelín, Raúl Campos, Juanjo, Jesús Herrerotrener: José Venancio López

STRIJELCI: 0:1 Alex (9′), 0:2 Pola (16′), 0:3 Rivillos (17′), 0:4 Pola (17′), 1:4 Romulo (20′), 1:5 Miguelín (31′), 2:5 Robinho (32′), 2:6 Miguelín (35′), 2:7 Rivillos (36′), 3:7 Milovanov (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Rusija 7 (4+3); Španjolska 6 (3+3)

ŽUTI KARTONI: Shayakhmetov (16′), Kutuzov (18′), Robinho (36′) – RUSIJA
Ortiz (21′) – ŠPANJOLSKA

IGRAČ UTAKMICE: Miguelín (ŠPANJOLSKA)

Na prvo veliko uzbuđenje čekali smo do 4.minute kada na ubačaj Rivillosa s lijeve strane Miguelín škaricama pogađa gredu! Uzvratila je Rusija u 6.minuti kada nakon kornera Lyskov sjajno volejem gađa suprotni kut, a Paco Sedano nogom uspijeva obraniti. U 9.minuti Španjolska je povela! Bebe je iz auta ubacio na vrh kaznenog prostora gdje Alex sjajno zabija pod gredu za 0:1! Alex je ovim zgoditkom preuzeo vodstvo u utrci za najboljeg strijelca. Uslijedilo je razdoblje igre s nekoliko udaraca na gol s obe strane, ali bez velikih prilika, sve dok u 16.minuti Španjolska nije došla do novog zgoditka. Pola je ostao sam na 5-6 metara od gola s desne strane, te uspijeva prevariti Gustava za 0:2! U slijedećoj minuti Španjolska novim zgoditkom dolazi do osjetnije prednosti. Ortiz je iz auta ubacio na suprotnu stranu gdje Rivillos volejem pogađa kroz noge Gustava za 0:3! Pola minute kasnije već je 0:4! Pola je osvojio loptu duboko u polovici Rusije, te zabio svoj drugi zgoditak koji je proslavio efektnim saltom. Rezultat se nije mijenjao sve do samog kraja poluvremena, kada Romulo na 5 sekundi do kraja s desne strane pogađa od suprotne vratnice za 1:4!
U nastavak Španjolska bolje ulazi, te u nekoliko navrata opasno prijete golu Gustava, no Brazilac na golu Rusije uspijeva sačuvati svoj gol. Prvu ozbiljniju situaciju na drugoj strani bilježimo u 26.minuti kada Paco Sedano sjajno brani udarac Lyskova s vrha kaznenog prostora pod gredu. U 27.minuti Rusija prelazi na igru s golmanom-igračem (Romulo), no ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti golu Španjolske. Naprotiv, u 31.minuti Miguelín sjajnim presingom na obranu Rusije osvaja loptu i zabija u prazan gol za 1:5! Već u slijedećem napadu Robinho gotovo iz mrtvog kuta pogađa bližu vratnicu, no isti je igrač u slijedećoj minuti ipak zabio. Na 7-8 metara od gola s desne strane Robinho se oslobodio Pole i lijepo pogodio suprotni kut za 2:5! U 33.minuti Rusija je lijepo odigrala s golmanom-igračem na desnu stranu za Romula čiji udarac sjajno brani Paco Sedano, ne dozvolivši da se Rusija vrati u utakmicu. Uslijedila je nova opsada gola Španjolske, no Paco Sedano još jednom sjajno brani udarac Romula. Sve dvojbe rješene su u 35.minuti kada Miguelín duboko sa svoje polovice pogađa preko cijeloga terena za velikih 2:6! Gol je to koji Miguelína dovodi na vodeće mjesto utrke za najboljeg strijelca turnira. U slijedećoj minuti na sličan način zabija i Rivillos, postavši tako treći Španjolac sa 6 postignutih zgoditaka na turniru. Do kraja je Milovanov atraktivno petom zabio kroz noge Paco Sedana za konačnih 3:7, no slaba je to utjeha za Ruse. Španjolska je proslavila povratak na europski tron!

Josip Suton: “Splitu hvala na svemu, a Vrgorac je novi izazov!“

Josip Suton sredinom je srpnja predstavljen kao veliko pojačanje Vrgorca. Nakon dugih 9 sezona popularni …

Ivo Jukić nastavlja karijeru u nekadašnjem talijanskom prvaku!

Nakon epizode u belgijskom Mouscronu naš vratar Ivo Jukić vraća se u Italiju. Nekadašnji talijanski …