Početna | - Naslovna | Italija i Srbija podijelili bodove odigravši 1:1

Italija i Srbija podijelili bodove odigravši 1:1

U izuzetno zanimljivom dvoboju 2.kola grupe “A” Europskog prvenstva u Sloveniji, Srbija i Italija su podijelili bodove odigravši 1:1! Remi je na koncu i najrealniji ishod ovog dvoboja, koji nakon 2 odigrana kola ostavlja apsolutno otvorenim sve mogućnosti u ovoj grupi. Srbija je protiv Italije odigrala 1:1, te nakon 2 odigrana kola ima 2 boda i gol-razliku 3:3. U poslijednjem kolu sastaju se Slovenija i Italija, a pobjednik će izboriti nastavak natjecanja. Remijem se pak zatvara krug u kojem bi odlučivao broj postignutih golova.
U prvih 20 minuta mreže su mirovale, ponajviše zahvaljujući sjajnim vratarima. Raspoloženi su bili i Miodrag Aksentijević, koji je Srbiji silno nedostajao u dvoboju protiv Slovenije, kao i Stefano Mammarella koji je pokazao zašto je već godinama jedan od najboljih svjetskih vratara. izdvajamo situaciju iz 12.minute kada udarac Kocića s 9-10 metara Mammarella odbija u gredu! U nastavku je Italija imala više od igre, te su “azzuri” najviše prijetili preko Merlima, no Aksentijević je bravuroznim intervencijama sačuvao svoju mrežu. Izdvajamo situaciju iz 25.minute kada udarac Merlima sa 8-9 metara nakon kornera Aksentijević sjajnom reakcijom odbija u korner. U 28.minuti Merlim je još jednom zaprijetio s 10ak metara, a Aksentijević fantastično nogom odbija loptu koju su već mnogi vidjeli u mreži. Srbija je povela u 30.minuti kada nakon prekida lopta dolazi na desnu stranu do Tomića koji zabija kroz noge Honoria i Mammarelle za 1:0! Srbija ipak nije dugo sačuvala prednost. Već u 32.minuti Honorio iz auta ubacuje na vrh kaznenog prostora gdje De Luca zabija kroz noge Aksentijevića za izjednačenje, 1:1! Spomenimo i kako je Italija gotovo 10 minuta u nastavku igrala s 5 akumuliranih prekršaja, a i Srbija je u završnici susreta ušla u bonus. U završne 2 minute ni jedna reprezentacija nije preuzela maksimalan rizik, te je susret okončan podjelom bodova.

ČETVRTI SUDAC: Josip Barton (MKD)

SRBIJA: Miodrag Aksentijević, Marko Perić, Nikola Matijević, Stefan Rakić, Vladimir Milosavac, Denis Ramić, Dragan Tomić, Andrija Stanković, Marko Radovanović, Mladen Kocić, Miloš Simić, Slobodan Rajčević, Nemanja Momčilović, Jakov Vulić, trener: Goran Ivančić

ITALIJA: Stefano Mammarella, Marco Ercolessi, Gabriel Lima, Sergio Romano, Humberto Honorio, Massimo De Luca, Julio De Oliveira, Alex Merlim, Cristiano Fusari, Giuliano Fortini, Murilo, Nicolo’ Baron, Fabricio Calderolli, Michele Miarelli, trener: Roberto Menichelli

STRIJELCI: 1:0 Tomić (30′), 1:1 De Luca (32′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Srbija 6 (1+5); Italija 6 (1+5)

ŽUTI KARTONI: Radovanović (25′), Milosavac (29′), Kocić (39′) – SRBIJA
Honorio (23′), Ercolessi (25′) – ITALIJA

IGRAČ UTAKMICE: Miodrag Aksentijević (SRBIJA)

Alen Delpont više nije trener Splita!

Nakon što je jučer objavljeno kako Branko Digula više nije trener Jesenja, danas nam dolaze …

Poraz Novog Vremena, Sporting i Barcelona izborili “Final Four”!

Okončana je Elitna runda UEFA Futsal lige prvaka! Novo Vrijeme Apfel je i u 3.kolu …