Početna | - Naslovna | EURO 2016. | Za 3.mjesto | Srbija – Kazahstan 2:5 (0:1)

EURO 2016. | Za 3.mjesto | Srbija – Kazahstan 2:5 (0:1)

U susretu za 3.mjesto, Kazahstan je nadigrao Srbiju, te je na krilima raspoloženog Douglasa slavio uvjerljivu pobjedu 2:5!

Treći sudac: Ondřej Černý (CZE)
Mjeritelj vremena: Eduardo Fernandes Coelho (POR)
Delegat: Avi Levi (ISR)
Kontrolor suđenja: Pedro Ángel Galán Nieto (ESP)

SRBIJA: Miodrag Aksentijević, Marko Perić (kap.), Aleksandar Živanović, Stefan Rakić, Marko Radovanović, Dušan Milojević, Slobodan Janjić, Marko Pršić, Mladen Kocić, Vladimir Lazić, Miloš Simić, Slobodan Rajčević, Nemanja Momčilović, trener: Aca Kovačević

KAZAHSTAN: Higuita, Arnold Knaub, Aleksandr Grebonos, Serik Zhamankulov, Leo, Nikolay Pengrin, Dinmukhambet Suleimenov, Aleksandr Dovgan, Chingiz Yesenamanov, Mikhail Pershin, Pavel Taku, Dauren Nurgozhin, Douglas Jr., Grigori Shamro, trener: Cacau

STRIJELCI: 0:1 Douglas (20′), 0:2 Zhamankulov (21′), 0:3 Douglas (30′), 0:4 Higuita (32′), 0:5 Douglas (34′), 1:5 Rakić (38′), 2:5 Rajčević (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Srbija 5 (3+2); Kazahstan 4 (1+3)

ŽUTI KARTONI: Lazić (24′) – SRBIJA

IGRAČ UTAKMICE: Douglas Jr. (KAZAHSTAN)

Već u 1.minuti Kazahstan je mogao povesti, no udarac Zhamankulova zaustavlja vratnica! Veliku priliku Srbija je propustila u 4.minuti! Kocić je lijepo prošao kroz gužvu u obrani protivnika, ali iz sjajne situacije sa 6 metara ne uspieva savladati Higuitu. U 9.minuti bilježimo novu lijepu priliku Srbije. Lazić je sjajno prošao kroz obranu gostiju, prebacio vratara Higuitu, ali Leo glavom odnosi loptu pred gol-linijom. U istoj minuti uzvratio je Kazahstan kada na dodavanje Zhamankulova s 4-5 metara Pershin pogađa gredu! U 12.minuti Srbija prijeti iz polukontre, no Perić na dodavanje Kocića ne uspijeva savladati Higuitu. Slijedeću veliku priliku bilježimo u 16.minuti! Srbija je izgubila loptu duboku u svojoj polovici, no Aksentijević brani udarac Zhamankulova u sjajnoj prilici. U 18.minuti uzvratila je Srbija preko Lazića koji na dodavanje Simića ostaje sam na desnoj strani, no puca pored suprotne vratnice. I kad se već očekivao odlazak na odmor, Kazahstan je poveo. Douglas je primio loptu uz aut-liniju s lijeve strane, te oštro zapucao prema golu, a Aksentijeviću lopta s ruke bježi u mrežu za 0:1! Tijekom čitavog turnira sjajni vratar Srbije velikom je pogreškom omogućio Kazahstanu minimalnu prednost na odmoru.
U nastavku Kazahstan vrlo brzo dolazi do novog zgoditka, a i ovoga puta uz “asistenciju” vratara Aksentijevića. Na isteku 21.minuti Zhamankulov je s lijeve strane uputio oštru loptu pred gol Srbije, a lopta prolazi kroz noge Aksentijevića i odbija se u gol za 0:2! Nakon brzog gola Kazahstana dugo smo čekali na slijedeću izglednu priliku. Igrala se 29.minuta kada Srbija na centru gubi loptu, te Dovgan izlazi sam pred Aksentijevića, no vratar domaćih spašava ovoga puta. U 30.minuti Pershin je osvanuo sam na 5-6 metara s lijeve strane, no puca pored suprotne vratnice. Inicijativu su Kazahstanci okrunili novim zgoditkom samo nekoliko trenutaka kasnije. Higuita je na desnoj strani proigrao Douglasa koji izlazi sam pred Aksentijevića i zabija za velikih 0:3! Srpski trener Aca Kovačević uzima tada time-out nakon kojeg prelazi na igru s Kocićem u ulozi golmana-igrača. No takva igra nije im donijela nikakva dobra. Naprotiv, u 32.minuti Higuita je nakon obrane Rajčevićeva udarca poslao loptu u prazan gol za 0:4! Domaći se tada mire s porazom, te povlače iz igre golmana-igrača, a na gol po prvi put u turniru staje Momčilović. U 34.minuti još se jednom trese mreža Srbije. Douglas je poprilično lako prošao po desnoj strani, obišao Momčilovića i poslao loptu u praznu mrežu za 0:5! U 38.minuti dočekali smo i prvi kiks Higuite! Rakić je pucao s vrha kaznenog prostora iskosa s desne strane, a Higuiti lopta od ruke bježi kroz noge u gol za 1:5! U slijedećoj minuti nevjerovatnu priliku propustio je Knaub koji je na dodavanje Zhamankulova s 3-4 metra promašio potpuno prazan gol! Konačan omjer postavio je Rajčević samo 3 sekunde prije kraja lijepo zabivši s 10ak metara za konačnih 2:5!

Josip Suton: “Splitu hvala na svemu, a Vrgorac je novi izazov!“

Josip Suton sredinom je srpnja predstavljen kao veliko pojačanje Vrgorca. Nakon dugih 9 sezona popularni …

Ivo Jukić nastavlja karijeru u nekadašnjem talijanskom prvaku!

Nakon epizode u belgijskom Mouscronu naš vratar Ivo Jukić vraća se u Italiju. Nekadašnji talijanski …