Početna | - Naslovna | Kazahstan preko Srbije do novog polufinala EURO-a!

Kazahstan preko Srbije do novog polufinala EURO-a!

U prvom četvrtfinalnom susretu Europskog prvenstva u Sloveniji, Kazahstan je slavio protiv Srbije rezultatom 1:3 i izborio plasman u polufinale. Bila je ovo repriza susreta za 3.mjesto iz Beograda prije 2 godine, a još jednom je Kazahstan izašao kao pobjednik. Bila je ovo izuzetno uzbudljiva utakmica koja je po svemu viđenom mogla otići i na jednu i na drugu stranu.
Prvu veliku priliku bilježimo već u 2.minuti, kada se Rajčević odlučuje na udarac s 12ak metara, Higuita je već bio savladan, no ispriječila se vratnica! U 4.minuti nova velika prilika Srbije. Odigrana je kratka kombinacija iz prekida, udarac Rajčevića odbija Higuita, lopta se odbija do Rajčevića čiji je drugi udarac blokirao Douglas, a treći pokušaj Rajčevića iz sjajne situacije ide preko gola. Prvu priliku Kazahstana bilježimo u 5.minuti kada se Orazov iskosa s lijeve strane odlučio na udarac, no Aksentijević je na mjestu. U 7.minuti Kazahstan je poveo. Douglas je pucao iz slobodnog udarca s 10ak metara s desne strane, Aksentijević odbija loptu, a Zhamankulov je najbrži i sa 5 metara zabija kroz noge srpskog vratara za 0:1! Uslijedilo je razdoblje igre bez izrazitijih prilika, sve do 13.minute kada Nurgozhin iskosa s lijeve strane pogađa vratnicu. U slijedećoj minuti Srbija je propustila veliku priliku za izjednačenje. Perić je sjajno prošao po lijevoj strani, ubacio pred gol gdje Simić propušta loptu za Rajčevića, no njegov udarac još jednom zaustavlja vratnica. Do kraja poluvremena bilježimo još jednu priliku Kazahstana, gdje je Zhamankulov s lijeve strane ubacio na vrh kaznenog prostora za Taynana, no njegov udarac Aksentijević zaustavlja sjajnom intervencijom. Upisao je Aksentijević još nekoliko izvrsnih obrana, te je najzaslužniji što je Srbija u prvih 20 minuta inkasirala tek jedan zgoditak.
Prvu ozbiljniju priliku u nastavku bilježimo u 22.minuti kada Higuita brani udarce Perića i Rajčevića. U slijedećoj minuti Kazahstan dolazi do povećanja vodstva. Kocić je izgubio loptu na centru, a u kontri 2 na 1 Douglas proigrava Taynana koji zabija za 0:2! Na slijedeću veliku priliku čekali smo sve do 31.minute kada lijepu akciju Srbije okončava Rajčević odmjerenim udarcem s desne strane, no Higuita zaustavlja udarac koji je išao u njegov suprotni kut. Srbija je u nastavku bila bolja momčad, no inicijativu nisu uspijevali okruniti zgoditkom. U završnih 6 minuta Srbija ulazi s Kocićem u ulozi golmana-igrača, a takva igra isplatila im se već u slijedećoj minuti kada udarac Rajčevića sa 7 metara zahvaća Suleimenova i odlazi pod gredu nemoćnog Higuite za 1:2! U slijedećoj minuti Srbija je umalo došla do izjednačenja. Kocić je špicem pucao s 13ak metara, a njegov strelovit udarac zaustavlja vratnica! Srbija i dalje nastavlja napadati s golmanom-igračem, a takva ih je igra umalo skupo stajala u 38.minuti kada Nurgozhin duboko sa svoje polovice puca za malo pored praznog gola. U 39.minuti Kocić je još jednom sjajno pucao, a Higuita krajnjim naporom odbija loptu u korner. Na koncu se Kocić prometnuo u istinskog tragičara susreta, jer je još jednom njegova izgubljena lopta stajala Srbiju primljenog zgoditka. Kocićevo loše dodavanje presjekao je Douglas i poslao loptu u prazan gol za konačnih 1:3! Do kraja je ostalo samo 23 sekunde, premalo da bi se nešto bitnije promijenilo. Kazahstan je izborio plasman u polufinale, ponovivši tako uspjeh iz Srbije prije 2 godine, dok se Srbija oprašta od natjecanja.

TREĆI SUDAC: Vladimir Kadykov (RUS)
ČETVRTI SUDAC: Vasilios Christodoulis (GRE)

SRBIJA: Miodrag Aksentijević, Marko Perić, Nikola Matijević, Stefan Rakić, Vladimir Milosavac, Denis Ramić, Dragan Tomić, Andrija Stanković, Marko Radovanović, Mladen Kocić, Miloš Simić, Slobodan Rajčević, Nemanja Momčilović, Jakov Vulić, trener: Goran Ivančić

KAZAHSTAN: Leo Higuita, Taynan, Serik Zhamankulov, Dinmukhambet Suleimenov, Aleksandr Dovgan, Chingiz Yesenamanov, Mikhail Pershin, Pavel Taku, Douglas Junior, Dauren Tursagulov, Dauren Nurgozhin, Birzhan Orazov, Albert Akbalikov, Birzhan Orazov, Grigori Shamro, trener: Cacau

STRIJELCI: 0:1 Zhamankulov (7′), 0:2 Taynan (23′), 1:2 Rajčević (36′), 1:3 Douglas (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Srbija 7 (5+2); Kazahstan 7 (3+4)

ŽUTI KARTONI: Perić (7′), Aksentijević (23′) – SRBIJA
Taynan (26′) – KAZAHSTAN

IGRAČ UTAKMICE: Leo Higuita (KAZAHSTAN)

INTERVJU | Martina Španjol (predsjednica MNK Rab)

Žene u muškom futsalu nisu učestala pojava, no kada je žena na čelu jednog malonogometnog …

2.HMNL-jug | Murter osigurao naslov jesenskog prvaka!

Odigrani su susreti 10.kola 2.HMNL-jug, a Murter je tijesnom pobjedom protiv poslijednjeplasiranih Mejaša osigurao jesenski …