Početna | - Naslovna | Grupa B | Tijesne pobjede Mađarske i Azerbajdžana

Grupa B | Tijesne pobjede Mađarske i Azerbajdžana

U grupi “B” kvalifikacija za Europsko prvenstvo Mađarska i Azerbajdžan su upisali neočekivano teške pobjede protiv Albanije i Bosne i Hercegovine. Mađarska je slavila protiv Albanije rezultatom 4:3, dok je u izuzetno efikasnom dvoboju Azerbajdžan slavio protiv Bosne i Hercegovine rezultatom 5:4!
Više detalja o susretima donosimo u nastavku.

MAĐARSKA 4:3 ALBANIJA

U prvom susretu Mađarska je iznenađujuće teško slavila protiv Albanije. Rábl je već u 7.minuti doveo Mađarsku u vodstvo, no Sulmanaj u 10.minuti vraća stvari na početak. Mađari ipak na odmor odlaze s minimalnom prednošću zahvaljujući Dávidu koji u 19.minuti zabija za 2:1! Nakon samo pola minute igre u nastavku Albanija dolazi do novog izjednačenja kada Mejzini zabija za 2:2! Do novog zgoditka čekali smo do 31.minute kada Dróth zabija za 3:2, no i ovog puta Albanija se vraća u igru. Karaja je strijelac u 37.minuti za novo izjednačenje, 3:3! Mađarska je na koncu ipak došla do pobjede. Gol vrijedan velika 3 boda na otvaranju kvalifikacija postiže Horváth u 38.minuti, 4:3! Za novi povratak Albanije nije bilo vremena, no otpor koji su pružili favoriziranim Mađarima zasigurno ohrabruje uoči nastavka natjecanja.

AZERBAJDŽAN 5:4 BOSNA I HERCEGOVINA

Bosna i Hercegovina je pružila junački otpor favoriziranom Azerbajdžanu u Bakuu te upisala minimalan poraz. U uzbudljivom susretu izabranici Bore Matana su čak dvaput vodili, no mnogi će reći da je presudno što su u oba navrata vrlo brzo primili gol za izjednačenje. Pogotovo se to odnosi na situaciju kod gola Pavlovića za 2:3, gdje je u istoj minuti Bolinha vratio domaćina u rezultatski egal. Upravo se Bolinha pokazao kao igrač odluke, jer je spomenuti naturalizirani Brazilac nakon gola za 3:3 postigao još 2 zgoditka i odveo svoju momčad do nedostižnih 5:3! Konačan omjer postavio je Srđan Ivanković pola minute prije kraja, prekasno da bi “zmajevi” izbjegli poraz na otvaranju natjecanja u Bakuu.

Pobjede Mađarske i Azerbajdžana su očekivani ishodi, no neizvijesnost u ovim susretima zasigurno nije očekivana. Već sutra na rasporedu je susret koji mnogo toga odlučuje. Bosna i Hercegovina će protiv Mađarske tražiti pobjedu vrijednu 2.mjesta i dodatnih kvalifikacija, dok bi Azerbajdžan uz dužan respekt prema Albaniji trebao imati nešto lakši zadatak.

Square pobjedom nad Universitasom zaključio sjajnu jesen!

Dubrovački Square je u susretu poslijednjeg jesenskog kola nadigrao oslabljenu momčad splitskog Universitasa. Momčad Antuna …

Split porazom od Novog Vremena zaključio polusezonu za zaborav

U susretu 9.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je pobjedom na splitskim Gripama osvojilo naslov jesenskog …