Početna | - Naslovna | Grupa E | Španjolska i Srbija ostvarili uvjerljive pobjede

Grupa E | Španjolska i Srbija ostvarili uvjerljive pobjede

U susretima 1.kola grupe “E” kvalifikacija za Europsko prvenstvo, Španjolska i Srbija su ostvarili uvjerljive pobjede opravdavši ulogu favorita. Španjolska je očekivano glatko slavila protiv Moldavije, dok je Srbija načinila velik korak prema (najmanje) dodatnim kvalifikacijama porazivši domaćina Poljsku s uvjerljivih 4:0!
Više detalja donosimo u nastavku.

ŠPANJOLSKA 7-0 MOLDAVIJA

Dvoboj Španjolske i Moldavije prema očekivanjima je bio poput igre mačke i miša. Europski prvaci lakoćom su došli do bodova protiv Moldavije za koju je i sami plasman u ovu fazu natjecanja velik rezultat. Konačnih 7:0 dovoljno govori, kao i činjenica da su Moldavci u 40 minuta igre uputili svega 3 udarca u okvir gola Španjolske.

POLJSKA 0-4 SRBIJA

Dvoboj Poljske i Srbije uoči početka natjecanja okarakteriziran je kao ključan za 2.mjesto i dodatne kvalifikacije. Srbija je u konačnici ostvarila vrijednu pobjedu, no rezultat 0:4 ne oslikava realno stanje stvari na terenu. Domaćinu je nedostajalo malo sreće jer su dvaput pogađali okvir gola, a na golu je bio izuzetno raspoložen Aksentijević koji je svoju mrežu sačuvao netaknutom. Čak 46 udaraca u okvir gola nije Poljacima bilo dostatno za makar počasni zgoditak. Kocić je u 15.minuti doveo Srbiju u vodstvo, da bi u nastavku Simić(2) i Pršić donijeli gostima veliku prednost. Srbija je tako ostvarila veliku pobjedu i puna optimizma ulazi u dvoboj protiv Španjolske gdje bi im i remi mogao biti od velikog značaja u borbi za izravan plasman na EURO.

2.HMNL-jug | Murter se pojačao za nastavak prvenstva

Jesenski prvak 2.HMNL-jug osnažio je svoje redove za nastavak natjecanja. Ivan Bezmalinović i Josip Vukičević …