Početna | - Naslovna | Leo na startu Lige prvaka u Makarskoj nadigrao Shkupi

Leo na startu Lige prvaka u Makarskoj nadigrao Shkupi

Na otvaranju natjecanja UEFA Futsal Lige prvaka u Makarskoj armenski Leo nadigrao je makedonskog prvaka Shkupi, čime smo dobili i potvrdu kako bi armenski prvak s pregršt brazilskih igrača u svojim redovima trebao biti glavni konkurent Makaranima u borbi za plasman u Elitnu rundu natjecanja.

Delegat: Tai Regel Pundik (DEN)
Kontrolor suđenja: Pedro Angel Galan Nieto (ESP)

SHKUPI: Berat Jakupi, Zoran Leveski, Arsim Fazliu, Redzep Sulejman, Dragan Petrović, Ferid Agushi, Erkan Seferi, Ilber Alimi, Nikola Dimovski, Ismet Ceka, Shefki Berisha, trener: Zoran Lekikj

LEO: Luan Muller Barboza, Hakob Uzunyan, Daniel Alves Dos Santos Junior, Garegin Mushumyan, Klyschilian Henrique Pocaia, Saro Galstyan, Gor Sargsyan, Kelson Vinicius Francisco De Campos, Jackson De Liz Mota, Andranik Karapetyan, Victor Seiji Martins De Souza, Artur Mkrtchyan, trener: Viacheslav Vladyuschhenkov

STRIJELCI: 0:1 Henrique Pocaia (3′), 0:2 Daniel Dos Santos (9′), 0:3 Daniel Dos Santos (14′), 0:4 Victor De Souza (15′), 1:4 ag-Uzunyan (19′), 1:5 Henrique Pocaia (33′), 2:5 Alimi (37′), 2:6 Daniel Dos Santos (38′), 2:7 Jackson Mota (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Shkupi 7 (2+5); Leo 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Sulejman (30′), Alimi (31′) – SHKUPI

IGRAČ UTAKMICE: Daniel Alves Dos Santos Junior (LEO)

Armenska momčad povela je već u 3.minuti kada Henrique Pocaia ostaje s lijeve strane sam pred protivnički vratarem, te mu kroz noge zabija za 0-1! U 9.minuti Armenci su lijepo odigrali kontru, a u završnici Jackson Mota nesebično dodaje za Daniela Dos Santosa koji zabija za 0-2! U 13.minuti sreća spašava makedonsku momčad kada Kelson De Campos potpuno sam na drugoj vratnici pored praznog gola pogađa vratnicu. Minutu kasnije Jackson Mota iz slobodnog udarca s 11-12 metara lijepo na samoj vratnici proigrava Daniela Dos Santosa, kojem nije bilo teško zabiti za 0-3! U 15.minuti još se jednom trese mreža makedonskog prvaka. Victor De Souza je ostao potpuno sam pred protivničkim vratarem i zabio za velikih 0-4! U 19.minuti Shkupi zabija zgoditak kojim budi nadu da mogu izbjeći poraz na otvaranju natjecanja u Makarskoj. Udarac Alimija se od Uzunyana odbija u gol za 1-4! Rezultat je to s kojim se otišlo na odmor.
U nastavku smo gledali znatno ravnopravniju igru, a izgledne prilike su se jako teško stvarale. Veća uzbuđenja bilježimo u 33.minuti kada makedonska momčad u napadu s golmanom-igračem pogađa vratnicu, a već u slijedećem napadu Henrique Pocaia na dodavanje Daniela Dos Santosa zabija za 1-5! Otklonjene su tu sve dvojbe (ako ih je uopće i bilo) po pitanju pobjednika ovog susreta. U 37.minuti Shkupi je smanjio zaostatak kada Alimi na dodavanje Leveskog iskosa s desne strane zabija za 2-5! U 38.minuti ponajbolji pojedinac susreta Daniel Dos Santos na centru osvaja loptu i zabija u prazan gol za 2-6, a konačan omjer u poslijednjoj minuti postavlja Jackson Mota za 2-7! Armenski Leo tako se potvrdio kao momčad koja bi trebala Makaranima biti najozbiljniji protukandidat za plasman među 16 najboljih momčadi Europe.

VIDEO | Hrvatska u Gvatemali jedini put na Svjetskom prvenstvu

Pred nama su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, a Hrvatska će u Dubrovniku u prvom krugu …

2.HMNL-zapad | Novi Marof i Futsal Pula uvjerljivi na startu sezone

Odigrani su susreti 1.kola 2.HMNL-zapad, a uvjerljive pobjede ostvarili su Novi Marof i Futsal Pula. …