Početna | - Naslovna | Nevjerovatna utakmica Sparte i Chrudima u polufinalu doigravanja

Nevjerovatna utakmica Sparte i Chrudima u polufinalu doigravanja

Nevjerovatnu utakmicu odigrali su večeras Sparta iz Praga i Era-Pack Chrudim u polufinalu doigravanja VARTA Futsal lige. Naime, čak 19 zgoditaka vidjeli su gledatelji u Areni Sparta, gdje je momčad za koju nastupaju naši Tihomir Novak i Kristijan Grbeša nakon produžetaka slavila protiv višegodišnjih vladara češkog futsala s nevjerovatnih 10:9!
Sparta je tako povela u polufinalnoj seriji s 2:1, a finale će izboriti momčad koja prva izbori 3 pobjede. To je već pošlo za rukom momčadi Svarog FC Teplice, koja je uvjerljivo ”trokorakom” slavila protiv Slavije iz Praga.

Fotografija AC Sparta Praha futsal.

Sparta je imala pobjedu na dlanu već u regularnih 40 minuta. Momčad Beni Simitçija imala je prednost 6:3, da bi gosti ipak uspjeli izborili produžetke. U prvom produžetku mreže su mirovale sve do poslijednje minute, kada najprije Seidler na dodavanje Novaka donosi prednost domaćinu, da bi sjajni Brazilac Everton golom sa zvukom sirene zabio za novo izjednačenje. U drugom produžetku igra se ”gol za gol”, a kod Sparte je Novak odigrao veliku ulogu kod oba postignuta zgoditka. No gosti su se u oba navrata ekspresno vraćali u igru, da bi na koncu Novak iz akumulacije zabio za vrijednu i nadasve zasluženu pobjedu Sparte.
Svakako vrijedi spomenuti kako je Tihomir Novak odigrao novu sjajnu utakmicu u dresu Sparte. Hrvatski reprezentativac bio je pokretač mnogih uspješnih akcija Sparte, a odličnu utakmicu okrunio je zgoditkom iz akumulacije 5 sekundi prije kraja za trijumf svoje momčadi.
Četvrta utakmica polufinala doigravanja između Era-Pack Chrudima i Sparte na rasporedu je u srijedu s početkom u 20 sati u Chrudimu, a eventualna peta utakmica zakazana je za 2 dana kasnije u Pragu.

Kosor zbog teške ozljede 6 mjeseci izvan parketa…

Splitski “bijeli” nastupili su prošlog vikenda na Kupu grada Šibenika, a jedan od najboljih igrača …

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …