EURO 2016. | Srbija – Slovenija 5:1 (1:1)

U prvom susretu Europskog prvenstva u Beogradu, Srbija je pred gotovo 11 000 gledatelja u Kombank Areni slavila protiv Slovenije rezultatom 5:1!
Više detalja o susretu donosimo u nastavku.

Treći sudac: Pascal Lemal (BEL)
Mjeritelj vremena: Cédric Pelissier (FRA)
Delegat: Sean Dipple (ENG)
Kontrolor suđenja: Perry Gautier (BEL)

SRBIJA: Miodrag Aksentijević, Marko Perić (kap.), Aleksandar Živanović, Stefan Rakić, Marko Radovanović, Dušan Milojević, Slobodan Janjić, Marko Pršić, Mladen Kocić, Vladimir Lazić, Miloš Simić, Miloš Stojković, Nemanja Momčilović, trener: Aca Kovačević

SLOVENIJA: Alen Mordej, Rok Mordej, Matej Fideršek, Anže Širok, Kristjan Čujec, Uroš Kroflič, Igor Osredkar (kap.), Nejc Hozjan, Gašper Vrhovec, Alen Fetič, Tilen Štendler, Jaka Sovdat, Damir Puškar, trener: Andrej Dobovičnik

STRIJELCI: 0:1 Osredkar (3′), 1:1 Janjić (14′), 2:1 Kocić (21′), 3:1 Rajčević (27′), 4:1 Kocić (30′), 5:1 Pršić (34′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Srbija 6 (3+3) ; Slovenija 11 (6+5)

ŽUTI KARTONI: Kocić (15′) – SRBIJA
Osredkar (8′), R.Mordej (12′), Čujec (30′) – SLOVENIJA

IGRAČ UTAKMICE: Mladen Kocić (SRBIJA)

Slovenija je povela već u 3.minuti nakon lijepe akcije iz prekida. Mordej je kratko odigrao za Vrhovca koji na desnoj strani proigrava Osredkara koji iz blizine zabija za 0:1! Domaćin je umalo uzvratio već u slijedećoj minuti kada Rajčević i Janjić iz obečavajućih prilika ne uspijevaju zabiti. Blago domaćinski kriterij sudaca doveo je Sloveniju u neugodnu situaciju s prekršajima već u ranoj fazi susreta, a 5.prekršaj gosti su načinili u 12.minuti! Srbija je svo vrijeme bila konkretnija i prijetila golu Mordeja, no bez uspjeha. I onda uslijed dominacije Srbije u 13.minuti Slovenija propušta veliku priliku. Fetič je u kontri pobjegao po desnoj strani i ubacio na drugu stranu za Krofliča koji sa 6-7 metara puca pored gola. U 14.minuti Slovenija igra s golmanom-igračem, a nakon izgubljene lopte Rok Mordej nepotrebno čini prekršaj duboko u polovici Srbije. Iz kaznenog udarca s 10 metara Janjić “kroz” Alena Mordeja zabija za 1:1 i erupciju oduševljenja domaćih navijača! Do poluvremena su domaći propustili 2 sjajne prilike. Najprije u 16.minuti ne uspijevaju zabiti nakon indirekta s 6 metara, da bi u 18.minuti udarac Perića iskosa s lijeve strane zaustavila greda! Na odmor se tako otišlo rezultatom 1:1!
No već u 1.minuti nastavka Srbija dolazi do prednosti. Kocić je pucao s 10ak metara, a vratar Mordej nespretnom reakcijom propušta loptu u mrežu, 2:1! U 27.minuti Srbija čini velik korak prema pobjedi. Perić je lijepo prošao kroz sredinu i na desnoj strani proigrao Rajčevića koji iz drugog pokušaja zabija za 3:1! Samo 3 minute kasnije još jednom se trese mreža Slovenije. Kocić je u polukontri prošao kroz sredinu i sa 9-10 metara prizemnim udarcem savladao Mordeja koji još jednom nije dobro reagirao. Slovenija nakon toga prelazi na igru s Fetičem u ulozi golmana-igrača, no nije im to donijelo koristi. Naprotiv, u 34.minuti Pršić sa svoje polovice zabija u prazan gol za velikih 5:1! Tu je bio kraj svih dvojbi. Slovenija je do kraja igrom s golmanom-igračem pokušala ublažiti poraz, no bez uspjeha. Srbija je ostvarila veliku pobjedu na otvaranju EURO-a!

Grupa A

POZClubPWDLFAGDPts
1Srbija22008266
2Portugal21017523
3Slovenija2002311-80

VIDEO | Duje Maretić, Branko Laura i Željko Raguž u emisiji ‘TIME OUT’

Večeras s početkom u 20 sati na ekranima Dubrovačke televiziji započinje sportska emisija ‘TIME OUT’ …

Kefa: ‘Nije lako vratiti se na parket nakon 3-4 mjeseca’

Odlukom Izvršnog odbora HNS-a, malonogometna sezona nastavlja se utakmicama 1.HMNL, dok je za drugoligaše natjecanje …